aöf de ne okuyabilirm..yardım edin ltfn...

Konusu 'Açıköğretim' forumundadır ve wampirella_mk tarafından 16 Haziran 2008 başlatılmıştır.

16 Haziran 2008
    Konu Sahibi : wampirella_mk
  1. wampirella_mk

wampirella_mk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    slm arkadaşlar.. ben öss den umutlu deilim..cevaplarımı kontrol ettim.. 4 senelik bi yer olmuyo.. aöf de istemio deildim.. şimdi aöf araştırması yapıyorum..

aöf ile ilgili pek çok siteye baktım ama net bilgi alamadım.. sözel çıkışllıyım..hangi bölümlerde okuyabiliyorum acaba?? barajı geçmem yeterli oluyomu? bu baraj 185 mi?
    bana yardımcı olabailecek arkadaşlar,,bekliyorum..yardımcı olun lütfen..:enbuyukkk:

2. 16 Haziran 2008
  3. wampirella_mk

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yok mu yardımcı olacakk?? kararsız kalıyorum arkadaşlar lütfen..

4. 16 Haziran 2008
  5. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    işletme-iktisat- kamuda aşağı yukarı aynı dersler görülüyor.sen öncelikle yapmak istediğin mesleği düşün bence işletme okursan ne yaparsın mesela iş bulabilirmisin.buldun diyelim zevkle bu işi yapabilirmisin.yoksa diplomam olsunda bölüm farketmezmi diyorsun..

6. 16 Haziran 2008
  7. EU1

EU1 Guest

baraj 160 bildiğim kadarıyla eğer sözelsen halkla ilişkileri seçebilirsin ya da istediğin bölümü seçebilirsin

8. 16 Haziran 2008
  9. wampirella_mk

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    işletme istemiorum açıkçası..çou arkadaşım okuyo ve hiç memnun diel.. ama maliye,kamu yönetimi,halkla ilişkiler falan okuyabilomuyum?? bunnları okuyan varmı aramızda?

10. 16 Haziran 2008
  11. wampirella_mk

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bide diplomasına göre iş yapan çok yok..artık diploma olsun yeter diyeceim nerdeyse :S

12. 16 Haziran 2008
  13. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    halka ilişkiler 2 yıllıktır.. 2 yıllıkların barajı 160...
    4 yıllık aöf lerin barajı 185...
    sözel çıkışlı isen işletme seçme.. bende meslek lisesi çıkışlıyım işletme 3 e gecicem..
    zar zor buraya kadar geldik.. başka bölüm hiç düşünmedim sahsen aöf olarak..
    hem beni zorlamasın hemde 2 yıllık yeter dıyorsan halka ilişkiler okuyabılırsın...

14. 16 Haziran 2008
  15. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ders açısından bakarsan az öncede yazmıştım dersler işletme kamu iktisatta aynı gibi..ben kamu okuyordum bıraktım.dersleri çok sıkıcı evde çalışılacak gibi değil bence ama sen bilirsin yine..sağlık kurumları işletmeciliği var iki yıllık benim şimdiki aklım olsa onu yazardım özel hastaneler var benim bir çok arkadaşım işe girdi o bölümü okuduktan sonra devlet hastanesinde bile çalışanlar var.
    birde yine 2 yıllık sosyal bilimler var bu bölümlerde dikey geçiş imkanıda düşünürsen ama notların iyi olucak birde dikey geçiş sınavı var tabi ondada başarılı olucaksın.son olarak 2 yıllık veteriner laborantlık var ondada dikey geçiş imkanı var.belediyelerde havyan sağlığı bölümleri oluyor devlette çalışmak istersen.4 yılı tamamlarsan klinikte açabilirsin.2 yılla kalırsan bir veterinerle birlikte çalışırsın.

16. 16 Haziran 2008
  17. wampirella_mk

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yok zorluk çekerim zaten kaç yıldır hep çektik zorluğu..zorluk olmadan bişe olmuo.. peki halkla ilişkiler 2 yıllıktan geçiş hakkım varmı başka bişeye? yada 4 yıllığa?? bide örgünler ikinci üniv. olarak aöf okuyabilioya..iki diploma olsun die.. bende okuyabilirmiim o zman..iki tane aöf..

18. 16 Haziran 2008
  19. wampirella_mk

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    2 yıllık sosyal bilimler hakkında biras daha bilgi cerebilirmisin yeliz??

ne işi yapabiliorum bitirince??