antibiyotik alerjisi

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve bebeto tarafından 8 Eylül 2010 başlatılmıştır.

    8 Eylül 2010
    Konu Sahibi : bebeto
  1. bebeto

    bebeto aşksın sen cansın sen Üye

    Katılım:
    4 Aralık 2008
    Mesajlar:
    482
    Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaşlar geçen haftadan beri doktordayız her gece kızmım geçen salı gecesi ateşlenmişti doktora götürdük boğazları iltihp olmuş dedi antibiyotik iğne vurdular ilk defa antibiyotik şurup verdi doktor cuma günü kızmın vücudunun bazı yerlerinde minik kızarıklıklar oldugunu farkettim hemen hastaneye götürdük doktor bişey olverin madıgını sıcaktan ısilik olduğunu söyledi bir iğne daha yaptılar eve geldik o günden beri kızarıklıklar arttı kırmızı tırnak büyüklüğünde şişlikler oldu tekrar gittik başka doktor antibiyotik kullandığımız için olduğunu hemen kesmemizi söyledi kestik 24 saat bekleyin dedi vücudundakiler geçti ama ayakları poposu elleri kolları ve boynu aynı duruyor bunu yaşıyan anneler bilgi verin lütfen kızıma bişey olcak diye çok korkuyorum
     
  2. 10 Eylül 2010
    Konu Sahibi : bebeto
  3. Aris

    Aris Aktif Üye Üye

    Katılım:
    20 Nisan 2010
    Mesajlar:
    810
    Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    41
    Geçmiş olsun, arkadaşım.
    İşte doktorları yaptığı en büyük hatalardan biri.
    Antibiyotiye alerji testi yapmadan ilaç yazmak.
    2. doktorun dediklerine bende katılıyorum.
    Bebeto, doktor hangi antibiyotik verdiğini öğrenebilirmıyım?
    Şu anda yapabileceğin en iyi şey, antibiyotiği vermemek.
    Döküntü kendi kendine geçecektir.
    Bir hastaneye gidip penisilin veya ampisilin testini yaptır bebeğine.
    Bu iki antibiyıtikten sadece 1'ne alerjisi olabilir. İkisine alerjisi olamaz.
    Test sonuçunu, bir sonraki hastane gidişine, doktoruna bildir.

    Bebeğine iyi bak. olumunekankayizsmile
     
  4. 23 Ağustos 2013
    Konu Sahibi : bebeto
  5. goksua

    goksua Üye Üye

    Katılım:
    12 Ağustos 2013
    Mesajlar:
    1
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    biz de aynı şikayetlerle doktora gitmiştik, 2-3 süren yüksek ateş, ve tabii bütün doktorlar hiç bir test uygulamadan direk antibiyotiği dayıyorlar minik bebeklerimize. biz de enfeksiyon olduğunu düşünüp ateşi düşmesi için antibiyotik kullandık mecburen. ve antibiyotiğin 3. gününde bebeğimin heryerinde yüzünde kollarında bacaklarında pembe mercimek büyüklüğünde kızarıklıklar çıktı. Başka bir doktora götürdük, antibiyotik penisilin bazlı oludğu için alerji yapmış olabileceğini söyledi ve alerji iğnesi yapıldı. Şuan bekliyoruz umarım düzelir. Her doktor farklı bir şey yapıyor, biz kime güvenip teslim edeceğiz bebeklerimizi ???:KK47:
     
  6. 23 Ağustos 2013
    Konu Sahibi : bebeto
  7. Benanneyiim

    Benanneyiim Aktif Üye Üye

    Katılım:
    21 Temmuz 2013
    Mesajlar:
    226
    Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    48
    Kesinlikle doktorun ihmali var.
    Bebeğin alerji testine bakmış olması yada testi istemiş olması gerekirdi.
    Acil şifalar dilerim