Arçelik’ten dünya enerji şampiyonu bulaşık makinesi

Konusu 'Beyaz Eşya' forumundadır ve Cecillona tarafından 19 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

  19 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : Cecillona
 1. Cecillona

  Cecillona Aktif Üye Üye

  Katılım:
  6 Aralık 2009
  Mesajlar:
  154
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Alıntıdır:
  Arçelik, dünyanın en tasarruflu ve en hızlı bulaşık makinesi
  A-%30 62107 HIT Ekonomisti tüketicilerin beğenisine sundu.

  Arçelik, A enerji sınıfından %30 daha düşük enerji tüketimine sahip dünyanın en tasarruflu bulaşık makinesi olan 62107 HIT Ekonomist’i üretti. Bu özelliği ile dünyada bir ilk olan bulaşık makinesi aynı zamanda A enerji sınıfında dünyanın en hızlı bulaşık makinesi olma özelliğini de taşıyor. Makine Hızlı programı sayesinde, sadece 58 dakikada A sınıfı yıkama yapıyor ve kirlenmiş, beklememiş bulaşıkların, tertemiz olmalarını sağlıyor.

  Sadece 10 litre su ile yıkama yaparak, su tüketiminde de çok tasarruflu olan A-%30 62107 HIT Ekonomist, A Yıkama ve A Kurutma performanslarına sahip. Parmak izi bırakmayan INOKS görünümüyle göz dolduran bulaşık makinesinin 10 adet farklı yıkama programı bulunuyor. Ön yıkama, Süper Mini 20’, Mini 30’, Ekonomi, Hızlı 58’, Yoğun, Hassas, Karma, Ekstra Hijyen ve Otomatik program seçenekleriyle A-%30 62107 HIT Ekonomist, kullanıcıya birçok alternatif sunuyor ve hayatı kolaylaştırıyor.

  Karma Programı üst sepetteki bardak ve hassas bulaşıkları düşük sıcaklıkta, düşük basınçlı suyla narin yıkama yaparken, alt sepetteki tencereleri iyice temizlemek içinse yüksek basınçlı su ve yüksek sıcaklık kullanıyor. Süper Mini 20 dk 35 C programı ile, 20 dakika gibi çok kısa bir sürede, 6 kişilik az kirli bulaşıklar da yıkanabiliyor. Mini 30 dakika 35 C programıyla da 30 dakika gibi kısa bir sürede, 12 kişilik hafif kirli bulaşıkları yıkayabiliyor; su, zaman ve enerjiden tasarruf sağlıyor. Yük sensörü sayesinde, bulaşıkların miktarına göre kullanacağı su miktarını kendiliğinden ayarlayan 62107 HIT Ekonomist bulaşık makinesi gereksiz bir damla bile suyu boşa harcamayarak hem bütçe hem de çevrenin korunması için hassas davranıyor.

  Dünyanın en tasarruflu ve hızlı bulaşık makinesi 62107 HIT Ekonomist’in bir diğer önemli özelliği ise Ekstra Sessiz Fonksiyonu. Yıkama kalitesini değiştirmeden mevcut programların ses düzeylerini %25 oranında azaltan makine, bu özelliği ile gece ya da gündüz sessizliğe ihtiyaç duyulan her anda ekstra konfor sağlıyor.

  Sıcaklık değişimlerinden olumsuz etkilenmemesi için geliştirilmiş Bardak Koruma Sistemiyle Bardakların ve diğer cam eşyaların ömrü uzuyor. Makine sahip olduğu 3. sepeti ile de kullanım kolaylığı sağlıyor. 3. sepet çatal bıçak sepeti yerine kullanılarak, alt sepette daha fazla yer açılıyor. Geniş iç hacmiyle de dikkat çeken 62107 HIT Ekonomist, tek seferde 13 kişilik yemek takımı yıkama imkanı sunuyor.

  ARÇELİK?TEN DÜNYA ENERJİ ŞAMPİYONU BULAŞIK MAKİNESİ
   

  Ekli Dosyalar: