Aralik Ayinda Dondurulmus Emriyolar'la denemeyi dusunen arkadaslar burda BULUSALIm

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Silanaz tarafından 8 Kasım 2010 başlatılmıştır.

8 Kasım 2010
    Konu Sahibi : Silanaz
  1. Silanaz

Silanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba Arkadaslar,

Ben Silanaz, 24 yasindayim ve 6 yillik evliyim. HAziran ayinda 3'uncu tup bebek denemeni America'da yaptim. Sonuc negativti malsef, ondan sonra kendimi okuluma verdim Aralik'ta okulum tatilegiriyor ve dondurulmuslarim 4 denemem gerceklescek INSALLLAH, 13 adet dondurulmus var... Aralikta dusunen arkdaslar varsa bu sureci paylasark gecirelim. Daha once Ilk denemem International Hospital'de Yesilkoy'de gerceklesti sonuc Negativ, ikinci dondurulmuslarla oldum sonuc POZITIF'ti ama dusuk'le gerceklesti. Umaraim bu sefer kucagima almak nasip olur..... Rabbim her kadin'a ANNELIK duygusunu yasamayi nasip eder Insallah...

2. 8 Kasım 2010
  3. Silanaz

Silanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    KImse yok, herhalde arkadaslarr... peki donudulmuslara deneyip hamile kalpi, bebegini kucagin alan arkadaslar varsa bana umut amacli, tecrubelerini yazabilirmi :))

4. 8 Kasım 2010
  5. yojimbo

yojimbo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba,
    benim ilk transferim 18 ekimde, dondurulmuş embriyo ile oldu.(Temmuzda tedaviye başladık, ancak OHSS nedeniyle 9 embriyo donduruldu) 12. gün değerim 470 ti.14. gün akşam kanamam başladı, 15. gün doktora gittik, değerim 1520 olmuştu ama kanamam çoktu.Sonuç olarak düşük yaşadım.halen kanamam devam ediyor.Doktorum erken dönem düşük yaşadığım için ilk adetimle yeniden dondurulmuş transferi yapabileceğimi söyledi.Sanırım aralık sonunda transferim olur.Düşükten sonra gene 28 gün sonra adet görürsem tabi...umarım bu sefer hem tutunur hem düşmez.Hepimize bol şans:)

6. 8 Kasım 2010
  7. turuncu86

turuncu86 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar
    benimde ilk transferim 2 ekimde dondurulmuşla olmuştu..tedaviye ağustosta başladık ve benimde ohss nedeniyle 1 ay bekledik.. 12. gün sonucum pozitifti ve 6 haftalıkken kaybettim bebeğimi :KK43: sonrasındada beceriksiz bi doktorun yaptığı kürtajla içerde bi dokunun kaldığını öğrendik ve onun için uğraşıyoruz şimdilik..:KK43:( ilk adetimden sonrada yani büyük ihtimalle aralıkta diğer dondurulmuş transferim olacak...Allah hepimizin yardımcısı olsun..

8. 9 Kasım 2010
  9. Silanaz

Silanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba arkadasim, gecmis olsun.... Bende ikinci denemde dondurulmuslarla hamile kaldim ama adet basladi, senin gibi dusuk'le sonuclandi, umarim bundan sonraki denemelerimizde embriyolarimiz, simsiki bize tutunur, rabbim yardimcimiz olsun, peki kac tane emriyo transfer edilcek?

10. 9 Kasım 2010
  11. Silanaz

Silanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba canim, sanada buyuk gecmis olsun, senin lacinci denemen arkadasim? insan negativ sonuc aldi zaman inanki pozitif alip kaybettigi kadar kesinlikle uzulmuyo, ben cok yikildim ve bir bucuk yil ara verdim hem vucut olarak, hemde psikolojik olarak cok zor, benimde her tedavi oldumda ayni siizn gibi OHSS oldum, ama tedavim devam etti cunku ilac tedvisi ile normale donmustum, ama sonuc KOCaman bir negativ'di bundan sonra rabbim hepimizin ayrdimcisi olsun....

12. 9 Kasım 2010
  13. zubeyde24

zubeyde24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba kızlar bende ilk deneme mi mayıs ayında gerçekleştirdim negatif sonuçlandı şimdi aralık ayı reglim ile 2. deneme me başlıyorum hepimize hayırlı olsun

14. 9 Kasım 2010
  15. yojimbo

yojimbo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok teşekkür ederim.Size de geçmiş olsun...Benim hala yoğun kanamam var, bu normal mi?Ne kadar sürüyor acaba? cuma günü kontrole gideceğim. Sizin ne kaç haftalıktı düşük? Benim 4+3 tü. Yaştan dolayı tek embriyo transfer edilecek.

Son düzenleme: 9 Kasım 2010
  16. 10 Kasım 2010
  17. Silanaz

Silanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba Zubeyde, bende yarin doktorla gorusmeye gitcem , hersey yolundagiderse Aralik reglim'le bende basliycam. Hepimizin hakkidna hayirlisi, sende kac tane emriyo koycakalr arkadasim...

18. 10 Kasım 2010
  19. Silanaz

Silanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Benim kanamam oyle uzun ve yogun olmadi, Doktor'una danis mutlaka ihmal etme, asiri akn kaybida iyi degil arkadasim, hep senin vucut drencini dusurur. Umarim Cuma gunune akdar hersey yoluna girer, sakin ihmal etme. Yasiniz kacki tek Embriyo transfer ediyolar, Bende yarin gorusmeye gitcem onumuzdeki ay tedaviye baslamak icin, ama ben en az uc tane emriyo transfer edilmesini istiyorum, bakalim doktor ayarliyabilcekmi, Burda kanunen 2 tane ama benim dorduncu denemem, Benimde yas 24 oldu icin doktor olamz filan dedi ama, ikna etmeye caliscam... Hayrilisi bakalim, Bide arkadasim senin emriyolarin hepsini birmi dondurdular yoksa, iki emriyo, iki emriyo olarakmi, Benim 13 tane dondurlmus var, Turkiye'deki 2 denemem'de yine 13 tane vardi hepsini cozmuslerdi, ve sadece uc transfer edilmisti(kanun cikmadan once) gerisi cop oldu bildim kadariyla ama Amerika'da ayri ayri donduruyolar, ben simdi 13 tane ile her uc yapmayi kabul ederlerse 4 defa deniyebiliyorum... Turkiye'de de ayni sistem varmi canim simdi yoksa hala aynimi?