antalyalı bayanlar kıl-tüy derdimiz sonsuza kadar bitiyor, MÜJDEEEE !!!

Konusu 'Lazer Epilasyon' forumundadır ve kitty28 tarafından 16 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Haziran 2010
    Konu Sahibi : kitty28
  1. kitty28

kitty28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    440
    Ödül Puanları:
    123
    slm kızlar önce şöyle başlayayım...güzellik uzmanı bir arkadaşımın ablası yıllardır hollanda da lazer epilasyon yapıyor.tatile her geldiğinde kaymak gibi oluşunu kıskanır "şu makineyi bi getir gelirken" derdik.o da "uçakta bişey olursa naparım,çok pahalı makine" der getirmezdi.
    zaten getirse bile onun kısa tatili bizi kurtarmazdı muhtemelen.5 yılda tamamlardık 5 seansı herhalde =)
    neyse şimdi benim arkadaşım da sonunda amerikadan cihazın siparişini verdi ve eğitimini aldı.
    cihazın adı "lightsheer diode" .google da taradım,sadece istanbul'da çok lüx 2 klinikte bulabildim.
    lazer epilasyonda 3.jenerasyon olarak geçiyor bu cihaz.ilk jenerasyon çoğumuzun yaptırıp sonuçlarından tatmin olmadığı "İPL". 2.si ise yakın zamana kadar en iyisi olarak bildiğimiz "alexandride". bu 3. jenerasyon "light sheer diode" ise lazer epilasyonda gelinen son nokta ve FDA onaylı.kalın tüylerde 2-3 seans, ayva tüylerinde 5 seansda tüyler bitiyormuş.önceki teknolojilerden farklı olarak tüylerin kalın,cildin beyaz olmasına gerek yokmuş.
    bunlar okuduklarım.arkadaşımın ablasında zaten hiç tüy kalmadı.arkadaşıma da eğitim esnasında tek bir seans uygulamışlar.ve onda da neredeyse hiç çıkmadı.inanamadım! sabirsizlikla cihazın gelmesini bekliyorum.ki ikisi de esmer bu arada.
    tlf adres yazarsam reklamama mı girer bilemiyorum. özelden sorarsanız yazarım.birçok arkadaşım işe yaramayan yöntemlere para döktüler bu güne dek.lazer epilasyonda son nokta ayağımıza geliyor,biz bundan faydalanalım =) tüysüz günler dilerim...zemuszemus

2. 16 Haziran 2010
  3. fatale

fatale beyazkedivekozmetik.blogs Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canim bu antalyada nerde ben cidden çok ilgileniyorum bu konu ile hatta adres telefon fiyat listesi herseyi yazabilirsin ozelden :KK70:

4. 16 Haziran 2010
  5. mernem

mernem Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet canım bende internetten bir araştırayım ama merak ettim doğrusu banada özelden bilgilerini atarsan sevinirim...:)

6. 16 Haziran 2010
  7. drbeauty06

drbeauty06 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Bir hekim olarak yazılanları biraz hayret biraz tebessümle okuyorum:) bahsedilen lazer ülkemizde yıllardır pek çok klinikte kullanılan bir cihazdır ve en önemlisi bir mucize değildir.lazer teknolojilerinde şuan 3.generasyon yani diot teknolojisi 3 yıl önce vardı ve şuan 4.generasyondayız yani nd/YAG ve bu generasyon artışı makinaların daha iyi olduğu anlamına gelmez.alexandırate cihazları esmer insanlarda yanık riskini artırdığı için diot teknolojisi üretildi ancak diot istenilen başarıyı siyah kıllarda yakalayamadığı için nd/YAG teknolojisine geçildi,zaten bahsi geçen cihaz çok tercih edilen bir cihaz olsa ünlü hastaneler bu cihazıda alırlar,örneğin ................... adresinde referanslar bölümüne girip fotona (nd/YAG)işaretleyin ve teknolojinin hangi ünlü kliniklerde olduğuna bir bakın derim,yine söylüyorum alexandrıte ve nd/YAG lazerler ülkemizdeki insan profiline en uygun olanlarıdır ve yaz döneminde nd/YAG daha tercih edilmelidir.

8. 16 Haziran 2010
  9. drbeauty06

drbeauty06 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    son bir not ülkemiz sağlık bakanlığı kanun ve yönetmeliklerine göre poliklinik,tıp merkezi ve hastaneler dışında lazer teknolojisi kullanımı yasaktır ve sadece doktor kontrolündedir bilgilerinize...

10. 16 Haziran 2010
  11. kitty28

kitty28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    440
    Ödül Puanları:
    123
    valla bi hekim olarak siz sanırım bahsettiğiniz cihazı kullanıyorsunuz, ondan tebessüm ediyorsunuz =)
    belki sizin cihazınız da çok iyidir bilemiyorum, ama ben gözümle gördüğüm sonuçlara inanmayı tercih ediyorum =) google da taradığımda light sheerin istanbulun en iyi ve lüx kliniklerinde kullanıldığını gördüm
    nişantaşı ve caddebostanda bu klinikler.bu kliniklerin hekimleriyle de belki paylaşmak istersiniz engin bilgilerinizi =) kaldı ki yeni jenerasyon tabii ki daha ileri teknoloji olacaktır bunu bilmek için dr olmak gerekmez =) 2 esmer arkadaşım üzerinde siyah kıllardaki etkisini görmüş oldum.neyse,ben sizin gibi bu işin ticaretini yapmıyorum, araştırdım,gözümle sonuçlarını gördüm,ve yüksek müsaadenizle ankaraya size gelemeyeceğim,3. jenerasyon ile idare edecek (!) , görüş ve sonuçlarımı da buradan paylaşmaya devam edeceğim =)

12. 16 Haziran 2010
  13. kitty28

kitty28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    440
    Ödül Puanları:
    123
    evet =) ülkemizde dr.a gidilir, sonra lazer uygulaması estetisyen tarafından gerçekleştirilir =) merak etmeyin,biliyoruz =)

14. 16 Haziran 2010
  15. kitty28

kitty28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    440
    Ödül Puanları:
    123
    dayanamadım merak edip taradım google da .4. jenerasyon diye bişeye rastlamadım.sadece "melanine az tutunuyor olması nd yag ın epilasyon etkinliğini azaltır" diye bir ibare ile karşılaştım =)

16. 16 Haziran 2010
  17. drbeauty06

drbeauty06 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle ben bir klinikte çalışmıyorum,bu forumdada mesleğim gereği insanları doğru bilgilendirmeye çalışıyorum tabi bunu sizinle konuşmak nekadar doğru bilemiyorum ancak bu site bulunduğu güzellik salonuna insanları yalan yanlış vaadlerle (4seansta çözüm,kesin bitiyor bizzat ben gördüm)yönlendirmeye çalışan insanlarla dolu bende fırsat buldukça insanların dolandırılmasını engellemeye çalışacağım,madem biliyorsunuz tekrar hatırlatayım lazerde diot 3.generasyondur ve bir yıl içinde istenilen sonucu vermediği için 4.generasyona geçilmiştir ancak 2.generasyon alexandrıte cihazlarıda en az nd/YAG kadar başarılıdır,diot açık tüylere etkili olsun diye üretilmiş ancak istenileni pek verememiş bir teknolojidir.
    Yine gülmeden geçemiyeceğim birara cep telefonu reklamı vardı orada çakma telefonlar satan bir bayii şöyle diyordu "GARANTİSİ BİZZAT BENİM" sizin açıklamalarınıza çok benziyor :)

18. 16 Haziran 2010
  19. drbeauty06

drbeauty06 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    neyse sizi en azından araştırmaya sevk edebildim bundan sonraki aşamanız estetisyen bilgilerini değil tıbbi literatürleri biraz araştırmak olsun zaten sonuçta aynı yere geleceksiniz:)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.