Arçelik Mi Bosch Mu??

Konusu 'Beyaz Eşya' forumundadır ve yclozl tarafından 21 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Konu Takipcileri:
Bu konu 1 kullanıcı tarafından takip ediliyor.
    21 Şubat 2012
    Konu Sahibi : yclozl
  1. yclozl

yclozl Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar Temmuzda düğünüm var ve yavaştan beyaz eşyaları alalım diyoruz, malum yaza doğru fiyatlar fırlıcak, pek anladığım işler değil o yüzden sizlere danışmak istedim, 2 gün öncesine kadar kendi evlerimizde de hep Arçelik kullandığımızdan Arçelik alalım diyoduk, hem yetkili servisi fazla bi arıza olsa sıkıntı olmaz gibi düşüncelerimiz vardı ki yetkili servis işi bizim için önemli çünkü tayin durumundan evimizi Iğdıra kurucaz, amma velakin etrafımdan Arçelikle ilgili çok şikayet duyar oldum 20 sene önceki üretim kalmadı diyolar, para illaki cebimden çıkacağına göre iyi bi marka için çıksın diyorum, Bosch almak akıllıca olur mu sizce?

Son düzenleme: 21 Şubat 2012
  2. 21 Şubat 2012
  3. yclozl

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    uyku halinden kurtulmuş tüm hatunlar ellere kuvvet bu garibe bi akıl verin

4. 21 Şubat 2012
  5. Alexus

Alexus Eve dönüş yolunda... Üye

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    canım ben şimdiye kadar bir iki arçelik ürünü de kullandım ve şikayetim olmadı ama beyaz eşyada boschtan şaşmam. annemin de beyaz eşyaları hiç boschtur, 20 yıllık makineler bile yeni gibi, tamirci bilmeyiz. bu yaz ankastre ocak ve fırın taktırmayı düşünüyorum, siemens de iyi diyorlar ama ben yine seçimimi boschtan yana yaparım gibime geliyor. fiyat farkı da yok sanırım arçelikle boschun arasında. ben tavsiye ederim, boschun her ürününden çok memnunum :KK16:

6. 21 Şubat 2012
  7. yclozl

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arçelik servis ağının kaymağını yiyo yeni ürünleri beş para etmez diyolar, bende bosch ve siemens almayı düşünüyorum buzdolabı için arçelik düşünebilirim, bide aklıma takıldı ürün kodlarında EU ya da TR yazıyo EU yazanlar avrupa çıkışlı demek oluyo galiba, bu durumda daha iyi olması muhtemel?

8. 23 Şubat 2012
  9. arakorya

arakorya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    28
    Her iki markadan da seçim yapabilirsin bence.
    Benim tüm beyaz eşyalarım Arçelikti,yaklaşık 8 yıl kullandım sadece 1 kere buzdolabının motorundan gelen sesler için servis çağırdık,şimdi yeni eve geçtiğim için tüm eşyalarımı ankastreye çevirmek için hepsini yeniledim ve bu sefer de tümünü Bosch aldım.Henüz çok yeniler birşey söyleyemem ama kardeşimin tüm eşyaları bosch hiç sorunu yok,serivis problemi de yok ama ilçe veya küçük illerde bilemiyorum Arçelik kadar yaygınlar mıdır acaba.
    Asıl Siemens serviste yetersizdir bu arada.

10. 23 Şubat 2012
  11. derugur

derugur Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşım benim evimde de hem arçelik hem bosh var. Ben kendi çeyizimi alırken özellikle Bosh almıştım, birincisi Alman markası kalitesi tartışılmaz, ikincisi daha kalifiye bir ürün Arçelik e göre daha uygun, üçüncü olarak ta Bosh un tasarımları daha şık bence. Arçelik te artık çin de üretim yaptırdığı için ürünleri eski kalitesinden uzak. Bosh ya da Siemens seçimin olabilir grup şirketi ikisi de .

12. 23 Şubat 2012
  13. yclozl

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağolun kızlar, burda okuduğum kadarıyla Bosch buzdolapları sıkıntılıymış, gürültülü olduğu, yemekleri kokuttuğu falan yazıldı onun dışında herkes memnun gibi, buzdolabı ve fırınımı Arçelik diğer eşyaları Bosch almaya karar verdim :26:

14. 23 Şubat 2012
  15. kuzeyimm

kuzeyimm Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    bence arçelik al şekerim benimkiler arçelik daha kullanmadım ama annem çok iyi olduğunu ve senelerdır kullandıgını soyluyor bende bır sorunla karsılastıgımızı hatırlamıyorum.

16. 24 Şubat 2012
  17. sirkencubin

sirkencubin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Bence arçelik yada bosh olmasına takılma hangisinin özellikleri dış görüntüsü hoşuna gidiyor fiyatı daha uyguna geliyorsa onu al; tabi bunu yaparken servis ağını da düşün çünkü elektronik eşya bu her an bir şey olabilir bizim elektrik sistemimiz Avrupa ülkelerininki gibi değil voltaj dalgalı oluyor ani düşüşler yükselişler vs. bunlar da cihazlara zarar verebiliyor. Elektronik eşya biraz da şans işi. Ben Arçelik kullanıyorum memnunum beğenmeyenler de vardır mutlaka; etrafımda bosch kullanıp çok memnun olanlar da var rezalet diyenler de...

18. 26 Şubat 2012
  19. Angel87

Angel87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abimin buzdolabı sıemens ve cok memnun.Ama ben sana LG ye bi bak derim harika ürünleri var.Örneğin çamasır makinesinin motoru 10 yıl garantili..