Arkadalar yardm; hem kaln telli, hem gr, hem de dalgal salar olanlar...

Konusu 'Şampuan ve Saç Kremleri' forumundadır ve çiçek64 tarafından 5 Ocak 2009 başlatılmıştır.

5 Ocak 2009
    Konu Sahibi : çiçek64
  1. çiçek64

çiçek64 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    evet saçlarım kalın telli, gür ve dalgalı bu durumda da onları saptetmek imkansızlaşıyor, yıllardır yapmadığım şey kalmadı en sonunda banyodan çıkınca jöle sürüyor ve 1 gün böyle kulllanıyordum tabi ertesi günü yine aynı ama artık bundan da sıkıldım saçlarımın sürekli sert olması, ıslandığı anda yapışkanlı gibi olması artık beni rahatsız etmeye başladı bu tür saçları olanlar ne yapıyor bana yardımcı olurmusunuz kızlar ben normal haliyle kalmasını ama kabarmamasını ve dalgalarının bu şekilde ortaya çıkmasını istiyorum ama ne yapmalıyım bilemedim yardım lütfen.

2. 5 Ocak 2009
  3. Yaxgxmurseli

Yaxgxmurseli Üşüyorum kapama gözlerini Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba

Sanrım bu konuda biraz yardımcı olabilirim

Çünkü benim de saçlarım çok gür ve hep fön çekmek zorundaydım

Şimdi kıvırcık kullanabiliyorum onu da şöyle başardım

Lorealin "arı sütü" diye bir şampuan var kuru saçlar için olanı (eskiden yanlışlıkla hep normal saçlar için kullanıyordum saçlarımı kurutuyormuşum)

Bir de gene loreal saç uçları için kremi var yaklaşık bir aydır ikisini kullanıyorum;

bayağı düzeldi size de tavsiye ederim

4. 5 Ocak 2009
  5. çiçek64

çiçek64 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    kabarmıyormu canım bunları kullanınca acaba kuru olduğundanmı böyle küçük parmağım prize girmiş gibi oluyor saçlarım bilmiyorum ki, birde diğerini sadece uçlarınamı süreceğim.

6. 5 Ocak 2009
  7. kays

kays Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    üff benim de aynı fön çektirince bile kabarık oluyor, bir tek ütüleme işe yarıyor. gittim saç düzleştirici aldım sürekli düzleştiriyorum, dümdüz olmasını istediğimden değil sadece bu şekilde saçlar normale döndüğünden, birtek ıslakken bişeye benziyor, ben hiçbir çözüm bulamadım çiçekcim dediğin gibi jöleleyince biraz yatışıyor o da sürekli yapış yapış, saç köpüğü denedim bir ara o daha doğal oluyor ama jöle kadar yatıştırmıyor.. he bir de ben arada şey yapıyorum gliss durulanmayan sprey saç kremi var o hem yumuşatıyor hem yatıştırıyor , akşam saçımı yıkadıktan sonra onu bolca sıkıp saçımı topluyorum öyle yatıyorum ertesi sabah açıyorum ama yine de kabarmayı tamamen engellemiyor..uğraş dur ine istediğin olmuyor, nasıl özeniyorum şu yıka ve çık olayına..umarım bizim için de formül bilen birileri vardır=(

8. 5 Ocak 2009
  9. April

April Hep daha daha çok oku!!! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    aah ah...:KK43:
    ben de yıllardır bu sorunla cebelleşir dururum...hala da çözümsüz malesef..
    banyodan çıktığımda annemler bana yaklaşmaya korkuyor :))
    saçımın her bir teli bağımsızlığını ailan ediyor...:))

son zamanlarda loreal elseve arı sütü şampuanı kullanıyorum ama krem uygulamadan o da tek başına sonuç vermiyor. şampuandan sonra elidor krem kullanıyorum ama kurttuktan sonra yine yine kabarıyor...

saçımın katlarını azaltmaya çalışıyorum. tek boy olunca belki daha az kabarır...fön de çektirmiyorum ben, günlük olarak genelde topluyorum veya örüyorum...

ne zaman söz dinleyecekler, merakla da bekliyorum doğrusu..

10. 6 Ocak 2009
  11. Yaxgxmurseli

Yaxgxmurseli Üşüyorum kapama gözlerini Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Ben dediğim ürünleri kullanıyorum sonra da jöle yerine briyantin sürüyorum

Ardından saçlarımı örüyorum -normal kalınlıkta-sabah çok tatlı oluyor.

liseden beri fön çeken ben artık böyle geziyorum

Deneyin derim

12. 9 Ocak 2009
  13. minnick

minnick rütbesizim benn... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde saçlarım aynen bahsettiğin gibi.Uzun zamandır bende çözüm arıyordum.Yaklaşık 1 ay önce elsev (sarı kutu olan) çimento ve seramid yazıyo üstünde,yine elseve saç kremi ve durulanmayan bakım kremini aldım.Yıkıyorum saçlarımı havluya suyunu alıyorum kendi haline kurumaya bırakıyorum.Hafif ıslakken durulanmayan bakım kremini sürüyorum.Normalde saçlarımı toplamadan yatsam sabah papaz gibi uyanırdım kaydirigubbakcemile3 Ama şimdi toplamadan bile yatıyorum sabah kalkınca doğal dalga oluyo.Bi kaç yeri kötü duyuyo oralarada tekrar bakım kremi sürüyorum.
    Veya saçını kıvırarak topuz yap yat daha derli toplu dalgalar oluyo.Bilmiyorum ben çok memnun kaldım.Umarım işine yarar.Daha dün akşam yıkadım saçlarımı yattım.Şuan ellerimi saçımdan alamıyorum yumuşacık valla :):kahve:

14. 18 Ocak 2009
  15. April

April Hep daha daha çok oku!!! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    bize çözüm olabilecek başka kimsecik yok mu ? senağlama

16. 18 Ocak 2009
  17. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    size garantı bır çözumumvar ama bıraz ederı fazla...

benımde hem gur hem kalın tellı hemde az dakgalı saclarım var.. açık kullanmak hayaldı ya fönle söz dınletırdım yada toplarım saclarımı..

ama yuzde yuz cozum veren bır bakım setım var.. saclarımı konusturuyor resmen..

kerastesın sampuanı ve kalın tellı saclar ıcın bakım maskesı..

fiyatına aldanmayın.. bıraz tuzlu ama uzun zaman kullanılıyor. 6 ay gıbı bır kutu anca bıtıyor.. tavsıye ederım

18. 18 Ocak 2009
  19. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    keratase ben de kullanmak ıstıyorum ancak cok pahalı cıdden..
    john frıeda yı cok ovuyolardı yenı aldm bakalım nasıl olcak merak edıyorum ben de.
    normal de duzlestırmeden acık bırakamam kremlerım ben bol bol uclarını ortalarını.. bır de kuru olması cabası.
    neyse bakalım