Antibakteriyel Sabunlar Normal Sabunlarla Aynı

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve Elif tarafından 13 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

  13 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.608
  Beğenildi:
  5.137
  Ödül Puanları:
  438
  ABD’nin Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), antibakteriyel sabunların, ev içinde hastalıklarla mücadelede normal sabunlara göre üstünlüğünün olmadığını bildirdi. Açıklama sonrasında antibakteriyel sabun üreticilerinden, bu ürünün yararlarını kanıtlamaları istendi; aksi halde sabunların bu şekilde pazarlanmasına kısıntı getirilebileceği uyarısında bulunuldu.
  Antibakteriyel sabun üreticileri ürünlerini savundu
  Uzmanlar, sabunlarda kullanılan sentetik kimyasalların, antibiyotiklere karşı dirençli bakterilerin artışını hızlandırmasından da kaygı duyduklarını vurguladı. Antibakteriyel sabun üreticilerinin temsilcileri ise toplantıda, kendi ürünlerinin mikropları öldürdüğünü, diğerlerinin ise yalnızca uzaklaştırdığını belirtti.
  Bakteriler yok edilemez
  "Antibiyotiklerin İhtiyatlı Kullanımı" adlı birliğin başkanı olan Dr. Stuart B. Levy, antibakteriyel ürünlerin piyasadan kaldırılması, yalnızca hastanelerde ve çok hasta insanların bulunduğu evlerde kullanılması gerektiğini belirtti. Dr. Levy, "Bakterileri yok edemezsiniz. Onlar dinozorların geldiğini ve gittiğini gördüler. İnsanların gelip gittiğini görmekten de memnun olacaklar. Evleri sterilize etmeye çalışmak başarısızlığa mahkumdur" dedi.
   
 2. 14 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : Elif
 3. Cevrimhici

  Cevrimhici Şampiyon Belli 2. Kim? Pro Üye

  Katılım:
  5 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  4.786
  Beğenildi:
  222
  Ödül Puanları:
  113
  Bir ürüne önce güven kazandırılıyor..sonra şusu busu çıkıyor deniyor..Şaştık valla ne yapacağımızı..