Antisosyal olanlar

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve algida tarafından 10 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : algida
  1. algida

algida Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar bu durumda bana yardım edecek olanlar varmı bilemiyorum ama yinede sizlerin tavsiyesine ihtiyacım var.Bende bir çeşit sosyal fobi var ve bu kendimi bildim bileli var yani çocukluğumdan beri pek arkadaşım olmadı çünkü ben çok konuşkan biri değilim ancak birileri bişey soracak öyle cevap vermek için konuşurum mesela bazı insanlar ağzına geldiği gibi konuşur hep hayatları laylamlomdur ben öyle değilim.Ben insanların yanında hiç samimi davranamıyorum hep kasılıyorum bütün cümlelerimi tartıyorum kendime güvensizlik de var.mesela eşimin arkadaşlarıyla görüşürdük eş olanlar yada çıkanlardan sevgilileri(bayanlar) benden pek hoşlanmazlar ben davranışlarıma hep dikkat ederim ama bi şekilde kıskanırlar beni sanırım çok bakımlı olduğum için.diyorumki bazen paçoz paçoz giyinsem acaba daha mı çok arkadaşım olur.off off evliyim ama eşimde aynı onunda pek arkadaşı yok yani ikimizde antisosyal.zaten kendisi pcnin başından kalkmıyor oyun oynayıp duruyor.bazen ağlıyorum neden bizim arkadaşımız yok diye.en azından dışarı çıkalım dolaşalım diye.çıkarız dolaşırız ama hep yalnız.etrafa bakıyorum herkes konuşkan a desn hemen sohbet ortamı yaratıolar ama biz öyle değiliz eşimde bende susup oturuyoruz.ben hatta bazen bişeyler hazırlarım davet ederim arkadaşları gelirler ama sonra kendileri hiç aramaz görüşmek için.
    lütfen arkadaşlar bana yardım edin benim gibi olanlar kendi deneyimlerini de paylaşabilir.Sosyal olan ve kendine güvenen arkadaşlardan da fikir ve deneyim bekliyorum ben hatta bazen bişeyler hazırlarım davet ederim arkadaşları gelirler ama sonra kendileri hiç aramaz görüşmek için.

2. 10 Temmuz 2010
  3. algida

algida Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet aynen öyle de walla eşimle problemimde bitmedi ki

4. 10 Temmuz 2010
  5. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    266
    Ödül Puanları:
    213
    bu kadar karamsar olmayın bence
    farklı uğrsaşlar edinebilirsiniz kendinize
    değişik ortamlara gitmek kurslara katılmak
    belki faydalı olabilir

6. 10 Temmuz 2010
  7. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.186
    Ödül Puanları:
    463
    Profilinde bankacı yazıyor, eğer dogruysa bankacılar çok sosyaldir aslında.

8. 10 Temmuz 2010
  9. algida

algida Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yapabileceğim uğraşları bile bulamıyorum ki ne yapabilirimki ben bu saatten sonra ..burda adam gibi kurlar falan da yok spora gittim orda da baktım bayanlar hep akşam gidio bende akşam çıkamadım.başka da kurs yok zaten mirmirmirmir

10. 10 Temmuz 2010
  11. algida

algida Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    işte sorun orda chess ..ben sosyal değilim :KK43: bütün iş arkadaşlarım birbiriyle bi şekilde samimi ben kendimi çok yalnız hissediyorum.ya bu varya meslekle falan ilgili değil bankacıyım ama yalnızım evliyim ama yalnızım...yapayalnızım yokmu bana akıl verecek olann

12. 10 Temmuz 2010
  13. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    33.147
    Ödül Puanları:
    563
    Peki iş arkadaşlarınızla filan hiç yakınlaşmayı denemedinizmi .
    Öğlen yemeğine filan beraberce çıksanız aslında .
    Siz sessiz kaldığınız için acaba onlardamı size yaklaşamıyor .

14. 11 Temmuz 2010
  15. algida

algida Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Hep hep yaklaştıkça insanlar kaçıo gibi hissediyorum ve ben çok alınganım yani birisi bana bişey söylese ben o kişinin yüzüne gülüyorum ama içimden düşünüyorum acaba bana neden öle bişey dedi die ...ve sabahlara kadar düşünüyorum neden bana öyle dedi neden neden.Hatta eşimin arkadaşlarıyla görüşürüz bazen tabi sınırlı zamanlarda ve onlar bi hareket yapsa eşime eve dönünce "senin arkadaşların niye öyle niye böyle " diye kuruntulanıyorum.Bana göre gerçekten bi sebep var ortada ama eşime göre hiç bişey yok onların yaptıklarında vb.Yemeğe çıkıyoruz sorun olmuyor ank06 fakat sadece iş yerinde bu mecburiyet.zaten yemek sırasında ne paylaşabilirsinki seni tınlamayan insanlarla .işten sonra beni arayan soran yok .herkes bi plan yapıo birbirleriyle ama bana teklif eden yok nedenini bazen kendi kendime çok düşünüyorum ve tek bulabildiğim sebep benim sanırım şen şakrak olamam die nitelendiriyorum.Çünkü ben onların kaçabileceği tarzda bi insan değilim afedersiniz o... değilim yada alnıma leke getirecek bi hareketim olmadı anlayamıyorum.ama etrafıma bakıyorumda birbirleinin arkasından konuşan herkes kanki olmuş gezerken ben yapayalnızım yada çok fingirdek kızlar yani mendil değiştiri gibi sevgili değiştirenler hatta kocasını aldatan bi arkadaşımız var herkes de bunu bilio ama onunda etrafında bir sürü arkadaşı var anlam veremiyorum acaba benmi içimde çok inceliyorum insanları.

16. 11 Temmuz 2010
  17. algida

algida Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben eşimle evlenmeden öncede yapayalnızdım yani lise dönemimde de çok arkadaşım olmadı yani vardı 1-2 tane ama hiç birbirimize gidip gelemezdik annem ödeve yapmaya bile göndermezdi güvenmezdi insanlara pek.sonra üniversitede eşimle tanıştım ve benle tanıştığında onun çok arkadaşı vardı yani bilirsin erkekler kahvede yada yolda gezerken bile muhabbet kurabiliyorlar.arkadaş ortamına beni de soktu beraber kafelerde falan oturup sohbet ediyorduk falan sonra bir arkadaşı bi kızla yeni bir ilişkiye başladı kızla tanıştık fakat bi türlü birbirimize ısınamadık biz sevgilisyle samimiydik yani eşim (tabi o zamanlar sevgilim)le çok iyi anlaşıolardı dolayısıyla çocuk benle de iyi anlaşıyordu.ama sanırım kız bunu kıskandı çünkü ortada hiç bi sebep yokken o çocuğa eşimle bir daha görüşmemesini söylemiş.sonra o çocuk eğer görüşmese bütün arkadaşlarıyla görüşmeyecekti çünkü herkes toplu geziyordu ve nihayetinde çocuk bi şekilde diğer arkadaşlarıyla eşimin arasını bozdu yani ortada olmayan lafları çıkarıp ortamı bozdu.ve eşim yalnız kaldı.sonra nişanlandık tabi arkadaşım başka bi arkadaş grubuna girdi derken evlendik ve eşim bu seferde kendi isteğiyle evden çıkmamaya başladı devamlı pcden oyun oynuyodu bütün kışı evde geçirdik diyebilirim arkadaşlarıu bu süre zarfında çok aradı size gelelim die yada bize gelin die.eşim her defasında "hastayım bugün olmaz"
    "ya bugün bi yere davetliyiz" diyerek reddetti ve sonra aramalar azaldı derken hiç arayan olmaz oldu şimdi kendisi arıyor ama onlar bi bahaneyle sallıyor.ben eşime çok söyledim ayıp die bizimde arkadaşa ihtiyacımız var die fakat dinletemedim.geçende ağlama krizine girdim niye arkadaşımız yok die o sessiz ben sessiz hiç bi ortama giremiyoruz.eşim benden de kötü devamlı lal gibi susuyor hiç sohbet yok
    canım eşim beni yalnız bırakıyor yoksa ben bu kadar yalnızlıktan şikayet ederken neden eşimden uzaklaşayım çok sorunlar yaşadık bundan dolayı evlendikten sonra eşimin çevresinden dolyı belki bi şekilde çevre edinebilirdim fakat saolsun o da köstek oldu pc merakıyla.

18. 15 Temmuz 2010
  19. misskind

misskind Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    algida yazdıklarını okudumda sanki benim cümlelerimmis gibi hissettim biran.Bir baslık acacaktım bende bu konuda cok dertliyim.Aynen kafamda bu konuları tekrar tekrar dusnup takıntı haline geitrdim.Niye insanlarla cok yakınlık kuramıyorum niye karsılık alamıyorum diye.Birkac nedeni var aslında boyle olmasının. Ama soyleyeyim ki bunun kadınların kıskanclıgıyla ilgisi yok bence.Ben insanlara cok adım atarım mesela ilk o gelşsin arasın demem.Boyle uzun bir sure yurutmeye calsırım.Tabii bakıyorum zaman zaman karsı tarafı tartıyorum bir sure sonra bosa emek verdigimi goruncede telini siliyorum aynı arama gafletine bulunmamak icin.Az bir sure degil emek derken diye kastetigim mesela bir ortamda biriyle tanısyorum tamam diyorum samimi geliyor baslıyorum adımları atmaya arıyorum gorusmek istoyurm evime cagırıyorum ama karsı taraf ne yapıyor sadece ayarlamaya calsıyor ama ne davet edilirsin nede onlar seni arar goruselim diye.bircogu boyle oldu.Birkısmı 3-4ayda bir arar gorusuruz.Artık ne anlamı varsa boyle bir arkadaslıgın.Birkısmıda sadece canı sıkıldıgı zaman laflayacak birni arar.Yani sadece o anlık can sıkıntısını gidermek icin.neyse cok uzattım.Nedenlerini sıralayacaktım ben.Buyuk ihtimalle dısarıdan insanlar seni soguk buluıyorlardır.Ne kadar durust guvenilir bir insan oldugunu sezseler dahi millet eglenmek istiyor cevrelerinde hareketli canlı insanları gormek istiyorlar.Soguk damgasını yapıstıyolar ve o etiket ustunden kolay kolay cıkmıyor.Oyuzden adım dahi atsan arkadaslıklarının gelismemesi bu yuzden olabilir .Dedigim gibi millet canlı eglenceli yuksek sesle konusan kahkahalr atan (sozde boyle insanlar karsı tarafın icini acıyor) insanlarla beraber olmak istiyolar.Karsılarında hep bir seyleri dert edip bunalım takılan az konusan suskun ve kendi halinde insanları bulundurmuyorlar.Suan allaha sukur bir arkasım var aynı zamanda komsum .ilk kez benden cok adım atan arkadaslık kurmaya calısan birini buldum.Ama endiselerim yokmu var tabiiki artık yasadıgım seylerden hep acaba ilerde ne olur diye kafamdan seneryolar gecmiyor degil.Cunku suan o ve ben cok iyi anlasıyoruz saatlerce sohbet ediyoruz ama goruyorumki bazen diger komsularlada gorusmek istiyor bu normaltabiiki ama hicbiri karsılık vermiyor suan .zamanla karsılık verirlerse belki benim pabucum dama atılabilir cunku.Bu arkadasım ve birkac kisi dısarıdan agır ve soguk gorundugumu ama aslında tanıyınca cok farklı oldugmu cok sıcakkanlı ve iyi bir insan oldugmu soylediler.Yani kesinlikle dısarıdan gorundugum gibi soguk biri degilmiism.Fazla konuskan degilim yazmıısn ya bence soyle deneyebilirsin ben bazen oyle yapıyorum cunku isede yaramıyor degil etrafımda gordugum yasadıgım olayları yada degerli buldugum bilgileri kucuk dahi olsa hatta haberlerde gorduklerin dahi olabilir bunları kucuk kucuk not al.ve Birarkadasınla biraraya geldiginde bunlardan yola cıkarak sohbet baslat.Mesela ya gecenlerde soyle bir sey basıma geldi yada ya haberlerde soyle birsey gordum izledinmi vs diye baslayıp konu acıp sohbet edebilirsin.Cunku sohbet etmek icin once malzeme gerekir.Sonra konustukca rahatlarsın.Ama dedigiim gibi eger dısarıdan soguk gorunuyorsan insnalara o zaman kesin cozumu bende bilmiyorum cunku bende bu konuda cok dertliyim yapım boyle aslında ne kadar cok isterdim oyle olmayı ozaman cok daha rahat ilişkişler kurabilcegimi tahmin ediyorum cunku bilmiyorum ama belkide kadın bir psikologla gorusmekete yarar var.belki daha iyi bizi analiz edip yol gosterebilir.