araba korkusu

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve cicikizsinem tarafından 21 Eylül 2010 başlatılmıştır.

21 Eylül 2010
    Konu Sahibi : cicikizsinem
  1. cicikizsinem

cicikizsinem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    120
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar benim acayip araba korkum var nasıl yeniceğimi bilmiyorum eşim araba süremiyeceğimi düşünüyor ben ise çok istiyorum araba kullanmayı işe gidip gelmek istiyorum arabayla kursa yazılmayı düşünüyorum ama çok çelişkiliyim ya yapamazsam ya eşim haklı çıkarsa ne kadar cesaretsizim benim gibi olan ve başaran arkadaşlar varmı?

2. 21 Eylül 2010
  3. NIKITA

NIKITA istedigin yere git, AH'IM her yerde bulur seni :D Üye

Beğenildi:
    1.748
    Ödül Puanları:
    163
    Kardesım, sen ıstedıkten sonra basarırsın. Esın suremezsın dıyorsa bu senın ıstegını kırmasın...
    Cok ıstıyorsan, azmınle,hırsınla basarırsın. 11 yıllık aktıf surucuyum, ınan korkulcak bısey yok. Herkes yapıyor, sen nıye yapamıyasın.
    Rabbım kazasız belasız kullandırtsın ınsallah.....yapmalısın bence.

4. 21 Eylül 2010
  5. cicikizsinem

Beğenildi:
    120
    Ödül Puanları:
    153
    Ya ne bilim beni de olumsuz etkiliyor sonuçta

6. 21 Eylül 2010
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Erkeklere neden bakıyorsun ki sen..
    İnsanın kendi arabasına atlayıp her yeri eleklemesi kadar güzel bir şey yok valla.
    Tabi hemen trafiğe çıkmanı önermem,ehliyetini alırsın sonra özel ders alırsın.Sonrada iki ileri bi geri hazır olana kadar bahçede arka mahallelerde kullanırsın.Bir zaman sonra da trafiğe çıkarsın.

8. 21 Eylül 2010
  9. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    cnm benim eşim ehliyeti alamazsın dedi o alamazsın dedikçe beni hırs bürüdü. motor dersini anlamıyordum yani ben öyle sanıyordum meğer anlıyormuşum fakat yer etmiş kafama anlamıyorum diye. neyse o sınavı geçti sıra geldi direksiyona eşim gösteriyor ama ne göster arabada sesler son safha oğlum ben eşim eşim bana bağırıyor o bağırdığı için oğlum ona ben ikisine ama geçtim ondanda. bana araba aldı ama adı benim toplasan 4 kere sürmüşümdür geç geliyor bu aralar bana kalmıyor araba:KK43:(

10. 21 Eylül 2010
  11. MasalPrensesi

MasalPrensesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilk önce yapman gereken kendıne guvenmen.5 senelık ehlıyetım var araba aldım yenı yenı ogrenıyorum bende dıreksıyonun basına gecıp kullanmadan ogrenılmıyor.

12. 21 Eylül 2010
  13. cicikizsinem

Beğenildi:
    120
    Ödül Puanları:
    153
    ne güzel ya bende çok görüyorum bayan arkadaşları araba sürerken ne güzel diyorum bizimde arabamız var eşimin işi yakında yürüyerek 5 dk benimki ise 45 dk sürüyor münübüsle en çok da kızımı kayınvalideme bırakıp işe gitmek istiyorum kış geldi yürüyerek üşütebilir

14. 21 Eylül 2010
  15. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    araba kullanmak okadar güzel birseyki kesinlikle tavsiye ederim
    hayatimda yaptigim en güzel seylerden biri araba kullanmayi ögrenmek
    ama esiniz anlasilan sabirli degil en iyisi onunla degilde baskasiyla ögrenin

16. 21 Eylül 2010
  17. Brsnz

Brsnz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    Neden korkuyorsunuz arabadan :)

Sonuçta onu idare eden sizsiniz ve sizin dediğinizdne dışarı çıkmaz merak etmeyin. Vitesi 2ye geçerseniz 2yle gider, direksiyona sola kırarsanız araba sola gider :)

Önce trafik eğitim alanlarında veya kimsenin olmadığı geniş bir arazide talim yapın. Heycanınız gidene kadar devam edin. Sonra çok zevk alamaya başlayacaksınız ve ehliyeti aldıktan sonra arabadan inmek istemeyecksiniz, kocanız o rabanın yüzünü zor görür belki :p

Gerçektende de araba kullanmak çok ama çok keyifli birşey. Neden hırslı olup da kullanmayı daha önce öğrenmemişim ki diyorum...