Aranızda boyun fıtığı olan var mı?

Konusu 'Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon' forumundadır ve ANUTCA tarafından 5 Kasım 2008 başlatılmıştır.

5 Kasım 2008
    Konu Sahibi : ANUTCA
  1. ANUTCA

ANUTCA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :1no2:kızlar çok agrılarım oluyo ne yapıcamı bilmiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum lütfen:Saruboceq:

2. 5 Kasım 2008
  3. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Bende var güzelim. Doktora gittim, kas gevşetici verdi. Sonuçta biraz rahatlıyor ama sorun devam ediyor.
    Özellikle kolumdaki ve elimdeki uyuşmalar canımı sıkıyor.
    Doktor en son olarak EMG çektirmek lazım dedi, koldaki sinirlerle alakalı bir şeymiş. Bende hem korkumdan hemde vakitsizlikten gidemedim.

4. 6 Kasım 2008
  5. Apple

Apple Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Bendede var canım.doktorlar ameliyat dedi bikaç ay önce ama korkudan olmadım.ameliyat olupta çok ii olanda görmediğim için kafam karışık.masa başında çalıştığım için akşam üzeri boynum kafamı taşımı ve boyunlğumu takıorum destek olarak.ellerim uyuşuo bazen kolum çok ağrıo.dün aşam yemeği karştırıodum.kaşığı 2 kez çevirdim 3. yü çeviremedim.hayatımı olumsuz yönde çok etkilio.sanki omzunda bir yük taşıyorum 24 saat.eşimle konuştuk bi çare araştırıcaz bakalım

miyav_su bunu beğendi.
  6. 6 Kasım 2008
  7. bebisim52

bebisim52 Tüm varlığım kızımmm... Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    bende dr gittim banada emg dedi hatta eşim hastanede çalıştığı için hemende alacaktı baktım yapılanlar titriyo korktum kaçtım.

8. 6 Kasım 2008
  9. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar uyuşma için gunde 2doz b12vitamini kullanın(sac ve cildinizde de harıkar yarattıgını farkedeceksiniz) vitamin destegi dışında hapa sıcak bakmıyorum yani ilacı bırakınca yine aynı cok agrı oldugunda dönem dönem yakı yapıştırıyorum sızıyı oldukca hafifletiyor bana çok iyi geldi ameliyat care degil üzüzlmemek başkoşul bu dertte ama olmuyo işte banyo sonrası boynunuza tam kuruyana kadar bir tülbent sarın kendinizi sıcak tutun 15seans fizik tedavi yaptırabilirsiniz sgk tamamını karşılıyor

miyav_su bunu beğendi.
  10. 6 Kasım 2008
  11. hadin

hadin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben neler yapmadım geçmesi için ben kolumuda kıpırdatamıyordum ağlıyordum oturup sporcu sağlığından tutta sporculara yapılan fizik tedaviye kadar herşeyi denedim , en son bir doktor arkadaşım bana mobic ve dorsilon kapsülü kullan dedi . Kullandım ve kurtuldum . iki yıldırda ağrımıyordu. Dün akşam benimde boynum ağrıdı yine . Hap kullanmadım ama . devam ederse mobic ve dorsilon kullanacağım bende.

miyav_su bunu beğendi.
  12. 6 Kasım 2008
  13. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    dorsilon kas gevşeticidir hadin sende romatizma da vardı galiba onun icin de mobic iyi gelmiştir herkeste degişiyor tedavi şekli cunku hastalıgı ve agrıları tetikleyen bir diger hastalık farklı olabiliyor

14. 6 Kasım 2008
  15. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    bendede var...bazen omuzlarımda oyle agırlık hıssedıyorum kı...anlatamam...
    ellerım uyusuyor...kolun hıssızleşiyor....bır sey tuttugun zaman sankı yokmuş gıbı oluyor ve uzuluyorum.....
    felçli gibi oldum dıye....bende ılaclar kullandım...fızık tedavı yapılacakmış....
    krenler kullanıyorum...haplarda mıdeye dokunuyor....
    bazen boynumdan sesler gelıyor gıcırtı gıbı...ya hakkaten ıyı oldum dıyen varmı merak ettım....
    herkese gecmış olsun...allah sıfamızı versın...

miyav_su bunu beğendi.
  16. 6 Kasım 2008
  17. Nurem

Nurem Siz Herşeye Bedelsiniz! Pro Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Canım bende de var.3 fıtık bir yırtık hemde:)))) Bir ara çok kısa süre fizik tedaviye gittim. Doktor bana iğne verdi %90 azaltır bu ağrıları dedi. Sevgilim alırken eczacı sakın vurunmasın bunu, kortizon içeriyo zararlı filan demiş, o da almamış. İyiki de almamışım. Gerçekten de insanın eli yüzü şişiyormuş komşumuzdan gördüm. Ben sünger boyunluklardan aldım, çok ağrı olduğu zaman takıyodum. Şimdi ağrılarım azaldı ağrıdıkça da kas gevşetici içiyorum...

18. 6 Kasım 2008
  19. zephyrr_

zephyrr_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    2aydır bıtmek bılmeyen boynumda bır agrı var gecelerı kafamı yastıga koycak yer bulamıyorum
    uyudugumda uykudan bıle uyanıyoru cok canım yanıyo
    yarın randevum var gıdıcem bakalım muhtemel mr ıstıcek cektırıcem sonra gorucem bakalım neymıs:KK43:

miyav_su bunu beğendi.