arkadaşlar yardım estradiol hormonum yüksek

Konusu 'Jinekoloji' forumundadır ve piramit80 tarafından 28 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

28 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : piramit80
  1. piramit80

piramit80 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    selam arkadaşlar 2yıldır gebe kalmaya çalışıyorum.Hormonlarım hep normal çıkardı bir sorun bulunamadı.Fakat bugün estradiol 116 çıktı doktorum çok yüksek olduğunu yumurta rezervlerimin azaldığını söyledi.acil tüp bebek dedi yıkıldım...........senağlama
  2. 28 Temmuz 2008
  3. Rosem

Rosem ****BİRİCİGİM*** Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım bu hormon testını adetın kacıncı gunu yaptırdın?
  4. 28 Temmuz 2008
  5. Rosem

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bır kere estradıol yumurta rezervlerını gostermez fsh yumurta rezervlerını gosterır..estradıol yanı e 2 hormonu yumurtanın gelısıp gelısmedıgı yumurtlamanın olup olmadıgını ogrenmek ıcın yapılır canım..sen bu testı kacıncı gun yaptırdın?
  6. 28 Temmuz 2008
  7. piramit80

piramit80 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    öncelikle tşk ederimcanım. bende öyle bilitorum hatta fsh yum. rezervlerini gösterir fakat görüştüğüm dr da prof neden böyle bir şey dedi anlamadım çok korkuttu. adet 3. günü yaptırdım
  8. 28 Temmuz 2008
  9. Rosem

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım adetın 3.gunune gore degerın bıraz yuksek..
    bu ya bırden fazla yumurta oldugundan olabılır yada doktorun dedıgı gıbıde olabılır..senı yanlıs bılgılendırmek ıstemem..
    sen bu degerlerı baska bır doktorada goster canım..yada gelecek aya yenıden test yaptır..pekı fsh kac?oda mı yuksek?
  10. 28 Temmuz 2008
  11. DerinSu

DerinSu Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    canım bence başka bir doktora daha görün.bu doktorlara hemen tüp bebek demek kolay geliyo galiba.benim önceki doktoruma da kalsaydı beni kıbrısa gönderiyodu erken menapoz riski taşıyorsun dedi:eek:klava:şimdi bende tedavi oluyorum ve çok umutluyum.ben otestten iki kere yaptırdım ilk yapılanda estradiol 20 çıktı ikincisinde 64 çıktı ama doktor bir sorun olmadıgını söyledi.bilmiyorum yinede yanlış yönlendirmek istemiyorum ama başka bir doktorada göster bence üzülme:teselli:
  12. 28 Temmuz 2008
  13. scaarlet

scaarlet Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım adetlerin düzenli miydi?
  14. 28 Temmuz 2008
  15. piramit80

piramit80 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sağolun arkadaşlar beni biraz rahatlattınız.fsh değerim 4..... yarına randevu aldım gidip yüz yüze görüşeyim bakalım ne diyecek tam olarak.aslında bakarsanız korkumun sebebi yumurtlama ilaçlarından çok kullandım ilaçtan sonra 3 aşılama oldu. ilk 2. ilaç kullanımda gebe kalmıştım 6 haftalıkken kaybettim.acaba diyorum hiç birşe yokken kulladığım ilaçlarmı bozdu hormon dengemi
  16. 28 Temmuz 2008
  17. piramit80

piramit80 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    evet canım adetlerim düzenli.buıgüne kadar hormonlarımdada sorun yoktu.sebebe belli olmanyan infertilite.acayipte stres yapyorum elimde değil yenemiyorum stresimi
  18. 29 Temmuz 2008
  19. serheng

serheng Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba,seninkiyle biraz benzer bi durum yaşadım ben geçen ay,estradiol normalde adet öncesi 43,8-211 arasında olması gerekirken benim 630.7 çıktı. baya yüksekti yani.doktorum adetin 3.günü tekrar tahlil istedi,ve 53,66 ya düştü.sebebini sorduğumda stresten kaynaklanmış olabilir dedi, bu ay tekrar bakıcak hormonlarıma,yine böyle bi sorun olursa hormon için tedaviye başlayacak. benim lh de yüksek çıkmıştı ve sonra normale döndü, doktorun dediğine göre stres kaynaklı olabiliyormuş. umarım gerçekten öyledir. ve umarım senin ki de stres kaynaklıdır sadece.Allah hepimize sağlıklı bebişler versin inşallah:) daha 3 aydır uğraşıyorum ve ne kadar zor bi süreç olduğunu gördüm. görüşmek üzere..