Aranızda hamileliğinde burun tıkanıklığı yaşayan varmı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve tugyann tarafından 24 Şubat 2010 başlatılmıştır.

24 Şubat 2010
    Konu Sahibi : tugyann
  1. tugyann

tugyann sehle84 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben 26 haftalık hamileyim bu aralar çok sık burnum tıkanıyo geceleri uykumdan kaldırıyo beni bide sırtımda ağrı oluyo sağ tarafımda genelde yatamıyorum sağ tarafıma batıyo birşey sanki sizlerde olan varmı arkadaşlar yazarsanız sevinirmkaydirigubbakcemile3

2. 24 Şubat 2010
  3. marduk

marduk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de hamileliğimde burun tıkanıklığı yaşadım. burun spreyi kullanıyordum ve soğuk buhar makinesi açıktı. sırtta da ağrı oluyor, ağırlık merkezi dengesi değişiminden. çok batma oluyordu. geçecek şeyler :)

4. 24 Şubat 2010
  5. pandora-81

pandora-81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet canım yazdıklarının aynısını haftalardır ben de yaşıyorum.sanırım sabretmekten başka yapacak bişey yok

6. 24 Şubat 2010
  7. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ahhh ahhh ben ne cektim bu burun tikanikligindan bayanssulusmile burun spreyleri tehlikeli oldugu icin hic birine izin vermedi doktor.. sadece her sabah her aksam okyanus suyuyla yikadim burnumu... allah a sukur simdi iyiyim.. yoksa beni de uykumdan uyandiracak kadar kotuydu... ben zaten alerjigim bir de hamilelikte odem yapiyor her tarafimiz cok fena olmustu....okyanus suyu kullanmazsan bana alerji doktorumun tarifini yaziim sana.... 1litre sicak suyun icine 1 yemek kasigi tuz ve bir tatli kasigi karbonati koy karistir... soguyunca sabah aksam burnunu onla yika bak faydasini cok goreceksin

Son düzenleme: 24 Şubat 2010
  8. 24 Şubat 2010
  9. marduk

marduk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    burun spreyinden kastım okyanus suyuydu. yoksa ilaç kullanmadım.

10. 24 Şubat 2010
  11. gelincik37_34

gelincik37_34 hasretine gebeyim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Evet bende çok yaşadım özellikle yattığımda.

12. 24 Şubat 2010
  13. xxxxxangel

xxxxxangel GÖBÜŞÜ BEBİŞLİ:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    20.haftadan sonra cogu hamıle aynı durumu yasıomus arkadaslar cunku vucudumuz daha fazla kan pompalıomus burun tıkanıklıgı hatta burun kanamaları cok normalmıs bıde sag tarafa deıl sol tarafa yatın buyuk damarlar sag taraftan gecıomus o tarafa yatınca baskı oluomus kan rahat dolasamıomus eger sola yatarsanız bebısınıze gıden kanı kesmemıs olursunuz

14. 25 Şubat 2010
  15. ikizler2010

ikizler2010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Başınıza yüksek yastık koymayı deneyin arkadaşlar. Ben normalde orotopedik yastık kullanırım ince olduğu için burnum inanılmaz tıkanmaya başladı. Geceleri uyutmuyordu diyebilirim rahatlıkla. Altında kalınca bir yastık koymaya başladım. Aynen reflüleri olanlara önerdikleri gibi göğsümün yukarısı daha dik duruyor yatarken ve inanılmaz farketti. Son 1-2 aydır çok rahat uyuyorum. Yastığı teke indirmiştim geçen hafta misafirim var diye ve gece burnum tıkandı şaka gibi :) Çift yastık kullanmayı deneyin :)

16. 25 Şubat 2010
  17. Miss.Destiny

Miss.Destiny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bendede oluyordu tikaniklik ama 3-4 haftadir kalmadi çok sukur :nazar:

18. 25 Şubat 2010
  19. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben hamileliğimin başından beri geceleri burun tıkanıklığıyla uyanırdım.ve her sabah kalktığımda burun kanamasından dolayı tıkandığını farkederdim.cünkü ne zaman mendili burnuma koysam sabahları kan gelirdi mendile.yani benim burun tıkanıklığı sebebim burun kanamasıymış.