Aranızda kendi evlenirken ailesinden maddi yardım görmeyen/göremeyen var mı ?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Benimdilemmam tarafından 23 Eylül 2010 başlatılmıştır.

23 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Benimdilemmam
  1. Benimdilemmam

Benimdilemmam Pain... Üye

Beğenildi:
    1.019
    Ödül Puanları:
    163
    Aranızda kendi evlenirken ailesinden maddi yardım görmeyen/göremeyen var mı ?

soru bu arkadaşlar, esınız ve esınızın aılesı bunu nasıl karsıladı, laf soz ettıler mı?

2. 23 Eylül 2010
  3. ecrin1001

ecrin1001 BIR KIZI BIR OGLU VaRMIS ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    bayanın degilde erkeğin tarafından yardım edilmediğini çok duydum..

4. 23 Eylül 2010
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    Babam emekli öğretmen benim,adam kendi maaşıyla zor geçiniyor.Bankadaki emekli ikramiyesine de göz dikemeyeceğim için kendim çalıştım iğneme kadar herşeyimi kendim yaptım.bayanssulusmile
    Annemden maaş alıyordum,kendim çalışıyordum birde iyi prim alıyordum.Nişanımda babamın eşime taktığı saate,eşyalarıma,yatak odama,beyaz eşyalarıma yani damatlığa kadar ben aldım..Herşeyimi gül gibi en iyisiyle yaptım şükürler olsun Rabbime.:Saruboceq:
    Kayınvalidemler erkeğin yapması gereken herşeyi yaptı.
    Ve bana bu konuda tek bir laf söz gelmedi kaldı ki hiç bir şekilde bunun lafını yapacak insanlar değil artı onları ilgilendiren bi durumda yok zaten.Babamın kesesinin ortakcısı kimse değil.:hulya:
    Görümcemde kayınvalidemlerin durumu çok iyi olduğu halde eşiyle kendi yapmak istedi herşeyi.Kayınvalidem takısını taktı sadece.
    Kardeşimde evlenecek o da aynı şekilde herşeyini kendi yapıyor.Kenarında birikiminide yapıyor..
    Aklı selim hiç bir insan lafını etmez böyle birşeyin.
    O yüzden ben erkeğin ailesi bişe yapmadığında şirretlik yapan kızları anlamadım anlamayacağım.Allahımda öyle arsızları uzak tutsun benden...
    alsanaalsanasmile

6. 23 Eylül 2010
  7. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bunu erkek tarafının bilmesine ne gerek var onu anlayamadım ?
    Siz üzerinize vazife olan herşeyi aldıktan sonra parasının kimin cebinden çıktığından kime ne ?
    Ben zaten her zaman evlenirken ailelere yüklenilmemesinden yana biri olarak ailemi dara sokacak hiç bir şey yapmam, bunun lafını da kimseye ettirmem.
    Erkek de ailesine yüklenmesin zaten, çalışsın ödesin, ben bayan olarak yapabiliyorsam erkek de yapmalı...

8. 23 Eylül 2010
  9. mehlika86

mehlika86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    88
    unv bitirdikten sonra cok sure sonra evlendim.unuversitedeyken nolur nolmaz diye aldigim burslarla para biriktirdim.calismadigim halde nisanimi herseyimi biriktirdigim paralarla ben yaptim takilan takilara kadar.hicte erkek tarafina bunu soylemedim sonralari esimden ogrendim megerse o da unuversitedeyken biriktirdigi paralarla almis herseyimi o soyleyince bende soyledim.hicte lafini etmedim ustelik ablamin herseyini babam almisti calismasina ragmen napalim benimki boyle oldu nolcak cok sukur ac degiliz acikta degiliz.
    2 eltimin herseyini kayinvalidem almista nolmus hala dirdir evlenlei 20 yil olmasina ragmen sunu almadin bunu almadin halbuki ne kdar cok sey almislar demem o ki insan olmasi lazim ilk once

10. 24 Eylül 2010
  11. eylemonur

eylemonur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende yeni bir yuva kurulurken evlenecek olan kişilerin bişeyleri yapmasından yanayım.ailesine sırtını dayamış biriyle evlenmeyi istemem.neticede yeni bir hayat...
    ben para biriktirdim ekek arkadaşımda eksiğimiz olmasın diye para biriktiriyor olsada sorun deil zamanla aşılır diye düşünüyorum.esirgemek ayrı bişey imkanın el vermemesi ayrı bişey...bu konular yaşanmasın diye gelin ve damat adayının elele bişeyleri beraberce yapması daha dogrudur bana göre.

12. 24 Eylül 2010
  13. Benimdilemmam

Benimdilemmam Pain... Üye

Beğenildi:
    1.019
    Ödül Puanları:
    163
    Bilmesi şu şekilde sizin aldığınız maaşı biliyorsa harcamalarınızı bılıyorsa, sız ekstradan bır harcama daha yapacaksınız, normalde yapmanız gerekenden onu nasıl ızah etmek lazım?

Benım gerek ev , gerek dıger harcamalarım , ve saglık harcamam yuzunden elımde kalan para belli, sabıt bır maasım sozkonusu prım ya da ıkramıye gıbı bısey yok ne yazık ki:KK43:

14. 24 Eylül 2010
  15. LPGLi_FeRRaRi

LPGLi_FeRRaRi PiSiKoLoJik DeLi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    41
    yaa iyide oan ne ki ister ailen alır ister sen kim karışabilir beğendm hoşuma gitti aldım parasınıda verdim elim ayağım tutuyo çalışıyorum kimseye hele erkek tarafına hiç laf düşmez ki zaten eğer ailenin durumu yoksa bunuda biliyosa nişanlın tek kelime etmez..
    benim babamın durumu iyi her şeyimi yapabilir ama dşünüyorum gittim ufak ufak başlaıdm almaya çalışıyorum param oraya buraya derken boşa gidiyo gitim aldım nişanlı felanda değilim vee alabildiğim kadar çok şey alıcam çünki benden küçük 3 kardeşim var 2 si okuyo uzunca bi sürede yani ben evlenen kadar okulları devam edecek niye babamı sıkınıya sokayım o parayı çeyizime yatırmasam sağa sola harcıcam çarçur olucak kaydirigubbakcemile5

16. 24 Eylül 2010
  17. golge_cicegi

golge_cicegi Rabbim sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    ben varım ama eşimin ailesi tek kelime etmedi edemezde çünkü onlarda bişeye karışmadı ayrıca ben eşime dahi yansıtmadım bu durumu ailemin maddi durumu ii değil birazda sorumsuz bir babam var sağolsun erkek kardeşim destek oldu biraz hallettik bitti gitti ama dışardan kimse bunu bilmedi

18. 24 Eylül 2010
  19. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Açıkçası ben anneme de babama da bunu söylüyorum hep.
    Bana hiçbir şey almayın evlenirken, harcamayın yapmayın.
    Allah'a şükür ben de eş adayım da çalışır yaparız.
    Herkes kendi düzenini kendi kurmalı ki tatlı olsun...
    Hayat zor, evlenmek de zor...
    Ama kimseden özellikle bir şey bekleyemem ben...
    :umursamaz: