Arifoğlu Ekinezya 50 gr

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve vimjo_moderator1 tarafından 16 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  16 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : vimjo_moderator1
 1. vimjo_moderator1

  vimjo_moderator1 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  3 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  695
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]


  Ekinazya

  Yöresel Adı Kirpi otu, mor kozalak, koni çiçeği
  Latince Adı Echinacea angustifolia
  Yabancı Adı Coneflower(ing) Sonnenhut(Alm)
  Açıklama Vatanı Kuzey Amerika olup, Avrupa'da kültüre alınmıştır, bitki Türkiye'de yetişmemektedir. 80-150 cm boylarında, yaz aylarında papatyayı andıran, mor-pembe renkli güzel çiçekler açan, çok yıllık, otsu bir bitkidir. Çiçekleri, topraküstü kısımları ve kökleri kullanılır.
  Bileşiminde polisakkaritler; ayrıca kafeik asit esterleri, isobutilamidler, eser miktarda pirolizidin alkaloitleri bulunur.
  Kullanım Alanı
  - Faydaları Taşıdığı polisakkaritler, bağışıklık sistemi üzerine etkilidir ve bitkinin esas değeri de burdan gelmektedir. Hafif ve orta şiddetli soğuk algınlıkları, gripler ile lokal olarak zor iyileşen yanıklarda kullanılır. Kronik yorgunluk ve bağışıklık sisteminin yetersiz kaldığı durumlarda kan hücrelerinin direncini arttırarak hücresel bağışıklık istemini güçlendirir. Akyuvarların üretimini ve etkinliğini arttırarak bakterilere karşı etki, ayrıca virüslere karşı metabolizmanın kendi savunma sistemine benzer bir etki göstererek viral kaynaklı enfeksiyonlara karşı olumlu etki gösterir. Sonuç olarak, metabolizmanın doğal direncini destekler ve yükseltir. Bunun dışında, bademcik iltihabı, idrar yolu rahatsızlıkları, romatizma, nevralji, baş ağrıları, tümörler, açık yaralar, uçuklar, mantarlar, yılan sokmaları ve bitki zehirlenmelerine karşı kullanılabilir


  Bu ürün hakkında detaylı bilgi ve sipariş için tıklayınız
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.