Ara Sıra Diyet Bozulabilir.....

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve berfinbilgen tarafından 13 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : berfinbilgen
  1. berfinbilgen

berfinbilgen Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ara Sıra Diyet Bozulabilir.....

Arada bir elbette diyeti bozabilirsiniz. Ama yediklerinizin miktarı ve sıklığı önemlidir. Bazen ben de kaçamaklar yaparım! Sağlıklı beslenmek demek, bütün gün müsli, yulaf ezmesi, kabak, fasulye, haşlama tavuk, brokoli, lahana yemek demek değildir. Emin olun, ben sadece bunlarla beslenmiyorum. Ara sıra dolma, mantı, pizza, pide gibi yiyecekler yiyorum.

Yalnız, bunları nadiren ve az miktarda tüketiyorum. Bir yanlış yapılan bir günde üzerine ikinci bir yanlış yapmıyorum. Örneğin; mantı yediyseniz o gün başka karbonhidrat tüketmeyin. Veya et türü bir gıda aldıysanız bir sonraki öğünde hayvansal protein almayın. Ya da kızartma yediyseniz gün içinde başka yağ tüketmeyin. Ağır beslendiğiniz bir öğünden sonra maden sodası ve yeşil çay, rezene gibi hazmettirici bitki çayları içmek sindirime yardımcı olur.

İkinci bir seçenek de ağır yemek yediğiniz öğünden sonra biraz egzersiz yaparak kalori tüketiminizi artırmaktır. Haftada 1-2 kez diyeti bozmanın, abartılmadığı taktirde ciddi bir zararı olmaz.

2. 21 Ağustos 2009
  3. Kumdeniz

Kumdeniz Oğluşum geliyor Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ne güzel yazmışsın arkadaşım bende arasıra kaçamak yapıyorum. Kaçamaklarla kilo almadım da vermedim de. Yazdığın gibi yapmak tam sağlıklısı bence.Teşekkür ederim.

4. 21 Ağustos 2009
  5. Stealthz

Stealthz 23-05-2010 Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Doğrusu bu zaten yoksa diyet çekilmez ki insanlar dayanamaz bi noktadan sonra yüklenmeye başlar ne kadar yiyemediği şey varsa hepsinin acısını çıkarmak ister.

6. 21 Ağustos 2009
  7. Kumdeniz

Kumdeniz Oğluşum geliyor Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet öyle çünkü diyette insan kendini şartlıyor yasak bunlardan yeme diye sonra yiyince şişmanlıyacağını düşünüyor. Herşeyden azar azar abatmadan yiyerek spor yapılıp zayıflanabilir