Aranızda kedisi olan ve doğum yapmış var mı?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve şeker kız kendi tarafından 2 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

2 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : şeker kız kendi
  1. Annişler, ben de 35. haftamdayım, inşallah yakında doğuracağım, ama benim bir de herşeyden çok çok sevdiğim kedim var evde. Biliyorum bebeğim büyüyünce çok çok keyifli birşey olacak beraber oynamalrı da, daha küçücükken, ne gibi zorluklarla karşılaşılıyor, aranızda tecrübeli varsa, paylaşabilir mi...
    ha bu arada, kedimi kesinlikle kimseye vermeyi düşünmem, o da bizim aileden biri...

2. 2 Temmuz 2008
  3. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    kedileri bende cok severim ama korkmuyomusun cnm bebegin agzına kedi tüy gider diye malum emeklemeye başlayınca ne buluyolarsa direk agızlarına

4. 2 Temmuz 2008
  5. işte bu yüzden açtım bu başlığı sırnaşık şey
    yok şaka bir yana, orada zaten bana çok büyük iş düşüyor ve de eşime. Kedimiz zaten çok zararlı bir hayvan değil, yani sabahları fırçaladıktan sonra tüy falan çok fazla ortalığa saçmıyor. Ayrıca kendi battaniyesi var, o konuda sorunum yok da. Kediyle bebişi hep göz haspinde tutmalıyız, ortalığı da fazlasıyla temiz tutmalıyız. Bir de kedinin aşılarını aksatmıyoruz zaten hiç, sonuçta aşılar onun için değil, bizim sağlığımız için yapılıyor.
    Ama kedişim kıskançlık yapar da, bize küserse....diye korkuyorum.
    Ayrıca bebişin yatağı üstüne file almayı istiyorum, ne olur nolmaz, o konuyu zaten daha doktora sormam lazım... ne bileyim kafam karışık.:sm_confused:
    Ama beraber büyümelerine de çok heyecanlanıyorum, evde hayvanın olması gibi güzel birşey olamaz, bu tarif edilemez birşey :dance:

6. 2 Temmuz 2008
  7. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    kedi bişe yapmaz bebişe bak bizimde vardı annem dogum yaptı kardeşime 1 ay falan öyle yaşadık kediler o kadar akıllıkı kardeşim aglıyodu kedi hemen annemin yanına haber vermeye inan hic dokunmadı kardeşime zaten hayvanlar kücüklere bişe yapmıyolar köpekler falan. işte tek sorun tüy giderse agzına tehlikeliymiş ama bu sorunu hallettinizse bence başka sorun yok.. ama ilerde mutlakaki ellicek bebiş kediyi

8. 2 Temmuz 2008
  9. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim de tatlı bir kızım var adı çakıl oğlum doğmadan önce benim de kaygılarım vardı elbette ama şu an herşey yoluna girdi bi kere herşeyden önce kedili bir evde bebek bakmak kedisiz evde bakmaktan daha zor yani burada iş sana düşüyor örneğin ben normalde evi 2 günde 1 süpürürken şimdi sabah ilk iş evi süpürüyorum bebeğimin odasına kedinin girmesi yasak kedin dışarı çıkmıyorsa ve veya aşıları tamsa zaten problem olmaz kedinin tavırlarına gelince benim kedim aşırı huysuz ve hareketli bir kedi yani çok oyuncu durup dururken gelim ayaklara falan atlıyor ben biraz da ondan çekinmiştim ya bebeğime de oyun yapıyorum diye atlarsa falan diye , başlarda çok merak etti sürekli oğlumun yanına gelip onu kokluyordu usul usul yanaşıyordu falan ama ben hiç kızmadan onu keşfetmesine izin verdim kediler zaten yeni bir canlıya temkinli yaklaşırlar yani bebeğin onun için bir tehdit oluşturup oluşturmadığıyla ilgilenirler sonra onun kendisine bir zarar vermediğini ve bizim onu hala çok sevdiğimizi anlayınca onunla ilgilenmekten vazgeçti tabi ki hala bebekle kediyi aynı odada yalnız bırakmıyorum şunu unutmamanı tavsiye ederim bir çocuk (kuzen olur yeğen olur kardeşi olur )bebeğin için ne kadar tehlikeliyse kedi de o kadar tehlikelidir ve hayvanlarla büyüyen çocukların alerjiye astıma bağışıklık ve sosyalleşme açısından da artıları olduğu bilimsel olarak kanıtanmıştır.bebeğin şimdiden hayırlı olsun canım bebeğine ve kedine iyi bak muck..

10. 2 Temmuz 2008
  11. seherb

seherb Benim Küçük Beylerim. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bilmem ben evde durdurmasdım saten evde öle tüylü hayvanalrı sevmem orda burda tüylerii kalır die bence bebek olunca sende bırakma..

12. 2 Temmuz 2008
  13. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    emekleme konusunda da benimkinin emekleme çağları kışa geliyor kışın da kedim tüy dökmüyor bi de tabi kendi odasında ve benim odamda emekleyecek başka yerde değil nasıl olacak ben de bilmiyorum ama bi de benim oğlum yüz üstü yatmayı hiç sevmiyor bu gidişle emeklemeyecek galiba görümcemin de evinde 2 kedi 1 köpek vardı onun kızları kocaman oldular ve sanırım emeklemediler şans işte benimki de emeklemeden yürür inşallah..evden uzaklaştır diyenlere de anlayış göstermeye çalış canım çünkü onlar evde bir hayvan beslemenin ve ona bağlanmanın ne olduğunu bilmiyorlar

14. 2 Temmuz 2008
  15. agirRoman

agirRoman Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tecrubeyi bilmem ama ben dogdugumdan beri evde kedi- kopek yani mutlaka evde hayvan vardi bir cocuga olan faydalarini anlatmakla bitmez amaaa cocukluk hali onlarin cok canini yakabiliyordum ama son noktaya kadar sabrediyorlar sonra olmadiysa kizip hemen kaciyorlar. ileride cocugum oldugunda onun odasina girmemesi kaydiyla mutlaka hayvan beslerim diye dusunuyorum

16. 2 Temmuz 2008
  17. Sevgili inciboncuk, çok güzel yazmışsın, çok teşekkür ederim...iyi dileklerin için de.Bizim kız da pek çekingendir aslında, öyle olur olmaz zamanda atlamaz oyun için, Ama dediğin gibi benim de kuzenimin 4 yaşında kızı varken tekrar doğurdu, o 4 yaşındakı kız var ya boğuyordu neredeyse yeni bebeği, onları da tek başına bırakamıyorlar.
    Neyse konu bu değil, ben de ikisini yalnız bırakmam aynı odada, evet bir de dediğin gibi temizlik daha sık yapılmalı, doğru diyorsun.
    Çok sağol...a.s.

18. 2 Temmuz 2008
  19. ayyyy çok imreniyorum öyle hayvanlarla beraber büyüyen bebeklere, çok güzel, bakalım, biz de herhalde emeklemeye başlayınca sabah akşam evi süpüreceğiz :)))
    Ama zaten benim kedinin tüyleri çok dökülmüyor, bana temizliğe gelen yardımcım da çok memnun :))

ama evden uzaklaştır diyenleri anlayamıyorum, ama açıklaman mantıklı, insan bilmeyince farklı düşünebiliyor, oysa çok şey kaçırıyorlar....yazıkkk