Arada kalıyorum...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dolphins tarafından 23 Ocak 2010 başlatılmıştır.

23 Ocak 2010
    Konu Sahibi : dolphins
  1. dolphins

dolphins gelecegi görebilsem Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    altı yıl olacak evlenelı ama hala benım aılem ve esımın arası tam oturmus degıl.arada kalmaktan gercekten yoruldum.ıkı gun once annem babam bana gelmısler .yoktum bende.aradılar benım evın onundelermıs.yokum dedım bende.neyse gıtmısler gerı.cok uzuldum tabı.aramız annemlerle arabayla on dakıka.daha az da olabılır.ama dolmusla yarım saat suruyo.neyse.benı bulamayınca donmelerı normal gıbı gorunebılır ama bıze gore degıl.bana gore cok buyuk bı sorun.sımdı bız gıdene kadar annemler hayatta gelmezler...az once konustum annemlerle gelın bugun dıye.artık sız gelın dıyor.araba benzın yakıyormus.ama bana hergun hadı gelın bıze dıyorlar.esım sımdıye kadar hıc benzını sorun etmedı.ama artık b gelme gıtme konusundan esım cok sıkıldı.ona gıdelım dıyecek yuzum kalmadı.annem ve babam ben tek gıtsem neden esın gelmıyor gelsın dıye zorluyor benı.ama esım de ıstemıyor ıstememesıde onların bu gelın bıze dıye sıkıstırmalarından sıkılmıs olması.sonucta bız aıleyız..boyle olmamalı.mesela kayınvalıdem kızının evıne gıtmeye ca atar .kızını gormek ıcın.aynı sey onlardada oldu.tam evden cıkacakken kızı evde yokum dıye aramıs. kayınvalıdem hıc sorun etmedı.ertesı gun kosa kosa gıttı kızına...hemde orda kaldı..uzuluyorum ben ya...neden boyle degıl benım aılem.halbuku boyle hergun benı nezaamn geleceksınız dıye sıkıstırmasalar...esımde mızmızlık etmese her seferınde...onunda canı ısterse gıdıyoruz ıste dedıgım gıbı....cok sıkıldım artık gercekten arada kalıyorum.her ıkı tarafa karsı nasıl davranacagımı bılmıyorum.:çok üzgünüm:ayrıca sunuda ekleyım.dort yasında kızım var.annem sabah onunla konusurken buraya gel hadı annen getırsın soyle dedı...sımdı kızım hadı gıdelım gıdelım dıye aglıyor.gıtmıs uzerını gıyınmıs...ne dıyım sımdı ben bu cocuga...yazık degılmı..bugun gıtmek yok programımda...hava soguk...oraya ıkı dolmus degıstırerek gıdecem..annemın kızım gıdecem dese onu yatıstırması gerekmezmı.bak hava soguk baska zamn getırsın annen senı demesı gerekmezmı...

Son düzenleme: 23 Ocak 2010
  2. 23 Ocak 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Bir kere bence öncelikle aileniz size gelmeden önce mutlaka telefon açmalı,haberli gelmeli.. Hele ki sizi evde bulamayınca tavır alıyorlarsa bunun bir kuralı olmalı di mi? Her gün onları acaba bugün gelirler mi diye evde mi bekliceksiniz?eyvahedigeldismile
    Sizi sık sık çağırmaları konusuna gelince; yerinizde olsam tek başıma yanımda eşim yokken gider konuşurum,ayrı bir ailem olduğunu,onların yaptığını kendi kayınvalidem yapsa ne kadar çok bozulacağımı o yüzden anne babam olarak onlardan birazcık özen istediğimi belirtirdim..guclubacismile
    Yine de anlamıyorlarsa çağırdıklarında müsait değilsek bir bahane uydurur gitmezdim. Şu gelme gitme işleri belli bir rutine girmezse çok problem olduğunu düşünürüm her zaman ben..:nazar:

4. 23 Ocak 2010
  5. MargaRin

MargaRin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    annendir haklıdır hergün görmek istiyor olabilir ama sizin de bir aile olduğunuzu unutmasın...
    sen mesela gündüz gidebilirsin çalışmıyorsan..her seferinde eşini sürüklemen yersiz çünkü yakın oturuyormuşsunuz..
    arada sırada eşinlede gidersi akşamları...10 günde 1 falan mesela..
    annen çok ısrar ederse eşinin yorulduğunu bahane edip biz uygun olduğumuzda birlikte gelmeye çalışıyoruz zaten diye kırmadan söyleyebilirsin..

6. 23 Ocak 2010
  7. dolphins

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    konusmak mumkun degıl...hemene tratısmaya donusur ...tavır almadılar dıye dusunuyoru ama artık sız gelın demelerı de bır tavır dımı..

8. 23 Ocak 2010
  9. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    geldiklerinde evde bulnmamış olmanız sizin değil ailenizin hatası bir kere
    her an gelebilirler diye durup evi bekleyeceksiniz.
    haber verip gelsinler.
    ayrıca bize söylediklerinizi yumuşaraka annenize anlatmaya çalışsanız bekli hatalarının farkında değillerdir.

10. 23 Ocak 2010
  11. yyagmurr

yyagmurr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    eşinin bu konuda haklı olduğunun farkındasın o halde yapabileceğin en güzel şey oturup ailenle konuşmak tabiki. belki başta biraz üzülürler sitem ederler ama zamanla alışırlar merak etme

12. 23 Ocak 2010
  13. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.378
    Ödül Puanları:
    238
    ortayı bulan anne ve baba yok galiba ya soğuklar hiç birşeye bulaşmıyorlar yada herşeye burunlarını sokuyorlar
    dengeyi bulmakta zor oluyor bence bunları konuşa konuşa hal olcak şeyler oturun

bunu annenizle paylaşın diyeceğim ama bazende tartışmayı dahi beceremiyorlar

büyüklerinde derdi ben haklıyım sen haksızsın olabiliyor dinlemiyorlar dahi

dinlemeyi dahi beceremiyorlar herşey onların istediği gibi olmalı
    sanırım bu bir tek sen yaşamıyorsun zamana bırak:kahve::kahve:

14. 23 Ocak 2010
  15. dolphins

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    on gunde bır gıtse esım kıyamet kopar bıze gelmıyor esın falan....nıye beraber gelmıyorsunuz...ıste esımın sıkayetınıde anlıyorum onların bu durumundan dolayı.ama gel gelelım....bır yanda anne baba bır yanda esım..annem babamın hatasını bılsemde konduramıyorum esımle konusurken onlara..

16. 23 Ocak 2010
  17. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Ama böyle olmaz ki yazık size..:çok üzgünüm:
    Aynı şeyi kayınvalideniz yapsa onların hoşuna gider miydi?
    Bilmiyorum ama ben olsam konuşmaktan anlamayanlara tavrım ile belli ederdim..
    Küslük yapın,kavga edin demiyorum ama her çağırdıklarında gitmezdim ben olsam..
    Belki bu şekilde anlarlar..:sm_confused:
    He yok yine de anlamazlarsa da ben bildiğimi okuduğum sürece,canım sıkılmazdı,sorarlarsa da açıklamam hazır olurdu. Ayrı bir ailem olduğunu,evde işim olduğunu,kendilerine müsait olduğum zaman gidebileceğimizi,onların da gelirken haber vermesinin daha iyi olacağını vs. vs.:nazar:

18. 23 Ocak 2010
  19. yyagmurr

yyagmurr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    biz bu durumun tam tersini yaşıyoruz:) eşimin ailesi senin ailen gibi davranıyo. daha doğrusu davranıyorDU. eşim annesiyle konuşa konuşa sorunun büyük kısmını çözdü. burda eğer bi tarafta annem bi tarafta eşim dersen kaybedeceğin kişi eşin olur. annen her zaman seni sever çünkü sen onun canındansın kızsa da affeder. ama eşin bi süre sonra yeter artık diyebilir. anne baba tabiki atılmaz zaten onları tamamen unut demiyorum ama bence artık kendi ailen olduğunu fark et ve bunu eşine hissettir. ayrıca eşin çok sabırlıymış 6 sene diyosun hiç de az değil