Aptalmıyım.... Acımasız mıyım?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve KalenderMesrepim tarafından 19 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Aralık 2008
    Konu Sahibi : KalenderMesrepim
  1. KalenderMesrepim

KalenderMesrepim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    154
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaslar başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum sizlerle..
    geçen gün kuzenimle çarşıya çıktık ve cafede oturup birşeyler içerken yanımıza yaşlı yorgun bitkin bir teyze yaklaştı..
    onu görünce gayriihtiyari çok üzüldüm ,para istedi düşünmeden verdim, ardan çok geçmediki bu sefer genç bir bayan yaklaştı o da para istedi onada verdim uzaklaştı , dönüp bide baktım ki o yaşlı teyze kaldırıma oturmuş genç bayanda yanında konuşuyorlar neyse buna çok takılmadım, bir saat sonra falan kalktık köşeyi döndük ki o yaşlı teyze dikilmiş yolun ortasına elinde bir sigara birşeyler anlatıyor başka bir kadına , ama o kadar dinç ki biraz önceki halinden eser yok car car muhabbet ediyor cadı gibi , o bayanda onunla beraber kesin birlikte çalışıyorlar, elindeki sigarada bembeyazdı kesin parlıamenttir , nasıl kötü oldum anlatamam rsmen aptal yerine kondum. Ki huyumdur asla dilencileri geri çeviremiyorum eşimde hep söyler zaten ''çok iyisinde bu kadar saf olma aşkım'' diye.. artık kime inanacağımızı da bilemiyorum ,ben emindim o kadının yardıma ihtiyacı olduğundan ama meğer değilmiş yanılmışım .aptal mıyım acımasız mı bilmiyorum.

2. 19 Aralık 2008
  3. Kelebek_00

Kelebek_00 seviyorum nan Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

Benim de basimdan buna benzer olay gecmisti..bende para cikartip vermistim sonra bir baktim yasli adamin benim arabamdan daha luks arabasi var..sastim kaldim.. Artik vermiyorum desem yalan :S aciyip yine verdigim oluyor ama eskisinden daha dikkatli oluyorum kime verdigimi..sende boyle yap bence fazla da takma canim..
    ALLAH buyuktur onlar utansin.

4. 19 Aralık 2008
  5. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    kesinlikle sokaktaki dilenciye para vermem ama çok nadiren kapıya gelene oda yılda en fazla 2 3 kere

6. 19 Aralık 2008
  7. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ya dilencilere para verenlere çok kızıyorum.bir de çocuklardan birşey alanlara..o kada tv gösterdiler,gazatede yazdılar hala veriyorsunuz..ben bayram tatili için şehir dışına çıkacaktım..otogarda elindeki poşette tavuk,mandalina,portakal olan bir kadın ( giysileride çok kötü idi) dileniyordu..yyyyuuuuuuuhhh artık...
    dönüştede bir adam dilenci o da, 2 lira istedi eşimden vermedi.benden istedi vermedim..biz muhtaçlık durumdayız falan dedim..söylendim..1 lira değil 2 lira..ne verirsek kurtarmıyor galiba...
    akıllanın akıllanın vermeyinnnnnnnn

8. 19 Aralık 2008
  9. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    bende dilenciye para vermem kapıya gelenlere hiç açmam .ama birşey satıyorlarsa alırım bu şekilde ancak yardımcı olabilirim.ama sağlam insanların tutup dilenmesini hiç tasvip etmiyorum.

10. 19 Aralık 2008
  11. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Malesefff ..Ben de çevirmemeye çalışırım da , sorun sende değil..
    Sen insani duygularla veriyorsun, evet aptal yerine koyuyorlar insanı ama varsın öyle olsun..Sen ne kaybedersin ki?

Benim de başımdan bu yaz geçti bu tarz bir olay..
    Yolda yürüyorum..
    Orta yaşlı, orta giyimli bir kadın kucağında bebeği ile yaklaştı aynen, nasıl ağlıyor kocam yok, 3 çocuk var, açım, evde tüp yok, soba yok, yalvarırım bir ekmek parasısenağlama.............Verdim tabii..Kadın gitti..

5-10 dk.geçti ben mağazalara baka baka geziyorum yine, biraz önce bana açım diye ağlayan kadını nerde gördüm dersiniz?:1shok:

Son derece lüks, orta halli insanların girip de birşeyler yiyip içemeyeceği derecede pahalı sayılabilecek bir cafe_resteurantın içinde oturmuş, masada yemek yiyor...:1shok:

Ohaaaa :1shok:diye sesli olarak düşünmüşüm ki, yanımdan geçen tanımadığım bir teyze ''ne oldu kızım'' diye sormuştu..Ben de anlatmıştım..Şok oldu teyze tabii.:1shok:.Böyle iştee..Ne diyim..:1no2:

12. 19 Aralık 2008
  13. nisansu

nisansu Mahkum bir hayat... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende eskiden çok açırım herkese veriridim mutlaka. sonra bende arkadaşların anlattığı tarzda bişey yaşadım sonrasında artık vremiyorum. Ve vicdanım gayet rahat.....
    Genç insanlar bile dileniyor. Gitsin çalışsınlarşutarafagitti....
    Selpak satan çocuklara hala acırım. Almaya çalışırım. Onada eşim kızar. Oda merhametlidir ama artık güveilmiyor kimseye diyor. Bazen aldırmıyor selpak...
    Arkadaşım sana gelince bundan sonra akıllanıp vermiceksin. Genede sen bilirsina.s.

14. 19 Aralık 2008
  15. KalenderMesrepim

KalenderMesrepim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    154
    Ödül Puanları:
    153
    aslında acımamak lasım ama ne yapayım Allahda beni böyle yaratmıs..

16. 19 Aralık 2008
  17. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    ben galiba çok vicdansızım
    kesinlikle para vermem dilenciye.
    acımam da.
    acımadığım gibi hırslanırım bir de.
    eli ayağı tutarken çalışsınlar.
    çok sinirleniyorum insanların bu şekilde duygularının sömürülmesine.

18. 19 Aralık 2008
  19. nisansu

nisansu Mahkum bir hayat... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    O zaman takma kafana Allah seni böyle yaratmış sonuçta...
    :eek:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.