Ara kanamas olan ve bu konuda bilgisi olan arkadalar ltfen okuyun!!!

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve zukseddin tarafından 12 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

12 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : zukseddin
  1. zukseddin

zukseddin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar selam,yaklaşık 10 aydır dönem dönem ara kanama problemi çekiorum,işin nası başladığını ve bu olayı nası keşfettiğimi anlatıyım öncellikle,bundan yaklaşık bi sene önce babam çok ağır bi hastalık geçirmişti ve bu hastalık olayı bizleri çok üzdü.babamın hastalık geçirmesinden yaklaşık 1 ay sonra benden(regli dönemimde deilken)böle akıntıya bulaş olmuş kan geldi az miktarda ama evham yaptım sonra geçti 2 ay böle bişi gelmedi düzenli reglimi oluodum,sonra bu olay gene nüksetti,bunun üstüne dr a gittim ne iş die,dr enfeksiyon kapmış dedi biton ilaç verdi,ilaçları kullandım geçti(ben öle olduğunu sandım)3 ay sonra gene oldu bu olay gene ilaçları kullandım geçti(salak kafam gene ben öle olduğunu sandım) sonra bi baktım ana her ay iki reglimin arasında tam ovulasyon dönemimde kahve telvesi gibi böle peçeteyle silince belli olan bazen regli ilk gelir öle kahverengi lekenmeler şeklinde olan bi olaymış bu iki reglimin ortasında 4 yada 5 gün süren lekelenmeler oluo.bebek regli diom artık bu olaya ben:KK70:bi yerlerde okudum bu olayı kimi yerler normal dio,kimi yerlerde insanı evhamlıdıro biton aptal saptal şey yazıo.bu bende artık yer mi yaptı,geçer mi,nolur bilmiom artık,bu arada normal adetim her ay düzenli gelio,lütfen bunu yaşayan ve bilgisi olan arkadaşlarrrrrrr bilgiiiii istiommmm:KK43:

2. 12 Temmuz 2009
  3. canım geçmiş olsun...gerçi bu bir sağlık sorunu mu? yoksa normal bir durum mu bilemiyorum...daha önce böyle bir şey duymadım..yani lekelenme veya ara kanamalar duydumda sizinki gibi düzenli olarak ovulasyon döneminde böyle bir şey yaşayan bir tanıdığım olmadı..duymadım da...acaba yumurtalıklarınızla alakalı bir şey olabilirmiki???bence iyi bir jinekoloğa gidip,ayrıntılı bir muayene ve tetkikler yaptırmanız daha mantıklı...ancak bir dr bu konuda sizi aydınlatabilir diye düşünüyorum...
    sevgiler....

4. 12 Temmuz 2009
  5. zukseddin

zukseddin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gidicem gidicemde uygun zamanı bekliorum,hormon ilacıda kullanmak istemiom ama:KK43:böle sorunu olan bi arkım vardı hatta o ara kanamada ped bile kullanıomuş o kadar çok geliomuş yani,gitmediği dr kullanmadığı ilaç kalmamış sonuç gene sıfırmış gene oluo gene olumuş:KK43:stres midir nedir bu sorunun tetikleyicisi nası bi derttir bu yaaaaa:KK43:((((((((((((((((((

6. 13 Temmuz 2009
  7. zukseddin

zukseddin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya bitek bende mi var sorun kızlar sizde yok mu yaw:S

8. 13 Temmuz 2009
  9. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Bende de var bu sorun malesef:çok üzgünüm:
    Dediğin gibi yani benim bu ayda oldu dün adetimin 16. günüydü ve gene leke geldi bugün birşey yok ama sadece bel ağrımda oluyor ve ben bunu her ay yaşar oldum doktora gitmekten de yoruldum ama mecburen gidecem sanırım bana yol göründü bence sende git canım..
    Bana önce ki doktorum çok şanslısın bilmemne bişeyler geveledi ama artık okadar emin değilim ya benim kafam karışık bu konuda ne diyebilirimki.
    Şimdi yumurta çatladığında biraz kanama olabiliyormuş yani ovulasyon kanaması demişti doktorum..

10. 14 Temmuz 2009
  11. zukseddin

zukseddin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    iide cnm bende bu olay 4,yada 5 gün sürüo lekelenme gibi kahverengi kahve telvesi gibi gelioyumurtlama dediğimiz olay yumurtalıktan fallobi tübüne geçiştir 4 yada 5 gün sürcek hali yok ya anlamadım gitti,bişi sorcam canım dr neden şanslısın dedi sana anormal bi durum çünkü yaşadığımız?

12. 14 Temmuz 2009
  13. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Bana hiç anormal demedi bu durum için leke geldiği günü değerlendirin dedi okadar. hamile kalmak için Yumurta çatlamasıyla alakalıymış benimki zaten bir gün içinde geliyor ve kesiliyor. Ama şu bir gerçekki iltihap, rahim ağzı yaralarıda düzensiz kanamalara sebep olur ara kanama gibi. Ayrıca hormonal dengesizlikte yapar ara kanama. Sana tavsiyem tekrardan bir doktora görün hormon tahlili iste geçmiş olsun...

14. 14 Temmuz 2009
  15. zukseddin

zukseddin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım saol seninki iim,ş öle bi günde kesilip bitiosa benimki öle deil işte :KK43:en kısa zamanda gdicem dra,başka arklar yok mu ya bu sorunu yaşayan:S

16. 16 Temmuz 2009
  17. zukseddin

zukseddin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayret bişi ya bitek ben var mışım demekki bu sorunu çeken:'(

18. 16 Temmuz 2009
  19. bendis

bendis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde normal adetimin dışında aşırı derecede oluyodu sanki tekrar adet oluyomuş gibi hatta nerdeyse 3 hafta oldu hala sürüyo daha önce dr gittim hiç bişey çıkmadı doğum kontrol hapı kullanıyodum belki o yapmıştır diye değiştirdiler daha sonra başka markadan kullandım 5 ay geçti tekrar başladı:KK43:(bide küçük kistler olabilir onlar patlamıştır dediler ama 3 haftadır var halada sürüyo kullanmamaya karar verdim doğum kontrol hapını bide böyle bakıcam devam ediyomu bakalım risk almaya değer:)sıkıldım artık yazın hiç çekilmiyo...