Araba kullanmak istiyorum.....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve boncuk84 tarafından 4 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

4 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : boncuk84
  1. boncuk84

boncuk84 nefsim içine sindi!!! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb arkadaşlar araba kullanmayı bilen arkadaşlar sizlerden yardım istiyorum 2008 şubatta ehliyet aldım ama henüz trafiğe çıkmadım sürüyorum tenha yerlerde geçen gün babama söledim beni biraz çalıştır filan tamam dedi dün çıktık dolaştık tabiki bi ton azar vay efendim sen ilkokul mezunumusun ne alakası var araba kullanmayla ilkokul mezunu olmanın henüz bunu anlamış değilim :mymeka: :bbo:
    herşeyi tam yapıyorum vites değiştirmedir direksiyon hakimiyetidir yalnız arabayı kaldırırken biraz zorlanıyorum oda yokuşta dün babam beni getirdi dimdik bi yokuşa hadi bakalım kaldır kaldıramadım sölemediği kalmadı tabi... ve o bagırdıkça ben iyice stres oluyorum elim ayagıma dolanıyo napcam ya kör şeytan dio çık kendin sür yoksa babam bana öğretmiyo iyice korkutuyo off araba kullanmak istiyorummmm sizce napmalıyım şimdi balkondan bakıyorum araba aşagıda arabada bana bakıyo git bin nolcak dio bi tarafım dur yapma dio bi tarafım offf yaaaa bişe olursa babam beni öldürür tabiii kaydirigubbakcemile3

2. 4 Mayıs 2009
  3. eftalyaa

eftalyaa sevdimde noldu:((( Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    babanla olan olayları okurken sankı benı anlatıyomusun gıbı geldı:roflol:
    ah bu babalar neden bole-tatlicadiarzu-
    bende bu hafta dıreksıyon sınavına gırcem canım
    dıreksıyon hocamada anlattım babam benı panıklettırıyo felan dıye oda babanla cıkma bıdaha baska bırı olsun yanında hatta bılmeyen bırı olursa daha rahat kullanırsın dedı.
    sende oyle yap canım cunku bılsende babanın o tepkısı sana herseyı unutturuyodur
    guvenını kaybetme sakın onemlı olan o zaten:1hug:

4. 4 Mayıs 2009
  5. damlasss

damlasss Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm birincisi araba tanıdığın sana nazı geçen kişiler tarafından öğrenilmio dediğin gibi bağırıp çağırıp stres yapıolar daha çok ve ne kdr yanında biriyle kullanırsan kullan tek başına kullanmanın verdiği cesaret ve zevk hiçbirine benzemio kendine güvenin gelio bir kere yanlız kullan sonra kimseye ihtiyacın kalmıycak görüceksn sağ şeritten temkinli git ve mutlaka yanlız ol haklıymışsn diyceksn

6. 4 Mayıs 2009
  7. office

office Manyak Mıknatısı Pro Üye

Beğenileri:
    3.962
    Ödül Puanları:
    113
    ah arkadaşım ah hiç babayla araba kullanılır mı? büyük hata :1closedeyes: varsa sana öğretecek stres yapmayacak bir arkadaşın ondan öğren derim. babalarla stressiz öğrenilmez çünkü şakkıdı

8. 4 Mayıs 2009
  9. forga

forga Guest

babanın kanına girip otomatik araba aldır, çok pratik oluyo valla
    ınşallah arabanın kaskosu vardır, en azından seninin yüzünden bunca masraf vs.. vs.. olayları olmaz

10. 4 Mayıs 2009
  11. ozlew

ozlew Daha ne olsun! Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    araba kullanmakta zor olan bisey yok...
    yokusta debriyaji yarim birak titredigini hisset arabanin sonra gaz ver..
    cesaretli olman gerek
    eger sana ogreten kisi bagirip cagiriyorsa ogrenemezsin..
    sabirli birini bulman gerekli.

12. 4 Mayıs 2009
  13. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    canım hepimiz düşe kalka yürümeyi öğrendiğimiz gibi arabayı da hoplata zıplata stop ettirere ettire öğrendik hatasız araba kullanmayı...

üstelik ben mükemmel araba kullanırken bile dik yokuşta hala tedirginlik duyar bazen nadiren de olsa kaydırır veya stop ettiririm....

dik yokuşta en usta şoför bile genellikle el vitesini çekip kaldırır arabayı...

baban çok fazla gelmiş üstüne....

okul eğitimiyle alakası yok tabiki, melekelerle ilgili bir durumdur araba kullanma işi.

14. 4 Mayıs 2009
  15. prenses006

prenses006 Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    277
    Ödül Puanları:
    83
    anılarım aklıma geldi çok yaşa sen emi kaydirigubbakcemile3rahmetli babacığımla bir kerecik çıktık trafiğe,onda da ödü koptu,bi stres yapıyo bi telaş bi panik,frene basılcak yerlerde kendi kendine frene basıyo gibi yapıyodu canım benim:çok üzgünüm: tabi öle olunca bende de heves falan bırakmadı,babayla kocayla çalışılmaz canım,sakın yeterli deneyimin olmadan tek başına çıkma, öncelikle özel ders verecek bi hocayla anlaş onlar en doğru teknikleri bilir,kendi arabanda çalışın ama,daha sonra yeteri kadar dersten sonra bi cesaret kendin arabayı alıp çıktınmı bu iş bittidemektir.:teytey:ama öncelikle profesyonel birinden bikaç ders al,gerisi cesaret işi,sakın pes etme,pratiğini kaybetme,hevesinide kaybetmetme,ben üstüne düşmedim pratik de yapmadım ölece kaldı

16. 4 Mayıs 2009
  17. Sileli

Sileli Hadi Hayırlısı...... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende şubatt aaldım ehlıyetımı ama sınavdan sonrada başka bı araba kullanamadım :çok üzgünüm: arabamızı yenı satmıştık cunku.

Öncelıkle stres yapma tabı,benıde kursta hocam defalarca yokuşta bıaktı,arkaya kaymadan nasıl sürebılecegımı öğrettı.hatta kısaca anlatayım,kulağın sadece motorda olsun.derbıraj ve frende basılıyken ayağın,hafıfce debriyajdan kaldır,bellı bı sevıyeye geldıgınde motor sesının degıstıgı farkedıceksın,sonrasında frenden kaldır ayağını,araba hareket etmez.Sonrasında zaten yavaşca gaza basıp debrıyajı boşa bırakmalısın,aslında cok zevkli,yaptıkca ayağında hızlanır hihoyyyt

Başarılar canım,benım ne abım ne babam hayatta kullandırtmaz arabalarını..kaydirigubbakcemile

18. 4 Mayıs 2009
  19. tgultekin

tgultekin ÖzLedİm.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla benden sana tavsiye çok rahat mümkünse sinirleri alınmış biriyle çık trafiğe. babamda bana bağırmazdı ama onunda stres olduğunu anlardım.sonra kuzenimden öğrendim. :)) kolay gelsin sana da