Antidepresan bırakma sürecinde ve bıraktıktan sonra şikayetleri olanlar

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve eceezgi tarafından 5 Mart 2010 başlatılmıştır.

5 Mart 2010
    Konu Sahibi : eceezgi
  1. eceezgi

eceezgi Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    selam kızlar

bu süreçte yani ilaç bırakma sürecinde ve bıraktıktan snr rahatsızlıklarınız oldu mu ve bıraktıktan snr vucut alışmasıyla geçti miiii

2. 6 Mart 2010
  3. adios33

adios33 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    .........................

Son düzenleme: 7 Temmuz 2010
  4. 6 Mart 2010
  5. eceezgi

eceezgi Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    geçmiş olsun canım
    o saydıgın sıkayetler de bende kullanmadıgım zamanlar oluyor:KK43:((
    o bakımdan ben de bırakamıyorum
    ben de kullandıgım zaman 13 kılo almıstım 8 ayda falan
    Allaha şükürler eskı halıme dönebildim
    benım de metobolızmam cok yavaslamıstı kullanırken.
    kullanmadıgın süre içinde daha ıyıysen tabiki başlamamak en iyisi

6. 7 Mart 2010
  7. melisdeniz

melisdeniz ıkı erkek annesı :) Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben 15 ğünönce bıraktım..beklemeketeyim bakalım ne çıkacakk

8. 8 Mart 2010
  9. eceezgi

eceezgi Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    15 gün bence yine iyi birsüreç

bende ilk gün etkilerini gösteriyor

baş dönmelerim başlıyor.

Aferin sanaaalkisalkisalkis

10. 12 Mart 2010
  11. didi_

didi_ İki deli kedim... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 sene önce kullanıp bırakmıştım. Gözlerim bulanık görmeye başlamıştı aynı zamanda ciddi derecede baş dönmesi yaptı. Bir anda bırakılmamalı bu tür ilaçlar vücut alıştığı için kademeli bırakmak gerekiyor bir anda kesildiğinde bu tip yan etkiler meydana gelebiliyor. Uykumdan yana bir sorun yoktu. Yaklaşık 15 gün önce tekrardan kullanmaya başladım bu sefer uykumu bozdu, rahat uyuyamıyorum, uyanıyorum gece devamlı. 1 sene boyunca kullandım fakat sizlerin dediği gibi ben de iştah açmadı ya. Kilo sorunum var zaten, 8 kilo falan alsam ben de keşke -tatlicadiarzu-

12. 12 Mart 2010
  13. nil1976

nil1976 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben paxili tamamen bırakalı tam 10 gün oluyor,önce doz azalttım günde 20 mg kullanıyordum ,sonra 10 mg sonra da 5 mg. ama bırakmaya teşebbüs ettiğimden beri çok kötüyüm yani son 1 aydır. ilacı kullanırken ruh halim iyiydi ama 3 ayda yaklaşık 10 kg aldım,hem çok kilo aldığım hem de kendimi ruhen iyi hissettiğim için bıraktım ama kabuslar,beynimdeki elektrik çarpması,baş dönmelerim hala geçmiyor.ilk başlarda çok şiddetliydi ama bırakalı 10 gün olmasına rağmen beynimdeki o elektrik çarpmaları geçmiyor. azaldıysa da sürüyor,ne zaman geçecek merak ediyorum.basit bir depresyon sebebiyle bana bu ilacı reçete eden psikiyatr vedat şara çok sinirliyim çoook.

14. 12 Mart 2010
  15. nil1976

nil1976 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    adios33 aynılarını ben de yaşıyorum, çok iyi anlıyorum seni o yüzden. gördüğümüz canlı rüyalar çok halsiz yapıyo,ben de uyuyorum öğlene kadar, resmen o rüyalarda başka bir hayat yaşıyorum,çok yoruyor haliyle. diğer gittiğim doktor paxili rahat bırakabilmem için atarax verdi akşamları rahat uyuyayım çok kabus görmeyeyim diye,ama uyutmak dışında bir işe yaramıyor,kabuslara devam:KK43: bir de ben ilacı bıraktıktan sonra aşırı alıngan oldum,hiç laf kaldıramıyorum,hemen ağlıyorum ya da bağırıyorum deli gibi.:KK43: diyet de yapıyorum bir yandan,onun da siniri var, offf güzel günler gelsin artık...

16. 14 Mart 2010
  17. eceezgi

eceezgi Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    kızlar ben de ıkı gun ıcmeyeyım ılacları baş dönmelrim oluyor,bir de kafamdan çıt çıt sesler gelıyor gozlerımı saga sola çevirirken.yürürken dengemı kaybedecek gbı oluyorum sinirlıi oluyorum

off yaaaa

18. 18 Mart 2010
  19. nil1976

nil1976 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende de aynı şeyler oluyordu, çok zor da olsa önce yarıma indirdim sonra da tamamen kestim, bugün tam 15 gün oldu bırakalı,kendimi gayet iyi hissediyorum,baş dönmeleri ve elektrik çarpması çok çok azaldı, arada başımı ani çevirdiğimde sanki siyah bi gölge geçiyor gibi oluyo o kadar. zaten bu yan etkiler bıraktıktan sonra 2-4 hafta arası sürüyormuş, direnicem valla,ilaçsız yaşamak gibisi yok. ben de çok sinirliydim ilk bıraktığımda şimdi o da çok azaldı, acısız bırakılmıyo bu meret ama bebek düşünüyorum mecburdum artık.