annnnnne karnındaki bebeğin belindeki su ne anlama geliyor

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aynurenes tarafından 8 Mart 2010 başlatılmıştır.

8 Mart 2010
    Konu Sahibi : aynurenes
  1. aynurenes

aynurenes Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba arkadaşlar ben 32 gün önce doğum yaptım çok şükür sağlıklı bir bebek dünyaya getirdim fakat bir arkadaşım 32 haftalık hamile dr bebeğin belinde 9mm su var demiş ama acıklama yapmamış yada arkadaşım bana söylemiyor böyle bir durumla karşılaşan varmı bilenlerin yorumlarını bekliyorum.bu tehlikeli birşeymi.
  2. 8 Mart 2010
  3. smufy

smufy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Canım güle güle, sağlıklı sıhhatli büyüt bebeğini. Arkadaşının bebeği için üzüldüm, umarım ciddi birşey değildir. Benim bildiğim bebeğin belinde su olmasının tıp dili "spina bifida" hastalığıdır, ama inşallah öyle birşey yoktur. Sen yine de internetten araştır, belki aynı şey değildir.
  4. 8 Mart 2010
  5. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    ilk kez duydum Rabbim muhafaza etsin, acilen şifalar ihsan etsin. amin.
  6. 8 Mart 2010
  7. UgurZ

UgurZ Annesinin fıstığı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Evet arkadaşın dediği gibi Spina Bifida olabilir. Bu bebeğin belinde bazen su bazen leke bazen de tamamen açıklık şeklinde görülebiliyor. Spina bifidalı olup tamamen sağlıklı doğan bebekler de var. Artık derecesini doktor daha iyi bilir.
  8. 9 Mart 2010
  9. aynurenes

aynurenes Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    teşekkkkkkür ederim arkadaşlar internete araştırdım ama bu konuyla ilgili hiç bir şey bulamadım belde açıklık falan diye çıkıyor fakat su olmasıyla ilgili hiç birşey bulamadım.
  10. 9 Mart 2010
  11. maviruya

maviruya Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Özel Mesaj At
    üçlü tesstte bu hastalıkla ilgili risk oranına bakılıyor ama,yüzde altmış doğru sonuç veriyor..bende bel rahatsızlığı olarak spina bfidayı biliyorum ama inşallah başka birşeydir..tedavisi vardır umarım..allah şifa versin..