Antidepresantlar neden kilo aldırır?

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve tuce_90 tarafından 30 Ekim 2010 başlatılmıştır.

30 Ekim 2010
    Konu Sahibi : tuce_90
  1. tuce_90

tuce_90 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaşlar ben depresyona girdim ve psikiyariste gittim bana cymbalta diye bi ilaç verdi. içmeye korkuyorum çünkü bi sürü yan etkisi var ve ben antidepresant alanların hep 10-15 kilo aldığını duyuyorum. antidepresant alanlar varsa aranızda geçerkten böyle bişey var mı? yada varsa sebebi nedir? iştahı mı açıyor yoksa içindeki bi madde mi şişiriyor?

2. 31 Ekim 2010
  3. cilek.yagmuru

cilek.yagmuru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben kullanıyorum antidepresan şu an kilo alayım diye takviye ilaçlar da kullanıyorum.
    antidepresanların kilo aldırdığını sanmıyorum. belki bünyeye göre değişiyordur.
    ben 1 yıl önce bıraktığım ilacı 2 sene kullanmıştım. kilo almadım hiç.

4. 31 Ekim 2010
  5. berem

berem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kişiden kişiye değişir bende bazılarını tam tersi zayıflattığını duymuştum. ben 4 kılo falan aldım ama bırakınca gıttı kılolar şu an eski kilomdayım bence tedavıne devam etmelısın kılo almak istemıyorsan spora da başlamanı tavsıye ederım.

6. 5 Kasım 2010
  7. princess.17

princess.17 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence antidepresanların uyutup zihni sakinleştirmeye dinlendirmeye yönelik amaçları da olduğundan ye yat kilo aldırıyo olabilir ben çok önceden kullandığımda içer içmez uykum geliyodu ve sürekli kullanımda kilo aldırıcı bu yüzden olabilir bence

8. 6 Kasım 2010
  9. beren15

beren15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    bende 1.5 senedir antidepresan kullanıyorum ve tam 8 kilo aldım

depresyona girmeden önce çok hareketli yerinde duramayan biriydim

haplar beni sakinleştirdi ve yavaşlattı elimi kolumu kaldırmak bile zor gelir oldu

birde bende müthiş şeker krizleri yarattı uyuşturucu gibi şekerli yada çikolatalı bişiler yeme isteği ve bu isteğin önüne geçmem çok zor oluyordu.
    bundan psikiyatristime bahsettim kilo alıyorum adet olmuyorum dedim kullandığım ilaçlardan biri prolaktin hormonu salgılatıyormuş ondan adet olmuyorsundur dedi
    internetten araştırdım prolaktin hormonu yüksek olan kimseler diyet ve egzersiz yapsalar bile asla zayıflayamazlar yazıyordu
    ve ben ciddi anlamda 6 aydır diyet yapıyorum kilo almıyorum ama veremiyorumda

10. 11 Haziran 2011
  11. gokcee1

gokcee1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    durumu çok ağır olanlar dışındakilerin kullanmaması daha iyi ben antidepresanlarla 18 kilo aldım yeni yeni verebiliyorum ki bütün haplar aldırmıyo. en son dayanamayıp doktoruma gittim ve o da değiştirdi hapımı o zayflattı biraz. doktorunuza öncelikle istemediğiniz yan etkileri belrtin ona göre bi ilaç yazarlar

12. 11 Haziran 2011
  13. beyza 25

beyza 25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    ah ah bende varım ben iki senedir panik atak tedavisi görüyorum 62 kilodan 80 kiloya çıktım dana gibi oldum şu an rejimdeyim gitcek kilolar inşallah:KK14::KK14::KK14:

14. 12 Haziran 2011
  15. TersAlfabe

TersAlfabe Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    198
    Ödül Puanları:
    113
    Ben de 2 yıl boyunca antidepresan kullandım. Bırakalı da 1.5 yıl oldu. Psikolojik olarak hastalandığımda yemeden içmeden kesilmiştim, hiçbirşey yiyemiyordum ve aşırı zayıflamıştım. Hapı içmeye başladıktan sonra kendime geldim, enerjik oldum, metabolizmam hızlandı ve iştahım açıldı. Önceden zevk vermeyen her yiyeceği canım çeker olmuştu ve tam 10 kilo aldım. Hiç memnuniyetsizlik duymadım, hastaykenki mıymıntı halime göre çok iyiydi. Sonra hapı bıraktım, 4 kilo kadar verdim ve herşey tam kıvamına oturdu çok şükür.

16. 21 Haziran 2011
  17. lolavinia

lolavinia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    "Antidepresanlar kilo aldırır" yanlış bir cümle. Genellemeyin lütfen.

18. 21 Haziran 2011
  19. tr_lelli

tr_lelli çook da şaapmamak lazım :P Üye

Beğenildi:
    22.146
    Ödül Puanları:
    363
    Yok öle bişi..
    2 senedir kullanıyorum gram almadım..
    Yerseniz kilo alırsınız
    İlaç kilo aldırmaz sağlıksız beslenme kilo aldırır.