Ariston AQ9D 49 X (tk) çamaşır makinesi alan ve ariston kullananlar yardım

Konusu 'Beyaz Eşya' forumundadır ve karbeyaz.ocean tarafından 29 Ocak 2010 başlatılmıştır.

29 Ocak 2010
    Konu Sahibi : karbeyaz.ocean
  1. karbeyaz.ocean

karbeyaz.ocean hedefler... hedefler... Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar;

Nasipse 2010 yazında evleniyorum.ev henüz alınmamış olsa da bulaşık mk. ocak ve çamaşır makinesini standart ölçülerde olduğu için almaya karar verdik ve ben de çamaşır makinesi için bu modeli beğendim.fakat aristonun servisleriyle ilgili pek olumlu bi yorum göremedim çevremden vazgeçirmeye çalışanlar oluyor.ben de bu model olmasını çok istiyorum.fikirleriniz benim için çok önemli arkadaşlar aristondan memnun olan var mı? eğer burda da çoğunluktan olumsuz yorumlar alırsam farklı bi marka ve model arayışlarına başlicam. vereceğiniz fikirler ve yapacağınız yorumlar için şimdiden teşekkür ederim...

çamaşır makinemin modeli ve detayları:

Ürün detayı:

Devir Hızı : 1400 Devir/Dakika
    Kapasite : 9 kg (Yıkama Kapasitesi)
    Enerji Sınıfı : A
    Boyut : 85 x 59,5 x 64,5 cm
    Menşei : İthal
    Ekstra Özellikler : Elektronik Kapı Kilidi
    Sıcaklık Ayarı : Var
    Ürün : ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    Başlama Zamanı Erteleme : Var
    Çocuk Kilidi : Var
    Kalan Süre Göstergesi : Var
    Renk : GÜMÜŞ
    Garanti Süresi : 3 Yıl
    Model : AQ9D 49 X (TK) / VB
    Enerji Tüketimi : 1,71 kWh

2. 29 Ocak 2010
  3. emma10

emma10 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm bnm ablmın ariston yarın sorup öğrencm sanada öle sölym..

4. 30 Ocak 2010
  5. karbeyaz.ocean

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok iyi olur tatlım sağol:)))

6. 3 Şubat 2010
  7. doddy

doddy Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Canım bence uzak dur Ariston'dan. Çok problemli makineleri. çevremde kullananlar 10 senesini bile bulmadan hurdaya vermek zorunda kaldı. Çamaşır makinesinde Bosch'tan şaşmam.

8. 3 Şubat 2010
  9. miss_curious

miss_curious Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    376
    Beğendikleri:
    162
    Ödül Puanları:
    83
    ben karar verdim nasipse beko ya da arcelik alicam..Baktigin Makina hos gorunuo ama belli markalardan sasmamak lazim sanirim..Bir de parca sorunu var, servis hizmeti onemli..Parca elde olmayinca aylarca bekliyebiliyormuusn makina ithal ise..Biz cok baktik, samsung, siemens hatta uygun bile geldi fiyatlari ancak yillardir cevremdekiler arcelik ya da bekodan memnun kaldiklarini soyluyorlar.Tercih senin tabii..

10. 28 Haziran 2010
  11. sinbad

sinbad Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şekline bakarak Hotpoint Ariston gardrop tipi buzdolabı aldım ama hiç memnun kalmadım,daha bir yılı dolmadan iki kez arıza yaptı,ayrıca dar çift kapılı olduğu için son derece kullanışsız,yeni almayı düşünenlere tavsiye etmem

12. 28 Haziran 2010
  13. Cecillona

Cecillona Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu makinenin dezavantajı kapalı deterjan gözü olması, yani kapağını açmadan deterjan çekmecesine ulaşamıyorsunuz, makineniz su alırken az deterjan koyduğunuzu düşünüp ilave yapmak istediğinizde makineyi kapatıp kapağın açılmasını bekleyip öyle ilave yapabiliyorsunuz. vestelin makinelerini aristondan daha iyidir 900 tl ye 1200 devir 8 kg yeni nesil makinelerden alabilirsiniz ya da fiyatı biraz daha yükseltip 1000-1200 civarında bir arçelik veya daha iyisini istiyorsanız 1600-1700 tl civarına yine 8 kg 1200 devir bir bosch makineye sahip olabilirsiniz.

14. 2 Temmuz 2010
  15. sedaemra

sedaemra Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende bu çamasır makınasından alıyorum cnm.....ve de kuzenım kullanıyor yenı ama cok memnun.....elektrikli alet birazda şans işi; bosh buzdolabı 2.ye alıyoruz hep hata hep hata....

16. 2 Temmuz 2010
  17. economist

economist Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım yaptığın tavsiyeler çok güzel, tüm forumu okudum sayılır.Sanki bir yerden hatırlıyor gibiyim bu önerilerini...yerimseniben

18. 3 Temmuz 2010
  19. karbeyaz.ocean

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar gerçekten çok teşekkür ederim yorumlarınız için.çok tereddütte kaldım karar aşamasında çünkü bu makineyi çok sevmiştim.özellikleriyle beraber görsel olarak da hoş görünüyordu fakat arkadaşımızın da belirttiği gibi bilinen markalardan şaşmamak gerektiğini düşünerek çevremin de tavsiyesiyle bekodan çamaşır makinesi almaya karar verdim.şimdi de problemimiz acaba bosch un yeni ürünü siyah buzdolabını mı alsak yoksa yine tercihimizi bekodan mı yapsak....
    beyaz eşyalarda marka farklılığı olsun istemiyorum ama görselliğe fazla önem verdiğim için sanırım bunları kafama çok takıyorum.özellikle de boschun nemi hapsedip sebzelerin taze kalmasını sağlayan özel bi bölümü de var.görselliğinin yanında bu da çok etkiledi beni.yakında kendisini bizzat inceleyebilmek istiyorum.benden önce inceleyen olursa bilgi verirseniz çok sevinirim.ben incelersem de detaylarını sizinle paylaşıcam:)