Anüste çatlak (anal fissür)

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve cgl tarafından 15 Aralık 2009 başlatılmıştır.

15 Aralık 2009
    Konu Sahibi : cgl
  1. cgl

cgl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar merhaba uzun süredir kabızlık problemi yaşıyorum dışkılama sırasında da anüste çatlak oluştu artık dışkılamam normale dönse bile her seferinde çatlak yeniden kanamaya devam ediyor. çok korkuyorum hemeroide döneceğinden doktora gittim ama bir sonuç alamadım sizin kullandığın ilaçlar yada bitkisel bişeler var mı yardımcı olursanız çok sevinirim ...mafoldumben

2. 15 Aralık 2009
  3. ZAMBAK 3

ZAMBAK 3 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım aynı sorun şuan bendede var
    öncedende olmuştu bu problem bende
    bu ikinci oluşu
    ben 2tane krem kullanıyorum dr. Vermişti
    istersen isimlerini veriyim
    dr.un sana ilaç vermedimi

4. 16 Aralık 2009
  5. mxixz mxixz

mxixz mxixz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    cnm kasınma oluyormuuuuuuuuuuu bende kabızlık cok oluyor bazen kanıo halıyle ama bende bazen kasıntı oluyor

6. 16 Aralık 2009
  7. ZAMBAK 3

ZAMBAK 3 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

8. 16 Aralık 2009
  9. mxixz mxixz

mxixz mxixz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    ay adı ne cnm ya bana ozelden atsana bırrrrrrrr bende ole selpakla surunce kabızlıgın kotu zamanı kan gelıo azıcık ama bu ara asırı kasıntı var ıyı gelıosa msj at sekerım yaaaa

10. 16 Aralık 2009
  11. cgl

cgl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yaa evet inanılmaz kaşıntı oluyoo bana doktor ilaç verdi ama bi yaraını göremedim :sinifsinif:

12. 16 Aralık 2009
  13. cgl

cgl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilacın adını banada özelden atar mısın merak eettım aynı ilaçlar mı??

14. 16 Aralık 2009
  15. chip

chip Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    59
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar aynı sorun bende de var.kendimi bildim bileli hep kabızlık sorunum oldu,2 sene önce sezeryanla doğumdan sonra her tualette dayanılmaz ağrılar yaşamaya başlayınca dr.a gittim ,hatta o kadar feciydi ki oturamıyordum,acıdan ağlıyordum,yemin ederim sezeryan kesiğinin acısını bile bastırmıştı. kronikleşmiş anal fissürmüş. 2 tane krem verdi dr. ama dediğine göre anal fissür kendi kendine iyileşmezmiş,sağlıklı,bol lifli beslenmemi,kremleri düzenli kullanmamı,sıcak oturma banyosunu tavsiye etti,acılı baharatlı,ekşili besinler yasaktı.kesin çözüm çok kısa süren basit bi ameliyatmış. ağrılarım geçmiş olmasına rağmen 8 ay boyunca kanamalar devam etti. çatlak tamamen iyileşmiyor malesef,her kabız olduğunuzda ,yada hafif zorlandığınızda yeniden açılıyor ve kanıyor. ben şunlara dikkat ettim ve 1 yıldır kanama olmuyor ;
    sağlıklı beslenmeye çalışın.bol sebze,meyva tüketin,zeytinyağlı sebze yemekleri kremlerden daha etkili kaydirigubbakcemile3
    hergün düzenli tualete gidin ,genelde aynı saatte olmalı,uyku düzeni gibi,bir tualet düzeniniz olsun.
    asla ama asla tualetiniz geldiğinde ertelemeyin,bekletmeyin.bekleyen gaita sertleşir ve dışkılamak zorlaşır ,buda çatlağın yeniden açılması ,ağrı ve kanama anlamına gelir.
    bol su,meyva suyu,bitki çayı,kısaca sıvı tüketin. asitli içeceklerden uzak durun.
    ve tekrar sağlıklı beslenin,bol sebze yemekleri ve meyva...tekrar yazıyorum çünkü en önemlisi bu.
    tualete oturmadan önce ılık-sıcak suya oturun,10 dk lık bu oturma banyoları kasların açılmasına yardım ediyor ve dışkılama kolaylaşıyor. benim dr.umun dediğine göre sürekli kabızlık çeken insanlarda anüsteki kaslar yeterince genişleyemiyormuş,sıcak su bu genişleme için yardımcı oluyor yani.

herkese geçmiş olsun

16. 16 Aralık 2009
  17. yelinay

yelinay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar ben bu sorunu kemoterapi aldığım dönem yaşamıştırm. Tedavim bittiğinde de şiddeti azalsa bile en ufak bir durumda bile nüksediyordu başka bir rahatsızlık için aslanpençesi kürü uygulamıştım tam olarak bilemiyorum ama bu kürden sonra bu rahatsızlığımın da tamamen iyileştiğini farkettim ancak bu herkeste aynı şekilde olacak diye bir durum sözkonusu olmayabilir. Sonuçta aslanpençesi de zararlı bir bitki değil denemekten zarar gelmez herhalde.

18. 16 Aralık 2009
  19. cgl

cgl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yelinay nasıl bir kür bu???