Arkadalar...aranzda kilo problemi olan ve fazla kilo ile hamile kalan varm

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve gyildiz tarafından 4 Şubat 2009 başlatılmıştır.

4 Şubat 2009
    Konu Sahibi : gyildiz
  1. gyildiz

gyildiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :eek:arkadaşlar aranızda normalden biraz daha kiloluyken hamile kalan varmı..varsa bana tecrübe ve deneyimlerini aktarırsa sevinirim..eşimle çocuk planlıyoruz ama ben son bir yılda aldığım fazla kilolardan kurtulamadım bir türlü..sıkı bir dietle 5-10 kilo vermek için eşimden birkaç ay süre istedim ama nafile..yani bilemiyorum bu ay belki hamile kalmış olabilirim..fazla kilolarım başıma dert oldu..şuan 72 kiloyum..hiç böyle bir deneyim yaşayan varmı aranızda..gebelik süresince ne gibi zorlukları olur..ve 9 ayda kaç kilo dahaalırsın.. lütfeen cvp yazın..süprizzzzz

2. 4 Şubat 2009
  3. yaylaguzeli

yaylaguzeli Zeynep B. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım ben 3 bucuk sene once 80 kilo ile hamile kaldım ve 99 kilo ile doguma girdim ciktigimda 88 olmustum 8 kilo hemen erdi gitti ama cocuktan once 2 dusuk oldu ve 2 sene hic korunmadigimiz halde olmadi sonra 2005 te hamile kalabilmistim simdi bir kizim var 2,5 yasinda krese gidiyo.Allahim sana en yakin zamanda dilegine kavusturur insallah

4. 5 Şubat 2009
  5. gyildiz

gyildiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım allah bağışlasın..darısıda benim başıma inşallah..bende daha önce 2 düşük yaptım..en son düşüğümü bir sene önce yaşadım..o günden sonrada pek toparlayamadım kendimi..o günden beri korunuyoduk zaten..üçüncü kez denemeye cesaret edemedim..şimdi kendimi toparladım..2 hafta önce doktora gittim bütün tetkiklerim yapıldı herşey normal çıktı..doktor böylesi düşüklerin her bayanda olabileceğini söyledi..şimdi tek sorun son bir senede aldığım fazla kilolar..ama senden aldığım mesaj içimi rahatlattı..teşekkür ederim..

6. 5 Şubat 2009
  7. Emrivaki

Emrivaki Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benimde fazla kilolarım var ve bizde bebek düşünüyoryz umarım bir sorun olmaz benneyaptımki

8. 5 Şubat 2009
  9. MUGYAT

MUGYAT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    153
    Benim tam 20 kilo fazlam vardı hamile kalmadan önce.Hamile kalmakla kilonun alakası yok bence.Ben hamileyken çok daha fazla şişeceğimi sanıyordum ama 32. haftamdayım ve sadece 7 kilo aldım.Tamamen hamileliğin gidişine bağlı.Çok şükür ne şişme ne ödem ne ağrı bir sorunum yok.

10. 5 Şubat 2009
  11. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    ben 67kiloyla hamile kaldim ve toplam 12kilo aldim
    ama yasadigim aksilikden dolayi dogumdan hemen sonra ameliyat oldum ve üstüne 30küsür kilo oldum
    allaha sükür o kilolar gitti ama hastaneden 90kiloyla geri cikdim ve 3yildirda anca 5kilosunu verebildim :KK43: bu yil gene hamile kalmak istiyorum bakalim ben ne olucam.......

12. 5 Şubat 2009
  13. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Ben de 62-63 arası gıdıo gelıyorum 9 aylık evlıyız Bırıncı seneden sonra dusunuyoruz.Cok mu kıloluyum bebek ıcın ya da kılo vermem gerekıyormu kafamçokkarıştı

14. 5 Şubat 2009
  15. diller

diller Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar ben 65 kilo ile hamile kaldım ve 100 kg ile doğum yaptım tam 35 kilo aldım.ama benim problemli olduğum için çok ilaç kullandım ve o ilaçlar beni çok şişirdi sonra şişliklerim inince 5 kilo kaldı sadece.bilginize

16. 5 Şubat 2009
  17. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Ne tur ılaclar aldın ya da ne ıcın aldın arkadasım.Bende kansızlık var ve kayınvalıdem ıle annem kan ıgnelerı yıceksın dıyolar korkuyom mirmirmirmir

18. 5 Şubat 2009
  19. yumukum

yumukum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben evlendiğimde 51 kiloydum 1.5 sene doğum kontrol ilacı kullandım ve hamile kaldığımda tam 68 kiloydum,hamileliğimin ilk iki ayında 8 kilo verdim sanırım bünyem hamileliğe zor alıştı,daha sonrada doğum akadar verdiğim kiloyu yani 8 kiloyu aldım,doğuma gittiğimde yine 68 dim,doğumdan sonra 59 a düştüm,yani hiç belli olmuyor,umarım güzel ve sorunsuz bir hamilelik geçirrisiniz.

hamilelik süresinde kan şurupları içtim iğne vermeyebilir doktor,bende anemi olduğu halde iğneye gerek duymamıştı doktorum..