Antalya'dan hastane tavsiyeleriniz!

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve lightlila tarafından 17 Kasım 2008 başlatılmıştır.

17 Kasım 2008
    Konu Sahibi : lightlila
  1. lightlila

lightlila Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili 2009 mart anneleri ,aranızda antalyalı olanlar varsa hangi hastanelerde doğum yapacaksınız nedenleri ve ssk fiyat farkıyla ne kadar tutuyor paylaşır mısınız,çok yeniyim burda ve hiçbiryeri tanımıyorum,ssk hastanesi mi yoksa ssk anlaşmalı özel hastanemi hatta sezeryan mı normal doğum mu çok konuda kararsızım,lütfen doğum şekli konusunda tüm annelerin yorumlarını da bekliyorum

Son düzenleme: 18 Kasım 2008
  2. 18 Kasım 2008
  3. lightlila

lightlila Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar sanırım bu konuda kimse paylaşımda bulunmayacak.
    en iyisi ben şimdiye kadar öğrendiğim bilgileri paylaşayım belki tüm şehirlerdeki anne adaylarının yorumlarıyla doğru şeçimi yapmış olurum
    5 ayrı hastaneye mail attım.henüz 2 sinden cevap aldım.
    biri anatolia hastanesi ;bana artık ssk ile anlaşmalı olmadıklarını tüm masraflar dahil normal doğumun 2000 epidural normal 2500 sezeryanın da 3000 ytl olduğunu söylediler.paket fiyatlarmış

birde akdeniz üniversitesinden haber geldi.eğer özel öğretim üyesi tercih etmezsek ssk sağlık güvenceli hastaları için ücret talep edilmediğini ,isteğe bağlı sezeryanın doktor uygun gördüğü takdirde yapılabileceğini ifade ettiler.

aslında hem masraf hemde doktorlara güven açısından üniversite hastanesi en uygun tercih gibi geldi

henüz diğer hastanelerden cevap gelmedi ama üniversite hastanesinde kontrollerimi yapmaya başlayıp ortama ve doktorlara alışmak iyi olur diye düşünüyorum.bu konuda sizlerinde görüşünü almak isterim

4. 20 Kasım 2008
  5. sanesni

sanesni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadasım bende antalyada yaşıyorum ben 2008 martta doğum yaptım. An-deva hastanesinde normal doğum yaptım ssk ile anlaşmalıydı 650 ytl idi tabi masraf falan bana 800 ytl ye mal oldu hastaneden memnundum doktorumdanda memnundum. Ozamanki fiyatları ben sana söyliyeyim Normal doğum epidural 110, Sezeryan genel anestezi 1100, sezeryan epidural 1250. Tabi bunlar ssk lı fiyatlardı ozaman. şimdi fiyatlar değiştimi bilmiyorum artı bi ara ssk ile anlaşmalarını bitirmişlerdi şimdi sanırım tekrar başlatmışlar. Ama Antalyada genelde özel hastanelerde fiyatlar böyle. Anadolu Hastanesinin fiyatları baya yüksek diye biliyorum Medical Park yeni açıldı oranınkiler nasıl haberim yok. Sana şimdiden Allah yardımcın olsun inşallah sağlıcakla bebeğini dünyaya getirirsin.

6. 7 Aralık 2008
  7. tugce32

tugce32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende antalyada yaşıyorum ve ocak sonu epidural sezeryan olacağım. benim doktorumda andeva yı önerdi .şimdiki fiyatları 1100 ytl+doktor ücreti galiba 1350 falan olacak. benim doktorum dışardan olduğu için ne kadar vereceğimi henüz konuşmadım. bu arada andevayı aradığımda ocak ayında ssk ile anlaşacaklarını fiyatların artacağını yaklaşık 2000 ytl oacağını söyledi. aslında bende kararsızım yeni yapılan devlet hastaneside iyi odalar 2 kişilik falan ama ücret nedir bilmiyorum çünkü benim ssk yok. onun dışında yaşam ve anadolu hastanesi 2000-2500 ytl civarı sanırım.

8. 13 Aralık 2008
  9. zngldk

zngldk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba bende antalyada yaşıyorum.16 ekimde antalya araştırma hastanesinde sezeryan ile doğum yaptım.doktorum orhan hoşgördü.çok memnun kaldım. doğumumdan hiçbirşy anlamadım.ağrımda olmadı.sana tavsiyem araştırma hastanesinde doğum yapabilirsin boşuna hastaneye para verme tabi sigortan var ise.hastane çok temiz.orhan hoşgör mükemmel bir doktor.ayrıca şimdden kafana takma normalmi sezeyan ile doğurayım diye.benim son ana kadar normal gözüüyordu ama olmadı.sana kolay doğumar iliyorum

10. 15 Aralık 2008
  11. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

ben 2008 temmuzda doğum yaptım aslında ağustosta yapacaktım ama benim ufaklık duramadı.yaşam hastanesinde doğum yaptım çokta memnun kaldım ssk ile anlaşması var.yenidoğan bölümüde var bu çok önemli bebeğin doğar doğmaz çocuk doktorunun incelemesi ve yenidoğan bölümünün olması buna dikkat et yoksa dışarıdan getirtiyorsun çocuk doktorunu jinefemde öyleydi.jinefemede gittim testler için ama doktorum pek önermedi.zaten ssk yla anlaşmadılar bu sene.ben dışarıdan doktorla doğum yaptığım için fiyat farklı oldu.sen yaşama gidersen alp beyi tavsiye ederim.
    epidural sezeryan oldum çok endişeliydim bu konuda ama çok memnun kaldım hiç ağrım olmadı anestezi uzmanları çok iyi.bebek bakımları çok iyi nerdeyse 20 dk bi gelip bebeğimi emzirttirdiler ben sezeryanlı olduğumdan.
    benim gittiğim zamanda sezeryan 1200 ytl civarıydı.
    normalmi sezeryanmı bunu hiç düşünme bende sen gibi çok kafama taktım rüyalarıma girerdi ama hepsine bebeğin karar veriyor.herkesin bünyesi farklı olduğu için kişiden kişiye değişiyor bazıları ac çekiyo bazıları hiç hissetmiyo bile .sana tavsiyem tadını çıkar hamileliğin kafana hiçbişey takma çabuk geçiyo hamileleik haberin olsun

12. 17 Aralık 2008
  13. lightlila

lightlila Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar hepinize çok ama çok teşekkür ediyorum,yorumlarınızın herbiri benim için çok değerliydi.
    doğum vaktine kadar yeterli para biriktiremeyiz gibi geliyor o nedenle özel hastaneye cesaret edemiyorum
    antalya yeni yapılan araştırma hastanesini çok tavsiye eden oldu,özel oda veriyorlarmış,doğumuna 3 hafta kalan bir anne baba adayıyla geçenlerde konuştum
    çok tavsiye ettiler ,onlar araştırmada yapacaklarmış doğumu,ssk lı olarak hiç ücret ödemeyeceklermiş,kontrolleride özel yaşam hastanesinde yapıyorlarmış sadece doğum için araştırma hastanesine gideceklermiş,böyle kontrol ayrı doğum ayrı yerde nasıl oluyor bilmiyorum
    bende hala farklı farklı hastanelerde kontrollerimi oluyorum hala bi düzene oturtamadım,beni memnun eden bir doktor henüz çıkmadı karşıma ,
    yorumlarınızı görünce çok mutlu oldum tavsiyeleriniz doğrultusunda gidicem bundan sonra
    normal sezeryan endişesini aştım çoktan, ben normal olsun diye kendimi yırtsam da dediğiniz gibi buna bebeğim karar vericek,yeterki bebeğim normal isterken doktorum sezeryan demesin tek arzum bu,
    sevgiyle kalın öpüyorum hepinizi Şeniz

14. 25 Ağustos 2009
  15. 7beyaz

7beyaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar bu araştırma hastanesi dediğiniz Meltem mah. deki yenilenen devlet hastanesi değil mi?

16. 5 Eylül 2009
  17. denizsu2009

denizsu2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba bende 20ekim 2009 sıralarında doğumum olacak inşallah.bende yaşam hastanesine kontrollere gidiyorum.ancak doğumumu arastırma hastanesinde yaptırmayı düşünüyorum.sizin mesajınızı okuduktan sonra şimdi daha da rahatladım.teşekkr ederim

18. 6 Eylül 2009
  19. crstal18

crstal18 25/12/2009 10:37 Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba arkadaşlar bende yaşam hastanesine kontrole gidiyorum ve doğumumu orada yapmak istiyorum fiyatlar hakkında bilgisi olan varmı?