Aranızda hem Şeker Hastası olup hemde hamile olan varmı ???

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve melekciks tarafından 24 Şubat 2010 başlatılmıştır.

24 Şubat 2010
    Konu Sahibi : melekciks
  1. melekciks

melekciks Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Arkadaşlar aranızda hem şeker hastası (diyabet) olup hemde hamile olan arkadaşlar
    varmı? Bana yazarmısınız lütfen bekliyorum...!:çok üzgünüm:

Not: Gebelik şekeri değil. Annede önceden varolan diyabet...

2. 24 Şubat 2010
  3. kadifegul

kadifegul tatlı kızıma kavuştum... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    eveeet. canım ablacım diyabetik hemde tip1 günde kaç kez insülin alıyor. doktorlar olmaz falan dedi ama Allah verince öylede bir oluyor kiii... maşşallah çook tatlı bir yiğenim var. hatta komiktir ablam adet görmeyince doktoruna sölemiş sen hamile kalamazsın adet söktürücü hap al demişti ama adet söktürücü yerine gebelik testi alan ablam hamile olduğunu öğrendi ve bebeğimiz sağlıklı bir şekilde de doğdu.
    darısı herkesin başına.

4. 24 Şubat 2010
  5. melekciks

melekciks Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ablana nasıl ulaşırım yada o bana bir şekilde ulaşabilirmi onunla konuşmak istiyorum (moral için)? Buna ihtiyacım var. Burda üye mi?

6. 24 Şubat 2010
  7. melekciks

melekciks Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bu arada o doktor nasıl bir doktor anlamadım ne demek sen hamile kalamazsın böyle birşey olur mu ya? Dünyada şeker hastaları hamile kalamaz diye saçma bir düşünce olamaz. Bunlara çok kızıyorum. ışte verdiğin bu örnek şeker hastalarının hamile kalıp dünyaya sağlıklı bir bebek getirdiklerinin gerçek bir kanıtıdır...

8. 25 Şubat 2010
  9. kadifegul

kadifegul tatlı kızıma kavuştum... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    tabiki arkadaşım. ablam buraya üye değil zaten bebeğiyle o kadar yoğunki sesine hasret kaldım:)
    gerekli morali ben verebilirim.:))
    2yıl isteyerek bebek sahibi olmadı, sonra yumurta takibi çatlatma iğnesi derken 2yılda öyle geçti. sonra tüp bebek yaptırdılar 2ayını geçerken kalbi durdu, bir iki ay sonra normal yoldan hamile kaldı çook sevindi demekki benimde normal olabilirmiş diye, bebiş karnında6 aylıkken öldü. 3ay sonra bi daha hamile kaldı ve doğdu:))

10. 25 Şubat 2010
  11. zlato

zlato Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim de eski iş arkadaşım 10 yaşından itibaren şeker hastasıydı ve bebek sahibi oldu o da normal yolla...
    özel birşey yapmadı bebek sahibi olmak için...sadece yediklerine içtiklerine çok çok dikkat etti...günde 1 veya 2 defa tam bilemeyeceğim insulin iğnesi yapıyordu ...

çok sağlıklı bir gebelikten sonra çok sağlıklı bir bebeği oldu...

olumsuz birşey olmadı çok şükür...ama ona bende ulaşamıyorum artık ...

sadece birebir şahittim hamileliğine:)

12. 28 Şubat 2010
  13. emine kaya

emine kaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet ben varım canım şeker hastasıyım ve hamileyim geçen sene 38 haftalık bebeğimin kalbi durdu kaybettim şimdi yine hamileyim allah ne derse o olur her şeyi allaha bırak bende senin gibi çok üzgünüm

14. 5 Mart 2010
  15. NejlaK.

NejlaK. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ya arkadaşlar bende 6 haftalık hamileyim ama doktorlar bana 5 dakikada felaket senaryoları yazdı işte çocuğun sakat olur bir sürü anormal şeyler olur çocuğu aldırman lazım diye hastanede bi ton ağlattılar beni. çok üzüldüm ve yıprandım. herşeyime dikkat ediyorum diyetim sporum herşeye. kan şekerimde süper gidiyor anlamadım yani. kendim için değil ama çocuğum için çok endişeliyim . :KK43:

Tip1diyabet01 bunu beğendi.
  16. 5 Mart 2010
  17. emine kaya

emine kaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    üzülme canım doktorların işi moral bozmak her şeyi allaha bırak bende şeker hastasıyım ve hamileyim bende her doktora gittiğimde ağlayarak geliyorum benimde 8 haftalık

18. 5 Mart 2010
  19. melekciks

melekciks Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım hAb1c değerin kaç?