Arkada kaz, hem de en katmerlisinden. Buyurun okuyun

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nnurayy tarafından 14 Ekim 2009 başlatılmıştır.

14 Ekim 2009
    Konu Sahibi : nnurayy
  1. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Uzun aradan sonra ilk defa konu aciyorum gercekten cok sinirliyim kisaca ozetliyeyim 17 aylik kizim icin hep bir mevlud okutmak istedim ama evimiz tasidik tadilatimiz cikti ki hala da yapilan islerimiz var bunu burada yakin oldugum bir arkadasima istegimi anlattim oda yeni bir eve tasindi bana (cok guzel fikir hatta tum arkadaslarimiz ortak dilersen bizim evde yapalim masrafida boluselim sonunda ikimizde mevlud sebebimiz icin duamizi ederiz dedi) aklimada yatti zaten gecen hafta bahcemizin kapi onune tahta yapilip boyanacagi icin cila vs derken 1hafta usta olucakti niyete koymusken senin benim evim yok yapariz dedim arkadasimla iki gundur tel trafigi ile anlastik derken dun sabah bana telefon acti (Nuraycim sen tavuklari al hasla pirinci al buyuk tencereyi getir tatliyida sana zahmet ayarla esime desem masraf der ben sana bana dusen parayi veririm dedi )neyse gittim sehrin bir ucu musluman marketlerden tavuklari al gel sehrin tam tersi yonunde Turk marketine git baklavalari al pirinci ayarla derken dun canim cikti verdigim emege mi yaktigim benzine mi son dk degisikligine mi yanayim.... kaldiki bu arkadasimin burnunun dibinde Turk pirinci satan Asda bile var neyse Asya ile dusunun yollarda viz viz delirdim bu sabahta 5te kalktim tavuklari hasladim tum hazirligi yaptim erkenden arkadasima gittim o sadece bu islerde hocayi arama arkadaslarimiza haber olayini ayarladi guya pilavi yapicam dedi ama tencereye yag koymadan tum herseyi bana yaptirdi o sadece tuzuna bakti pilavi en son karistirdi uzerini orttu neyse saat 11de baslandi vs okundu ama hoca en son dua da arkadasimiz (sedanin yeni evi diye baslayan bir temenni duasi etti Allah kabul etsin )dedi bitirdi yemek icme fasli herkez ona Allah kabul etsin dedi bende yaninda konu mankeni sadece bir yakin ortak arkadasimiz kaldi geriye en son sadece o biliyordu konuyu oyle canim SIKILdi ki bana dese param yok vs canim feda yenilmisinde icilmisinde degilim fikir benim istek benim masraf benim bir kelimem gecmedi saat 7gibi kalktim beni ugurlarken artik Lutfen Allah kabul etsin dedi bu ne simdi ya salak yerine kondum birde millet pilav sahane derken kasila kasila afiyet olsun dedi ya kaldi ki bu gune kadar hep ufak tefek kullanmalarini maddi cikar islerine takilmadim kulak arkasi yaptim .......durumu falan derseniz arkadas hepimizi satin alir maddi durumu gayet iyi ama bu sekilde kullanilmak agir geldi siz ne yapardiniz yarin illa arar nasil bir tavir takinayim az oncede mevlude gelen bir arkadasim aradi seda iyi etti mevlud guzel sey vallahi ozendim bende mutlaka okutucam demez mi iyice sinir oldum size acilayim dedim Konu Sahibi :Suzme Salak nnurayy olarak kayitlara gecsin kizlar gidip geldim sonucuda buraya yaziyim dedim esim gittikten sonra bunu aradim evdeysen 1saatlik gelicem diyerek ona gittim normal eve girdim neyse dedim ki vallahi mevludun harikaydi pilav ayri sahaneydi evin icin hayir ugur getirsin dedim (aaa oyle deme seninde mevludun dedi )bende (nedense bunu benim disinda kimse bilmiyordu hocanin duasindada gayet acikti dedim cok sasirdi yok oyle degil hocaya soylemeyi unutmus hayir dedim beni kandirdin benim sirtimdan mevlud okuttun isteseydinde ben ayni yardimi maddi manevi yapardim 3e 5e bakmazdim seninle arkadasligimizin dostlugumuzun cikarlar uzerine dayali oldugunu anladim artik sadece selam selam bu kadar aramizda birsey yok ne ara beni ne sor Allah niyetimi biliyor sen ne kadar benim diye yirtinsanda emegin yok ama aptal degilim bunu bil uyuttugunu zannetme diye geldim masrafin sana ait olan yarisida benim sana sadakam olsun dedim ve ciktim simdi bizim ortak arkadaslarimiz neden dostlugun bittigini sorucak bende aynen aktaricam artik baska kurban bulamasin hepinize yorumlariniz icin tek tek tesekkur ederim dostluk bazen birbirimizi gormesekte seslerimizi duymasakta olusuyor hepinizin ayri ayri kiymeti var gonlumde Allah evlerinizden boyle insanlari uzak tutsun

Son düzenleme: 14 Ekim 2009
  2. 14 Ekim 2009
  3. RainGirl

RainGirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok üzücü hatta sinir bozucu bir durum zaten ne glirse yakın tanıdıktan geliyor benim düşüncem kızgınlıgını ona belirt acıkca söyle yüzyüze konus telefondada olmaz ama ya o ya da siz kızıp kapatırsınız sorun çözülmez karsısına gec böyle böyle de baktınız orta yol bulunmuyor helal hoş olsun ne hakkım gectiyse ama bundan sonrasıda olmaz deyip araya mesafe koymanız kullanmalar kücük şeylerle başlar tepki görmeyince dahada ilerler tahammul edilemeyecek dereceye gelir bence siz kesinlikle haklısınız zaten öyle bir tartısmada olamaz ama dediğim gibi ona söyleyin susarsanız yarın öburgun daha farklı sekilde yapar

4. 14 Ekim 2009
  5. nnurayy

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    yanlis anlasilmak istemem konu alinmis edilmis degil gercekten ama boyle enayi gibi davranmasi beni kizdirdi elimin cocuguyla kosturttu beni birde o havali tavri iyice cileden ciktim birde yurtdisnda boyle imkanlarimiz cok zor okuyani bulmak herkezi ayni yere toplamak yapilan hazirlik zor oluyor Turkiye de olsa hersey daha sistemli ama burda hersey kisitli

6. 14 Ekim 2009
  7. DELYA

DELYA S&A Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    308
    Ayyyy inanilcak gibi degil bu ne yüzsüzlük:1no2:

Ben sizin yeriniz de olsam yaptiginin cok büyük bir terbiyesizlik oldugunu ve bir daha görüsmek istemedigimi söylerdim:eek:lmaz:

8. 14 Ekim 2009
  9. nnurayy

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    vallahi en mantikli yol bu aslinda ustelik ona hersekilde yardimci olan yol gosteren her derdini dinleyen arkadasi benim ustelik ama o bana baska gozle bakiyormus

10. 14 Ekim 2009
  11. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    297
    Ödül Puanları:
    203
    aynen ,hatta orada soyler kapıyı ceker cıkardım ..

terbıyesızlık resmen .

12. 14 Ekim 2009
  13. Hic_Kes

Hic_Kes Probisim benim :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    yaptığı şeyin cok ayıp olduğunu ve aptal yerine konamayacağını ona bir şekilde bildirmen gerek.. sakın es gecme, tamam helal olsun, senin de ölmüşlerinin ruhuna gitsin, başının gözünün sadakası olsun yedirdiğin, içirdiğin... ama resmen bu enayi yerine konmak olmuşş...yaptığı resmen terbiyesizlik :eek:lmaz: ... bundan sonrası için o arkadaşınla birlikte bir adım atarken bin kez düşün canımmmm kaydirigubbakcemile

14. 14 Ekim 2009
  15. OFFPOFFF

OFFPOFFF çok özledim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bu ne buyuk bı terbıyesızlık ya..
    resmen sızı kullanmıs..
    bencede bunu soyleyın arkadasınıza..terbıyesızlık yapmıs...

16. 14 Ekim 2009
  17. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Hata sizde ama. Hoca duayi bitirdikten sonra neden arkadasiniza bu ne simdi demediniz?
    Sonucta mevldi birlikte okutmaya karar vermissiniz, demeniz gerekirdi, niye sustunuz ki?

18. 14 Ekim 2009
  19. nnurayy

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    simdi o kalabalikta o ani bozmayayim dedim yoksa hocaya da soylerdim ama ben bekledim acaba birsey dermi diye otomatik olarak yuzum dustu zaten diyecek soz bile bulamadim salak gibi kalakaldim