Antibiyotiklerin yan etkisi

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve NakrEdusA tarafından 22 Ekim 2010 başlatılmıştır.

22 Ekim 2010
    Konu Sahibi : NakrEdusA
  1. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    oğlum diş çıkarma zamanları malesef kulak iltihabı geçirip duruyor ve her seferinde kullandığımız antibiyotik bağırsaklarını bozuyor bu seferde ishalini ve poposundaki pişiği geçirmeye uğraşıyoruz bu durum beni çok yoruyor artık sizlerde de böyle oluyor mu antibiyotikler bebeklerinizin bağırsaklarını bozuyor mu bunu merak ediyorum

Son düzenleme: 22 Ekim 2010
  2. 22 Ekim 2010
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Canım benim görümcemin oğlu öyle.Komple ishal oluyor yavrum,bide isilik gibi döküyor pipisinin etrafı.Ve o da çok sık kulak iltihabı geçiriyor.Peşpeşe zincirleme yaşıyorlar tüm sıkıntıları.
    Doktor mecbur olmadıkça ant kullanmayalım diyor ama kullanmak zorunda kalıyorlar.
    1 kilo veriyor,poposu pişiyor.
    Onlar bir çözüm bulamadılar sadece sürekli yıkıyolar işte popoyu.Pipisindeki isilikler içinde krem kullanıyolar.

4. 22 Ekim 2010
  5. NakrEdusA

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bizde de kilo verme oluyor malesef zaten birşey yemediği için kilo alsın diye mama kullanıyoruz aldığı kiloyu da bu sebepten geri veriyor bizim doktorumuzda çok kullandırtmak istemiyor ama mecbur kullanıyoruz ağrıları oluyor her seferinde değiştiriyor ama yok sonuç yine aynı bende ıslak mendil falan değdirmiyorum ama cildi çok hassas kaç çeşit krem sürüyorum yavrum poposunun acısına ağlıyor bir de şimdi :KK43:(

Son düzenleme: 22 Ekim 2010
  6. 22 Ekim 2010
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Oyy kıyamam ya.Benim kızımda bi kaç gündür ishaldi dişten.Pişti kızardı ciğer gibi olmuştu.Puda çok iyi geldi bize.Yıkayıp durulayıp pudraladık ve sık sık bez değiştik.İççamaşır giydirmedik,pantolon filanda öyle.
    Birde yapma pişik kremi aldı eşim eczaneden.O kadar iyi geldiki pudrayla sönmüştü o kremlede iyice düzeldi.İsterseniz bir araştırın.

8. 22 Ekim 2010
  9. NakrEdusA

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    pudra iyi gelmiyo oğluma malesef ishali geçse trosyd çok çabuk geçiriyo ama ishal bi düzelse rahatlayacağız eczanelere bi sorarız olmazsa çok teşekkürler sizin kızınıza da çok geçmiş olsun biz artık bir müddet diş çıkartmaya ara veriyoruz 16 olduk çok şükür bakalım yinede kulağımız iltihap kapacak mı bir daha olmaz inşallah

10. 23 Ekim 2010
  11. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    antibiyotik kullanırken ishal olmalarının sebebi,antibiyotiğin vücuttaki zararlı bakterilerle beraber bağırsaktaki yararlı bakterileri de öldürüyor olması.antibiyotik kullanımı sırasında ishal miktarını en aza indirmek için suda eriyen probiyotiklerden alıp içirebilirsiniz,bütün eczanelerden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

12. 23 Ekim 2010
  13. NakrEdusA

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    zaten doktorumuz maflorda veriyor her seferinde ama o kadar uzun sürüyor ki ishalin geçmesi artık işe yaramadığınıda düşündürüyor bana ama sanırım çok fazla kulak iltihabı olduğumuz için bu kadar dert ediyorum çok teşekkürler ilginize

14. 24 Ekim 2010
  15. tatucuk

tatucuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    41
    evet biz büyükler antibiyotik kullanırken yanında hep yoğurt da yeriz anitbiyotiğin yan etkisini gidermek için.çocuklarda da bu böyle olur herhalde:)

16. 3 Kasım 2010
  17. 74umut

74umut Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benimde oglum bir aydır kulak ve bogazında sorun var bir türlü geçmiyor ve isal kaçınılmaz oluyor ben sebamedin üstünde bebek resmi olanını kullanıyorum ve çok iyi geliyor bir dene istersen geçmiş olsun bebeşe:KK46:

18. 3 Kasım 2010
  19. NakrEdusA

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    çok teşekkürler şimdilik iyileştik bakalım bir daha tekrarlamaz inşallah eğer olursa aklımda olsun sizede çok geçmiş olsun