antidepresan ve doğum kontrol

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve candywomen tarafından 19 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  19 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : candywomen
 1. candywomen

  candywomen Aktif Üye Üye

  Katılım:
  29 Haziran 2007
  Mesajlar:
  18
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  ben antidepresan kullanmaya başladım aynı zamanda doğum kontrol hapıda kullanıyorum acaba etkileşim yaparmı bilgisi olanlar cevaplandırırsa sevinirim
   
 2. 25 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : candywomen
 3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

  Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.584
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  306
  Antidepresanlarla contraseptivelerin birlikte kullanılması ile ilgili sorularınızı lütfen doktorlarınıza danışın ve onların verecekleri cevaplara göre davranın.
  Dostlar, hep yazıyorum. Lütfen hekim olmadığınız müddetçe ilaçlarla ilgili yorum yapmayın. Oluşabilecek komplikasyonlardan hepimiz birbirimizi koruyalım ve uzmanlık alanımız dışındaki konularda yorum yapmayalım.
  Hepiniz sağlıkla kalın,
   
 4. 27 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : candywomen
 5. kardelen5270

  kardelen5270 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Haziran 2007
  Mesajlar:
  59
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  sevgili drkavcar,
  uyarın yerinde ancak eksik,
  ilaçlarla ilgili en yetkili bilgiye sahip bir mesleğe (kişisel bilgilerimde eczacı olduğum yazar)mensup üye olarak eleştirini üzerime almamaya çalıştım olmadı..
  Bu sitede, üyelerin birbirlerine şunu kullan bunu kullan türünden yazılarını dikkatle izliyorum ve mail geçmişimden görebileceğin gibi, yanlış ilaç kullanımına karşı neler yapabileceksem yapıyorum. Lütfen meslek alanıma müdahalede dikkat. İlaç konusunda en ve tek yetkili eczacıdır. Ben hastalık teşhisi konusunda ne kadar yerimi biliyorsam, aynı hassasiyeti kendi meslsk alanıma gösterilmesini rica ederim. Sevgiler.
   
 6. 28 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : candywomen
 7. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

  Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.584
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  306
  Sayın Kardelen, yazımı okuduğuzda, internet ortamında ilaç kullanımı ile ilgili uzmanlık alanı dışında öneride/yorumda bulunmanın nasıl komplikasyonlara yol açabileceği ile ilgili yapmış olduğum muhtelif uyarılardan birini daha yaptığımı görmüşsünüzdür. Komşuluk ilişkilerimizde birbirimize antihipertansif bile tavsiye ettiğimiz bir toplumda, uzman olmayan kişilerin ilaç kullanımı konusunda araştırma yapması/öneride bulunması/ yorum yapmasının tehlikeleri konusunda hemfikir olduğumuzu sanıyorum.
  Bu yazıyı neden üstünüze alınıp tepki verdiğinizi de anlayamadım. Zaten siz kendi yazınızı okuduğunuzda kendi yazınız olmasa dahi bir uzman tarafından referanslı olarak yazıldığını görürsünüz. Bu tarz bir yazıya başka bir uzmanın yorum yapıp ukalalık etmesinin etik ve mümkün olmadığını da mesleğiniz sebebiyle bilirsiniz.
  Gereksiz bir hassasiyete yol açabilecek bir cümle telaffuz etmemiş olmama rağmen, bir uzman olarak sizin bu hassiyetinizin oluşmasında bir şekilde dahlim olduysa, üzüldüm.
  Kendize iyi bakın, sevgiler,
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.