Arka arkaya tüp bebek denemesi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Yokohomo tarafından 9 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : Yokohomo
  1. Yokohomo

Yokohomo Her şey çok güzel olacak. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba arkadaşlar,
    Arka arkaya tüp bebek deneyen arkadaşlar ne kadar aralıklarla denediniz? İki ay arka arkaya tedavi gören oldu mu? Benim dr um bunun olabileceğini söyledi. hiç deneyen var mı, bilgi verirseniz çoooookk sevinirim.

Son düzenleme: 9 Ağustos 2010
  2. 9 Ağustos 2010
  3. mlkpinar

mlkpinar gel kavuşalım artık.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba,
    ben bir yıl içinde üç defa denedim ama senin bahsettiğin kadar sık aralıklarla değil....ilk deneme şubatta,sonraki temmuzda,üçüncü ise kasımda...yani araları 4-5 ay gibi oldu...ama şimdi keşke öyle yapmasaydım diyorum...çünkü umutlarımın hepsini harcamış gibi oldum,hepsini de negatif alınca...
    neyse allah size böyle bi durum yaşatmaz inşallah...
    sevgiler....

4. 9 Ağustos 2010
  5. zulalcat

zulalcat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet ben iki taze bi donmus arka arkaya bir bucuk iki ay arayla uc defa denedim subattan hazirana kadar uc defa simdi hamileyim

6. 9 Ağustos 2010
  7. Yokohomo

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Çok teşekkürler zulalcat, ben de arka arkaya deneyeceğim sanırım. İnşallah ben de senin gibi hayırlı haberler alırım. Allah senin bebişini kucağına almayı nasip etsin, sağlıkla tamamına erdirsin inşallah.

8. 9 Ağustos 2010
  9. Yokohomo

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    İnşallah hepimiz tez vakitte bebişlerimizi kucağımıza alırız mlkpinar. Vazgeçmek yok, umutla devam edeceğiz ve başaracağız. Sabırla devam eden herkesin oluyor bir şekilde. Biraz daha gayret ve destekle çok güzel olacak inşallah herşey...Sevgiler...

10. 9 Ağustos 2010
  11. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    ben bir 1.5 yılda 4 deneme yaptım, son ikisinin arasında 2 ay vardı. ama sonradan anladımki hepsini ne yazıkki, boş yere yapmışım, ilk doktorumla bir kez denedim, ikinci doktorumla öyle güven telkin ettiki 3 kez denedim ve doktorum negatiflerin nedenini araştırmak ve teşhis, tetkik anlamında gerekeni yapmak yerine beni sürekli tüp denemelerine yönlendirdi. sonuçta başka bir doktora gidince öğrendimki, iki tüpte ileri derecede iltihaplı ve rahme sızıyormuş, ciddi yapışıklıklar varmış, rahmin şekli bozukmuş, önemsiz dediği miyom tam embriyonun tutunacağı yerdeymiş... sonrasında arka arkaya 2 ameliyat geçirdim. psikolojim tamamen bozuldu. maddi manevi çöktük.
    sana tavsiyem arka arkaya deneme yapmak yerine negatif sonucun nedenlerini araştırmaya yönelen bir doktora gitmen. ne yazıkki ben çok geç farkına vardım, doktorlarımıza güveniyoruz ama bu bize maddi manevi çok acı kayıplara neden oluyor.
    birde mutlaka rahim filmi çektirmeyi ihmal etme, gerekirse histeroskopi yaptır kaçınma. bu iki yöntemde sorunlara dair pek çok şeyi ortaya koyuyor.
    benim rahme iltihap sızıntısı olduğu için embriyolarımın yaşama şansı hiç yokmuş, ben umutla 12 gün dakikaları sayarken aslında onlar ilk dakikada ölüyorlarmış. düşündükçe acılarım artıyor.

12. 9 Ağustos 2010
  13. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    doktorlar iki ay aralıkla tüp denemeyi uygun görüyor, ama okuduklarım ve araştırmalarım sonucu öğrendimki, her deneme arasında en az 3 ay olması gerekiyormuş, çünkü o kadar çok hormon yükleniyorki vücuda bunun atılması en az üç ayı buluyormuş, zaten hormonların uzun vadede ne hasar vereceği bilinmiyor, birde böyle sık olması riski artırıyormuş. ayrıca 3 ayda bir yumurtalarımız değişiyor. mesela bugün bitkisel kür uyguladık diyelim, bunun verimini 3 ay sonraki yumurtada görebiliyormuşuz. yumurtalar 3 ayda bir değişip yenileniyormuş. bunlar hep araştırma sonucu yerli yabancı kaynaklardan edindiğim bilgiler.

14. 9 Ağustos 2010
  15. mlkpinar

mlkpinar gel kavuşalım artık.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah canım...sana tedavinde başarılı bir sonuç diliyorum...:CüvCüv:

16. 9 Ağustos 2010
  17. Yokohomo

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Aslında bana da ilk dr.um arada en az 3 ay olması gerektiğini söylemişti. ama yeni başladığım dr buna gerek olmadığını, foliküllerin durumuna göre karar verebileceğimizi söyledi. Ben de araştırıyorum ve umarım en doğru kararı verebilirim. Söylediğin testlerin tamamını yaptırdım, hepsi temiz ama benim de yumurta azlığı sorunum var. İnsan birşeyler okudukça da kafası karışıyor. bilmiyorum, inşallah hepimiz için hayırlı olur herşey...çok teşekkürler verdiğin bilgiler için. Bir de akupunktura başlamayı düşünüyorum ben. Denize düşen yılana sarılıyor işte...Sevgiler...

18. 9 Ağustos 2010
  19. cigdo

cigdo Meleklerim Allaha emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    CAnım selam,

2 tedavi arasında 3 ay olmalı mutlaka diye biliyorum, bence sen de öyle yapmalısın, bu arada bende yumurta kalite sorunu vardı, bal-tarçın-çörek otu karışımını yedin bi araştır istersen, yumurtalar toplanana kadar yeniyor, gerçi bu forumda bazıları iyi değil diye yazmış ama ben faydasını gördüm, hiç olgun yumurtam çıkmazken 8 tane olgun yumurtam çıktı, bilgin olsun dedim.