Antep Kız Kulesi

Konusu 'Görsel Paylaşım' forumundadır ve zixsxan aze tarafından 14 Ekim 2006 başlatılmıştır.

14 Ekim 2006
    Konu Sahibi : zixsxan aze
  1. zixsxan aze

zixsxan aze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar... Size Antep'de projesini çizdiğimiz güzel bir evin tavanını göstermek istiyorum. Tanıdık gelecektir. Bakınca benim aklıma gelen sizin aklınızda gelmiştir eminim; "bunu, Sunay Akın mutlaka görmeli" diyeceksiniz.

Mimari anlamda böyle bir tavan motifinin anlamı aslında çok açık. Hayranlığı da aşan bir İstanbul beğenisi... Altındaki mağarayla ve çatı katıyla birlikte bu beş katlı, avlulu, iç mekanı tamamen dolaplı, nişli bu evin görkemi; evin ustasına yada sahibine yeterli gelmemiş ve ucundan kıyısından bir İstanbul'u, tavanlarına asmak istemişler. Belki sizlerde raslamışsınızdır çünkü anadoluda çok yaygındır İstanbul motifleri. Özelliklede Kız Kulesi...

Fotoğraflarda sorun var. Güzellerini yarına diyorum çünkü yarın yine Antep'teyiz

Ekli Dosyalar:

2. 14 Ekim 2006
  3. zixsxan aze

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar. evet güzel bir proje. Tavanda gördüğün kalem işleri, tüm tavanda var. Kız kulesi ise köşelere oturtulmuş. Bu zaten geleneksel eski bir ev. Yalnızca tamamlama ve temizlik yapılaacak. Kırık dökükler onarılıp, silinmiş kalem işleri tamamlanacak. Cila atılması gibi işlemlerden geçecek. İşte böyle... Fotoğraflar çok kötü biliyorum. Ara kablo kayıp. Yarın azmedip bulacağım. Birde buraya sığsın diye biraz fazla küçülttüm galiba. Söz çözeğim bu ayrıntıları, site de daha yeniyim

4. 15 Ekim 2006
  5. Lereenim

Lereenim Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    161
    Ödül Puanları:
    353
    Azecim çok anlamlı bir iş yapıyorsun ,kim bilir kimler yaşadı o evde ,acı tatlı neşeli hüzünlü ve sen unutulmuş anıları yeniden canlı hale getiriyorsun.Eline sağlık.

6. 15 Ekim 2006
  7. zixsxan aze

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler. bende beğendim siteyi. onun için üye oldum. Belki bundan sonra daha sık yazarsın. Düşündüklerin uçup gitmesin hem yazdıkça düşündüklerine de bir çeki düzen geliyor insanın. Ve yazdıkça düşündüklerini daha çok önemsiyorsun, önemsedikçe daha özenli davranıyorsun. ( bunun sonu gelmez. yumurta ve tavuk örneği gibi) Bir bakıyorsun kahvaltıda ki reçel tabağı, sokakta ki kaldırımlar, çatılarda ki kiremitler daha bir anlamlı. Söyleyene bak... bende uzun zamandır yazmıyorum ama ısnma turlarındayım. Yazışalım.

8. 15 Ekim 2006
  9. zixsxan aze

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler lereenim. Biraz önce geldik. yorulduk ama yinede güzeldi. Otel olacakmış. Gidip kalırsanız anarsınız beni. Antep'de Anadolu evlerinin yan sokağında.

10. 15 Ekim 2006
  11. Lereenim

Lereenim Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    161
    Ödül Puanları:
    353
    Umarım gitme fırsatımız olur ve anarım o zaman,diğer görüntülerini bekliyoruz.

12. 15 Ekim 2006
  13. bhülya

bhülya Guest

Çok Güzel Bi Proje.
    Elinize Sağlik Ama Biraz Daha Resimler Anlaşilir Olsa Daha Çok Sevinirdik.
    Çok Beğendim Umarim Ilerde Bi Gün Gider Kaliriz.
    Kimbilir.....

14. 18 Ekim 2007
  15. handan23

handan23 Guest

slm kolay gelsin canım bencede güsel bir proje.yaw bu ev çok tanıdık.antepliyimde bende.neresinde acaba antebin merak ettimde.

16. 18 Ekim 2007
  17. Silviya

Silviya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    aşığım bu şehre.. boğazına ,kız kulesine ve her karesine....... oralarda da izlerinin olması ne güzel.resimleri daha büyük görebilmek isterdim.