Arkadalar 29.07.2008 Rinoplasti Ameliyat geirdim sorularnz varsa cevaplarm:)

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve NoraLuca tarafından 31 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : NoraLuca
  1. NoraLuca

NoraLuca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar 29.07.2009'da rinoplasti ameliyatı geçirdim.Eğer sorularınız varsa cevaplayabilirim..

2. 31 Temmuz 2009
  3. kellyr

kellyr Guest

öncelkle geçmiş olsn hngi şehirdesin ve hngi doktora amlyt oldn acaba:??

4. 31 Temmuz 2009
  5. aysu3866

aysu3866 SISKA =) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    geçmiş olsun canım..genel anestezi ile mi oldun ayılma anı nasıldı tamponlarla falan zor olduyormu.bende düşünüyorum ama tamponlardan korkuyorum ayılırken nefes alamazsam diye:)))

6. 31 Temmuz 2009
  7. SezosSs

SezosSs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    gecmmis olsun canim, bolll nefeslerrrr..... umarim istedigin gibi bi burun olmusturrrra.s.

8. 1 Ağustos 2009
  9. NoraLuca

NoraLuca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok teşekkür ederim :)ızmir'de okuyorum ben normalde ıstanbul'da gerçekleştirmek istediğim bir ameliyattı ama ailem Muğla'ya yakın diye gelip gitmek kolay olsun diye ızmir'de oldum.Sıkıntılarınızın hepsini çok iyi biliyorum özellikle doktor bulmak ve doğru insan olduğuna emin olmak,güvenmek..Ben çok araştırma yaptım ama internet falan bir yere kadar.Bir aile dostumuzun bu ameliyatı geçirmesi üzerine bende bilgi almak için onunla konuştum onunda tesadüfen doktorumu bulduğunu ama gayet memnun olduğunu öğrendim.Ameliyat fiyatı 2000lira civarında..29temmuz çarşamba günü ameliyata girdim genel anestezi ile girdim işlemler çok basit zaten önce bi kan örneği alınıyor sonra odanıza geçip ameliyat elbiselerini giyiyorsunuz serum bağlanıyor kolunuza 15dk kadar.sonra sakinleştirici iğne serum yolundan veriliyor zaten sonra dünya size güzel ben öyle rahattım ki hiç stres yapmadım ameliyata gülerek girdim düşünün:) Ameliyat sonrası zor bence iyileşme dönemi öncesi ve ameliyat sorun değil ama bana kalırsa kesinlikle genel anestezi ile olunması gereken bi ameliyat her bünye kaldıramaz.Detaylar için .............msn adresim ordan ulaşabilirsiniz kızlar..Tekrar sağolun geçmiş olsun dilekleriniz için :)

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Ağustos 2009
  10. 1 Ağustos 2009
  11. NoraLuca

NoraLuca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aysun3866 :)Tatlım tampon kısmı hiç zor değil.Şöyle söyleyeyim benim burun kemiğim yamuktu nefes alamıyordum o sırada estetikte oldum.Önceden nefes alamamam sebebiyle belkide zorlanmadım.Yüzüm şişmedi morluk yok denecek kadar az doktorum bile hayret etti dokularım bünyem baya iyiymiş öyle diyor hemşireler de doktorlar da..Ben rahat uyudum tamponlar bana sıkıntı vermediler doktor alırken de hiç acımıyor zaten artık silikon tampon kullanılıyor lastik eldivenler var ya doktor eldiveni onun gibi bir madde ordan çıkarırken sıcak bişe çekilio içinden gıdıklanma gibi bir his hiç acımıyor onun için canını sıkma.Anesteziden uyanma faslı da şöyle..ameliyataneye girdiğinde çok soğuk olduğunu hissediosun zaten burası ne soğuk ya diyerek kahkaha attım ben direk :):)Çıktığında o soğukluk gelio üzerine ben ameliyata 11:30da girdim 2de çıktım 2:20de uyandım..Çok üşüdüğünü hissediyorsun öncelikle titredim baya sonra 15dk ya geçti ve ayıldım yani uykundan uyanıyor gibi oluyosun nefes alamamak gibi bişey söz konusu olmuyo.herşey bitti sonrası dinlenme ve bakım korkacak hiç bişey yok :)

Son düzenleme: 1 Ağustos 2009
  12. 1 Ağustos 2009
  13. NoraLuca

NoraLuca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Çok sağol güzelim:)Henüz burnum alçılı ama çarşamba günü alınacak bakalım nasıl olacak:)

14. 1 Ağustos 2009
  15. ZeytinCekirdee

ZeytinCekirdee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne kadar sürede iyleşiyor acaba onu da bi dersen cok mutlu olcam =) baya bilgi vermişsin çok sağol.geçmiş olsun bide canım =)

16. 1 Ağustos 2009
  17. EU3

EU3 Guest

ne kadar sürede iyileştiği neyin iyileştiğine göre değişir :)

18. 1 Ağustos 2009
  19. NoraLuca

NoraLuca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Teşekkürler tatlım ya umarım en kısa sürede geçecek.Ameliyatım daha çok yeni bugün 4. günüm bitmiş oldu.Öndeki dikişlerim hemen kaynamış doktor kısa sürede iyileşeceğini söylüyor.Şuanda öne doğru akıntım yok ama genzime doğru akıo tıkandıkca okyanus suyu ile temizliyorum.Onun dışında doktor bir litre kaynatılmış soğutulmuş suya ya da hazır suya bir yemek kaşığı tuz ve bir yemek kaşığı karbonat koyup suyu burnumdan çekip genzimden gelirken atmamı istedi şimdilik bunları uyguluyorum.Ben çok rahat uyuyorum geceleri burnum tıkanık olmuyor sadece biraz gergin ve yanıyo onun dışında bir problem yok:)sen ameliyat oldun mu ,olmayı mı düşünüyorsun ?