Antibiyotik hakkinda yardim lütfen!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve SuDeNaZLi tarafından 16 Eylül 2009 başlatılmıştır.

16 Eylül 2009
    Konu Sahibi : SuDeNaZLi
  1. SuDeNaZLi

SuDeNaZLi Guest

ya kizlar doktor bana vaginal mantar + bakteri yüzünden antibiotik verdi hemde 1000 lik, ama ben almaya korkuyorum, hamileligin antibiyotin tehlikeli oldugunu düsünüyorum , ama almassamda erken dogum tehlikesi varmis, ne yapicagimi bilmiyorum, sizce ne dersiniz, aranizda bu sebebten dolayi antibiyotik kullanan varmi???

2. 16 Eylül 2009
  3. mhrmh

mhrmh her canlı bir mucizeee Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben üşüttüğüm için 1 kutu antibiyotiği bitirmek zorunda kalmıştım,doğumuma cok az kaldı ve çok şükür bir problem olmadı,doktoruna güven bence..korkma....kullanmaman ilerde daha farklı problemlere sebep olabilir.

4. 16 Eylül 2009
  5. ezgicanan

ezgicanan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende vajinal mantar ve bakteri yüzünden kullandım. ilk üç aydan sonra sorun olmadığını söyledi doktor. 7gün boyunca kullandım. Şu an rahatım çok şükür. Hamilelikte çok rastlanan bir sorun o yüzden hamilelikte kullanmak üzere üretilmiş ilaçlar var. Eminim doktorun onlardan birini vermiştir. ılaç kullanmak genel bir korku ama annenin veya bebeğin hasta olması, erken doğum risklerini düşünecek olursan en mantıklı yol ilaç kullanmak. Geçmiş olsun

6. 16 Eylül 2009
  7. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    maalesef bende idrarr yolu enfeksiyonundan dolayı 22. haftamdan beri ara ara antibiyotik kullanıyorum. drum test yaptı benim bünyeme uygun antibiyotiği buldu gebelikde sınıfı b olan bi ilaç mecburen içiyorum.enfeksiyon erken doguma yol açtıgı için içmem demek gibi bi durumum olamadı.

8. 16 Eylül 2009
  9. Karpuz

Karpuz Meleğimm Yanımda... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende kullandım ama ben öyle mantar olayından fılan degıl dişim için kullandım kullandıgımda 32. haftayı gecmıstım ama mg olarak cok dusuk bı antıbıyotık kullandım doktor hıc bı sakıncası yok dedı doktoruna guvenmelisin derim ben ama tabı karar sana kalmıs opuyorumnanaktan gecmiş olsun şimdiden

10. 16 Eylül 2009
  11. ashkom

ashkom Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    aynı problemden dolayı bende antibiyotik kullandım hamileyken
    doktorumun önerisini dinledim tabiki
    mantar problemi varken normal doğumun çok tehlikeli olduğunu mikrobun doğar doğmaz çocuğa bulaşmasının ölümüne bile sebep olaileceğini söylemişti
    çok geçmiş olsun arkadaşım bence sende ilacını kullan

12. 16 Eylül 2009
  13. fbsen

fbsen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben de bundan 1 hafta öncesinde 20 lik diş nedeniyle largopen 1000 mg kullanmak zorunda kaldım tabii doktor kontrolunde...için rahat olsun gebelikte B grubu ilaçlar çok sık kullanılıyor doktorun onay verdiyse kullanman daha doğru

14. 16 Eylül 2009
  15. tatu

tatu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben de dişimde iltihap olduğunu söyledim doktoruma...
    rahatlıkla antibiyotik kullanabilirsin dedi..
    sorun olmaz mı dedim. yok kullan dedi...

16. 16 Eylül 2009
  17. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    bende ıdrar yolları enfeksıyonu yuzunden kullandım. doktorun verdıgı antıbıyotık zaten bebegıne zararı olmıcak turdendır. sormustum hayır bısey olmaz ona gore verıyoruz bız demıstı banada.

18. 16 Eylül 2009
  19. hemxsxirem

hemxsxirem gamzeli kelebeğim beniiim Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    kaç haftalık olduğunu yazmamışsın ama ilk üç ayın geçmiş anladığım kadarıyla. doktorlar zarar yarar durumuna göre ilaç verir, bu yüzden zararlı olsa zaten vermez. aslında benim de başıma gelse ben de tedirgin olurum, ama mantıklı olan bu. geçmiş olsun...