antikaryotip(genetik test)yaptıranlar yada yaptıracak olanlar

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve dorukk tarafından 17 Haziran 2009 başlatılmıştır.

17 Haziran 2009
    Konu Sahibi : dorukk
  1. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar merhaba
    şubat ayında ilk tüp bebek denememi yaptım ve hamile kaldım. fakat bebeğimin kesei bozuldu ve gelişmedi 2 aylıkken aldırmak zorunda kaldım. şimdi dondurulmuşlarımla devam edeceğim fakat doktorum benden genetik test istedi bunu yatımadan olmaz dedi. bende şimdi bu testi yaptırcam fakat korkuyorum sonuç nasıl veriliyor arkadaşlar...?yane size ne söyleniyor? olumsuz sonuçlarda nelr yapılıyor?bana yardımcı olursanız sevinirim....

2. 17 Haziran 2009
  3. Elif26

Elif26 @şkısın@ @şık Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım öncelikle geçmiş olsun bu test sadece sana mı yapılacak,eşinede yapılması gerek.Bizde genetik test sonucunda eşimde translokasyon olduğu söylendi.Anne baba olmaya engel değil ama tüp bebek tedavisinde PGT yöntemi ile sağlıklı embriyolar yerleştiriliyo ve gebeliğin sağlıklı olması sağlanıyo.Umarım yardımcı olmuşumdur.

4. 17 Haziran 2009
  5. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    hem benden hem eşimden istendi bu test.. aslına bakarsan seni tam olarak anlamadım elifcim... yanedonurulmuşlar arasında elememi yapılacak?bu bir sorunmu yani...

6. 17 Haziran 2009
  7. gudina

gudina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben yaptırdım testi.normalde 1 haftada çıkıyor sonuçlar.ama eğer sonuç olumlu olursa daha erken arayıp haber veriyorlar.beni dedikleri tarihten 2 gün önce aramışlardı.çok şükür ki sonuç olumluydu.

8. 17 Haziran 2009
  9. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    öylemii bana 22 günde çıkıyor net sonuç dediler...!!!

10. 17 Haziran 2009
  11. PINARY

PINARY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de 2 kere tüp bebek tedavisi gördüm ve her ikisinde de kimyasal gebelik yaşadığım için görüştüğüm yeni merkezdeki doktorum genetik test istedi.bugün aradılar.3 HAFTA ÖNCE kanı vermiştik.Herhangi bir sorun olmadığı söylendi.Rahatladım:)

12. 17 Haziran 2009
  13. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.324
    Ödül Puanları:
    163
    Merhaba canım;bende genetik test yaptırdım devlet hast.ücretsiz yapıldı sonuç 1 ayda çıktı.senin dondurulmuşlarla tekrar transferin olacakmı.eğer genetik test sonucun olumsuz olursa,senden tekrardan yeni bir tedavi isterler,çünkü embriyolarda genetik tanı sadece 1.2. günlerde yapılıyor senin dondurulmuşlar 5.gün embriyosu olduğu için herjhangi bir genetik tanı yapılamıyor.bende senin yaşadıklarını yaşadım bana böyle açıklama yaptılar memorialde.

14. 17 Haziran 2009
  15. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    ya gerçektenmi ya ama benim embriyolarım 3. gün emriyosuydu.. yinede farkedermi bilmiyorum. ama benim dokotrum herhangi bi problem varsa dondurulmuşları seçicem dedi ama ben bişi anlamadım....ne gibi problemler çıkıo bu testte?

16. 17 Haziran 2009
  17. angel_78

angel_78 bigün mutlaka...:) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    artvinli canim benimde ilk gebeligim tüp bebekle olmustu.ancak bebek gelismedigi için 11 haftalikken kürtaj olmkak zorunda kaldim.bugün ise çapada randevumuz vardi.ama 10 ay sonra çikar sonuçlariniz dedi.iki tanede dondurulmusumuz var.ne yapicam bilmiyorum.

18. 17 Haziran 2009
  19. angel_78

angel_78 bigün mutlaka...:) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    birde sen hangi devlet hst sinde yaptirdin.