Antidepresanlar..

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve lakhesis tarafından 11 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : lakhesis
  1. lakhesis

lakhesis Guest

kızlar 6 ayay yakın zamandır tedavi görüyorum.. daha doğrusu ilaç kullanıyorum.. antidepresan kullnananınız var mı? etki yada düzelmeleri nasıl anladınız? ilacımın dozunu arttırmayı düşünüyorum çünkü işe yaramıyor gibi geliyor bana 20 mg. ben 40 a çıkarmayı düşünüyorum.. ne düşünüyorsanız yazın nolur .. bu konu hakkında olmayabilir tedavi gören herkesin yazmasını istiyorum..

2. 11 Mayıs 2009
  3. lakhesis

lakhesis Guest

SÖylemeyı de unuttum bıde antıdepresanlar hakkında da ne bılıyosanız paylaŞın arkadaŞlar..

4. 11 Mayıs 2009
  5. Bonus

Bonus ¬Deniz gören evdeki teras ~~ Üye

Beğenildi:
    44.352
    Ödül Puanları:
    463
    Bende bi 6 ay kullandım sonra bıraktım dozu artırmak çözüm olmuyoki canım artırdıkça daha çok artırayım diyeceksin.

Uyuştukça daha fazla uyuşmak isteyeceksin.
    Bu ilaçlar bize sadece destek olmalı yani onlarla yaşıyomuşuz gibi düşünmemeliyiz.
    İlaçla bastırılmaya çalışılan duygularımızada ihtiyacımız var.
    Tabiki gerekiyorsa kullanalım ama sürekli ve yüksek dozlarda değil.

Ben öfke kontrolü için sadece 1 ay bi ilaç kullandım ve 6 kilo aldım. Sorunlarımın yanında birde kendi görüntüme öfkelendim yani.

20 mg ne kullanıyosun bilmiyorum ama danışmadan artırma dozunu. Eğer dr verdiyse söyle başka bir ilaç verebilir. Kişiye göre etkisi değişir çünkü.

6. 11 Mayıs 2009
  7. lakhesis

lakhesis Guest

doktor vermişti zaten.... ağlama krizleri yaşıyordum:KK43: hala yaşıyorum..

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Mayıs 2009
  8. 11 Mayıs 2009
  9. Bonus

Bonus ¬Deniz gören evdeki teras ~~ Üye

Beğenildi:
    44.352
    Ödül Puanları:
    463
    Canım çok iyi anlıyorum seni :teselli: eğer ilaçla ilgili bir sorun varsa aklına takılan sor dr una.

ılaç etkileri 6 ayda görülmeye başlanmış olmalı eğer sen hala 6 ay önceki gibi hissediyorsan mutlaka sor dr una.
    Seni mutlu eden ne varsa ki ne olduğu hiç önemli değil onları yapmaya çalış.

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Mayıs 2009
  10. 11 Mayıs 2009
  11. EU3

EU3 Guest

Öncelikle geçmiş olsun canımm...
    Bence kendii kafana göre kesinlikle dou arttırmayı düşünme..Bende 2 yıl önce 10 ay kullanmıştım antidepresan ilacından..Doktorum ilk önce yarım ölçekle başladı ve düzenli aralarla 2 ölçeğe kadar çıkarmıştı...6.aya geldiğimde iyileşme tamamıyle olmuştu..dr ARTık ilacı kesebileceğimizi söyledii..Ama bırakma aşamasıda kademeli oluyorr.Yani bu ilaçlar pat diye arttırılıp azaltılamazz ...Doktorun tavsiyelerine mutlaka uymak gerekir.Ben ilacı 2 alırken...15 gün sonra 1.5 düştümm.15 gün sonra 1 ölçcek..15 gün sonrada yarım ve 15 gün sonrada yarımla bitirdim.İacı bırakma dönemini 2.5 ay sürdü..eğer birden ilacı kafana göre artıtırsan yada azaltırsan...vücudunda yan etkilerr görülür
    :1hug:

12. 11 Mayıs 2009
  13. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
  14. 11 Mayıs 2009
  15. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    doktor onermeden ılac kullanılmaz dozda arttırılmaz saklın kızlar doktor ne derse o

16. 12 Mayıs 2009
  17. lakhesis

lakhesis Guest

18. 12 Mayıs 2009
  19. lakhesis

lakhesis Guest

elbette canım bana da dedi zaten.. psikiyatrla konuştum bi tane ilacın dozunu arttırın dedi yada günde 1 2 atabilirsiniz dedi. . işte bende değişiklikler yaparmı acaba? yada iyileşecek miyim gerçekten