Araba süren kızlar yardım..

Konusu 'Otomobil' forumundadır ve cityangel tarafından 11 Eylül 2009 başlatılmıştır.

11 Eylül 2009
    Konu Sahibi : cityangel
  1. cityangel

cityangel BAL KÜPÜ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar dert değil tabi ama sizden fikir yada cesaret bekliyorum.. Şimdi benim ve eşimin ayrı arabalarımız var. Ben gayet Allah korusun kazasız belasız işime ve özel işlerime kendi arabamla yaklasık 2 senedir istanbul trafiğine alışmış ve gayet iyi bi sürücü olarak gidip geliyorum. Arabam otomatik vites benzinli . Eşimin ki manueldizel. Şuan çalıştığım iş yeri eve çok uzak oldukça yüklü benzin parası olacak arabayı yenilemeyi istemiyorum istemiyoruz çünkü tekrar üzerine para koy daha iyisini al yada dizel otomatik al olayına girersek bü sürü para vercez ki otomatik dizel tutulan belli arabalar var onlarda çok çok pahalı eşimde onlardan alırım alırsam uğraşamayız arızalancak arabayla diyo. yada ikisinide satalım öyle alalım diyor.bende öyle olcağına ozaman benmi araba kalsın oluyorum. ama bu araba olayı zaten bir aileye 2 araba ( çok çok gerekli değilken) külfet. aklıma şöyle geldi benimkini satsak eşim zaten çok kullanmıyo arabasını işi hem çok yakın hem servisle gidiyo bende manuel öğrensem çünkü onun arabası zaten çok güzel ve çok kullanışlı ve çok seviyorum o nun arabası ama kullanabilirmiyim manuel ??otomatiğe alıştım süper kullanıyorum ama diğerine cesaretim yok..
    manuel araba kullanan yol ustalarınden cesaret,herkestende fikir bekliyorum

dert değil biliyorum buda dertmi demeyin ama kafamız karışık satacaksakta karar vermek lazım arabaya müsteri çıktı sze danışmak istedim....:kedi:

2. 11 Eylül 2009
  3. Slinn

Slinn Zamanla Degil Zamaninda!! Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    tatlim benim bundan onceki arabalarimin hepsi manueldi ve ben otomatik arabadan nefret ederdim esim bir kez otomatik almisti kendine( oyle denk geldigi icin ) asla otomatik kullanmam derdim simdiki arabam otomatik ama 214 beygir oldugu icin sorun olmuyor otomatik olmasinda ama ben sana manuel araba tavsiye ederim kalkmala ve hizlanmasi fitesli arabada cok daha rahat kesinlikle fitesli kulan derim ..

4. 11 Eylül 2009
  5. tuliny

tuliny hér$éy s@n@ d@iR .. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    kusura bakma canım ama ehliyetim olmadan otomatik vitesi bende gayet iyi kullanıyorum..
    manuelde de ilk kaldırmada sorun yaşıyorum..
    araba biraz hareket etti mi sorun kalmıyor benim için..
    aracımız benzinli olduğu için debriyaj gaz ayarını ayarlamayınca stop ediyor..
    dizel arabalarda stop etme durumu pek yok..
    ayarlayamasan da araba kalkıyor..
    otomatik araçla manuelin arasında epey bir fark var bana göre..
    otomatik bas gaza gitsin bas frene dursun..
    neyse çok uzattım ben manuelde zorlanıyorum..

6. 11 Eylül 2009
  7. SaGoSu KaJmEr

SaGoSu KaJmEr sessizliğine aşığım!!! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende normal vites kullanıyorum ama doğum günümde otomatik vitesim olacak inş otomatik vites kullanıp normale geçenler memnun olmadıklarını söylüyorlar inş doğru karar verirsin kazasız belasız günler dilerim

8. 11 Eylül 2009
  9. On41

On41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben manuel kullanıyorum.. otomotik vites çocuk oyuncağı gibi geliyo bana..eşinle tatil günlerinizde iyi bi alıştırma yap..sonra alışırsın. bana hiç zor gelmiyo. ilk başladığımda da gelmemişti.. ilk zamanr stop ettiriyodum ama sonra sonra o sorunda kalktı ortadan .. dediğim gibi bi kaç gün alıştırma yap.sonra kendin gidip gelirsin sengözlerimebaksanab

10. 11 Eylül 2009
  11. Masumiyett

Masumiyett PEGASUSUMLA FİRARDAYIM;) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sonuçta araba kullanbiliyorsunuz manuele alışmanız da çok zaman almaz...otomatik vitesin rahatlığı yok elbette ama manuel araba kullanmanın zevki de bir ayrı...bende manuel kullanıyorum .. ilk zorlandım ama alışılıyor:)

12. 11 Eylül 2009
  13. Slinn

Slinn Zamanla Degil Zamaninda!! Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    fitesli arabayida 10 dk sursen ogrenirsin .. esiyin arabasida hem dizelmis stop etmesi o kadarda kolay degil benzinli olsaydi sorun yasaya bilirdin ama dizel ve manuel arabada dusunme derim ben yerimseniben

14. 11 Eylül 2009
  15. cityangel

cityangel BAL KÜPÜ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    vitesli arabaya hiç binmedim değl bu kendime araba alma muhabbeti olmadan biraz sürmüşlüğüm vardı senin ne derecede bilemem tabi. sürdüm ama böyle çok kalabalık trafiklerde değil tabi senin dediğin kadarda fransız değilim canım... ozaman trafiktende çok korkuyordum bence dağlar kadar fark yoktur sende bukadar umutsuz olma dene bence manueli ben istanbulun yoğun trafiğinde manuel araba gözümde büyüyo
    şimdi her gün 40-45 dak bi e5 bi yanyoldan merkezler derken taksici gibi oldum geriye bi tek vites olayı kaldı onada alışma sürem ve zorlanmam nası olur bunu merak ediyorum ...sen manuel arabaya hiç anahtar sokmadım sandın heralde:)

16. 11 Eylül 2009
  17. cityangel

cityangel BAL KÜPÜ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yarın bi süreceğim mecbur kalıpta eşimin arabasının yerini değiştirmekten baska bi şey yapmadım uzun zamandır umarım okadar kolay hallolur canım opuyorumnanaktan

18. 11 Eylül 2009
  19. Masumiyett

Masumiyett PEGASUSUMLA FİRARDAYIM;) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    trafiğe alışmış ve korkusunu atmış biri isen inan zaman almaz...
    ben hala trafikten çekinirim,magandalar sağolsun,öyle bir sıtkım sıyrıldı ki anlatamam....:sinifsinif: anlatsam moralinizi bozmuş olurum..yine gerildimÇok üzgünüm çoook