AÖF 4yıllık mezun olan üniversitede araştırma görevlisi olabiliyor mu?

Konusu 'Açıköğretim' forumundadır ve SeSi tarafından 26 Ocak 2010 başlatılmıştır.

26 Ocak 2010
    Konu Sahibi : SeSi
  1. SeSi

SeSi can kızım, bal kızım :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Kızlar,

Benim merak ettiğim aöf ten mezun olup daha sonrasında Üniversitede araştırma görevlisi olabilme şansımız var mı? Belki imkansız ötesi bir hayal ama açıkçası ben olabilir diye ümit ediyorum. Çünkü 4 yıllık aöf mezunu normal örgünle aynı şartlara sahip oluyor. (yönetmelikte böyle ama gerçek hayatta çok zor oluyor) yani yüksek lisansta yapabiliyor en azından.
    Ben aöf 1. snıf işletmedeyim.Mali müşavir olmayı düşünüyorum ama aynı zamanda yüksek lisans da yapmak istiyorum.Belki de ileride doktora falan...Ve ben bu adımları gerçekleştirirken üniversite de olmak istiyorum. Hem çalışmak hem de okumak çok zor oluyor.
    Dedim ya çok uçuk kaçık bir hayal ama neden olmasın.

Acaba böyle ilerleyen arkadaşlar var mı aramızda çok merak ediyorum. Ne de olsa milyonlara hitap ediyoruz burdan.. Bence eğer varsa böyle arakadaşlar bizle bilgilerini paylaşabilirler...

Unutmayalım kaliteli bir toplum okumaktan geçer ve okumanın ne yaşı ne de zamanı vardır.

2. 26 Ocak 2010
  3. dicerr

dicerr Guest

merhaba
    ne guzel gelışmek ılerlemek ısteyen bır ınsansın
    ben oluyor dıye bılırum alese gırıp baska bı unıversıtede yapabılırsın belkı ama unıversıtelerın sartlarını bılemeycegım ama duydugum ınsanlar va r
    umıtsız olma

4. 26 Ocak 2010
  5. tekduzehayat

tekduzehayat YEPYENİ BİR HAYAT!!!!! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    evt canım boyle bısı var bende oyle bılıyorum ama tam sıralamasını bılmıyorum
    mesela mezun olmadan gırebılıyosun alese 2 yıl aldıgın puanın gecerlılıgı var
    ales yılda 2 defa yapılıyo bahar donemı kıs donemı
    mesela bı arkadasım mayısta gırcek sanırım nısanda basvuru yapıyosun unv.lerın herhangı bırınden ales ıcın basvurunu yapıp alese gırıyosunn
    ales zamn kullanma sınavı gıbı kolay sorular helede meslek lısesı degılsen dahada kolay matemetıgı felan yaparsın
    sanıyorum 55 almak gerekıyo sonrada
    okulların duyurularını takıp edıyosun sanırım burdan sonrasını pek anlamadım bende
    mesela ısletme mezunu nelerde yuksek lısans yapar falan bılmıyorum
    tezsız olanaların harcları daha pahalı
    tezlı olanlar sadece okulda kalabılıyo
    ama tezsız yapanlar daha sonra tezınıde verebılıyo 2 2.5 sene kadar bı surec bunlar
    sıtede camasır suyu dıye bı arkadas avardı bence onu takıp et bu konularda cok bılgısı var
    senıde tebrık edıyorum ayrıca cok ıı dusunmussun kolay gelsın

6. 27 Ocak 2010
  7. RABARBA

RABARBA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Alese girmek için mezun olmak gerek dimi

8. 27 Ocak 2010
  9. SeSi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilk olarak teşekkür ederim kızlar güzel düşünceleriniz için. biraz imkansız ama ben yinede bu işin peşini bırakmayı düşünmüyorum. yaş oldu 30 ve bebek bekliyorum ama yinede okumanın yaşı yok. ve çok hırslıyım. daha doğrusu hırslandım. normalde bu kadar hırslı değilimdir bazen akışına bırakırım hayatımı. bebişimle birlikte çok çılgın kararlarım var... aklinialirimsmile kızımla çok hayalim var.
    neyse kendimden çok bahsettim. bu konuda epey bir araştırma yapmaya başadım. yanlış hatırlamıyorsam mesela alese illaki mezun olduktan sonra girmek gerekmiyormuş ales notumuz 2 yıl geçerliymiş. yani üni 2 deyken girip mezun olduktan hemen sonra yüksek lisansda yapılabilir...

başka bilen varsa arkadaşlar yardımcı olun emi yerimseniben

10. 27 Ocak 2010
  11. sonbahar14

sonbahar14 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet olabiliyor.
    üniversiteden bir hocamda aöf den mezundu.

12. 28 Ocak 2010
  13. RABARBA

RABARBA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Bende çok ümitlendim bu sınav için şimdi. Sınava girdiğimizde tek tercih hakkımız mı var onu anlamadım ben yani hem akademik personelliği kazaıp hem yüksek lisansda yapılabiliyo mu? Çok karıştı kafam ..

14. 28 Ocak 2010
  15. SeSi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

canım benim bildiğim kadarıyla şöyle oluyor. alese giriyorsun mevcut istenilen puanı alıp hangi bölümde yüksek lisans yapmak istiyorsan ilgili üniversitereleri araştırıyorsun. sonra kriterlerine uygun olduğun üniversiteye başvuru yapıyorsun. burası kritik üniversiteler aöf mezunlarına pek sıcak bakmazlar.. ve girmeyi başarıyorsun .inşallah maşallah deyip yüksek lisansa başlıyorsun bu arada hocaların gözüne girmeyede çalışmak lazım. sonra yaş eğer tutuyorsa okulun araştırma görevlisi için açılan sınavlarına girip iyi dereceler alırsan ve kendinide o zamana kadar kabullendirirsen hocalarına bence araştırma görevlisi de olursun. ben araştırmalarım sonucu böyle bir neticeye vardım guclubacismile

16. 28 Ocak 2010
  17. RABARBA

RABARBA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Çok zor görünüyo ozaman ..

18. 28 Ocak 2010
  19. lost87