Antibiyotik içerken hamile kalmak?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve birebira tarafından 7 Haziran 2008 başlatılmıştır.

7 Haziran 2008
    Konu Sahibi : birebira
  1. birebira

birebira Herşey güzel olacak.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba ArkadaşlarŞeniz,

Bu ay tam yumurtlama günlerimden bir kaç gün önce sistit oldum, haliyle doktorum test yaptı ve antibiyotik verdi. 5 aydır bebek için çalıştık, bu 6.ayımız. Soruma gelince antibiyotik kullanırken korunmalımıyız? Bu ayı geçelim mi, yoksa çalışmaya devam etsek olur mu? Antibiyotik yumurtamı etkiler mi? :uhm:

İlaç sayesinde sistit şikayetim geçti. düzeldim iki günde ama iki kutu bitirmem gerekiyor, bu günlerde tam hamile kalabileceğim günler, eşimle ikilemde kaldık.:uhm:..

Bir sorum da sistit benim senede iki sene geçirdiğim bi rahatsızlık malesefsenağlama, acaba kısırlık yapar mı?

Konu hakkında tecrübelerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.Teşekürler şimdidena.s.

2. 7 Haziran 2008
  3. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım geçmiş olsun hamileyken bile sistit olan bir sürü kadın var basit bir antibiyotik tedavisi ile geçirilebiliyor.1 haftalık bir antibiyotik tedavisi ile sistit geçirilebiliyor eger çok yukarlarda değilse yerleşen mikroplar.
    sistit gebeliğe engel olabildiği gibi erken doğumada sebep oluyor canım...
    pazartesi bir doktora danışmalısın bu süreçte alacağın antibiyotiğin zararının olup olmamasını..bence olmaz ama sen genede bir danış canım

4. 7 Haziran 2008
  5. EU1

EU1 Guest

güzelim antibiyotik kullanırken çocuk düşünmemelisin korunmalısın çünkü kimyasal gebelik gibi bir tehliken olabilir...

6. 7 Haziran 2008
  7. birebira

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederima.s., aslında şu sistit şikayetim geçsin bende bi doktora gideceğim, ne var ne yok daha önce hiç gitmedim. İnşallah kısırlık gibi bi probleme yol açmamıştır. Gerçi her ay düzenli regl oluyorum, çok şükür.

8. 7 Haziran 2008
  9. birebira

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Saol cevabın için canım, kimyasal gebelik döllenme olsa bile yumurta kalitesiz olunca vücuttan atılması mı? Tam da bu ay hevesleniyordum olacak gibi ama hayırlısı artık hakkımızda, doktora gidicem inş en yakın zamanda.:a015:

10. 7 Haziran 2008
  11. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Mutlaka git canım bir idrar tahlili ver sonrada vajinal usg ile bir baktır ama sanmıyorumki inşallah sağlıklısındır canım..yumurtlama günlerine dikkat et kaçırma o günleri hamiş kalma riskin yüksek olur..
    o lanet sistit bendede vardı ama antibiyotikle geçti bu hafta benimde kontrolüm var bakalım ne olacak...
    vajinal temizliğine dikkat et,idrar yaparken dikkat et idrarını çekme sakın mesanen boşalsın iyice canım..
    sevgiyle kal..

12. 7 Haziran 2008
  13. EU1

EU1 Guest

evet kimyasal gebelik budur...aynen anlattığın gibi...güzelim zaten ilaç kullanırken çocuk için uğraşılmaz...yanii bu riskli olur anlatabildim mi? aldığın antibiyotikden ötürü döllenme olsa dahi kaliteli olmaz..idrar yolu için alınan antibiyotikler hemen etkilerini göstermezler...yani
    geç etki ederler bu yüzden de antibiyotiği kestikten sonra da bir müddet beklemelisin...yanii bir hafta kadar...sistit kolay kolay kısırlık yapmaz korkma canım...

14. 7 Haziran 2008
  15. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Canım bu ayı es geç niye kafanda şüphe kalsın tedavi et sistitini bir dahaki ay dene.Sistit bana göre kısır falan yapmaz insanı çünkü benimde çok sık yaşadığım bir şey ama iki kere hamile kaldım hemde uğraşmadan.Üstelik ben sistit olduğumda kanlı idrar yapardım öyle ağır olurdu.Sistitin balayı sistiti olabilir evlendikten sonra sık karşılaştığın birşeyse benimki öyleydi çünkü.

16. 7 Haziran 2008
  17. birebira

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İnşallah senin kontrolünde iyi geçer, güzel sonuçlar alırsın canıma.s. Bende gideyim buraya yazarım. Bu arada çok iyisin, ilgine teşekkürlera.s.

18. 7 Haziran 2008
  19. birebira

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Anlaşılan bu ayı unutacağız biz, tüh yaa tamda yumurtlamamı takip etmeye başlamıştım. Neyse herşeyde bir hayır vardır. Çok teşekkür ederim ilgine, saolasın. a.s.