Arkadaş Olarak Akrep

Konusu 'Akrep Burcu' forumundadır ve Elif tarafından 1 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1 Eylül 2006
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.138
    Ödül Puanları:
    438
    Akrep burcundaki kişiler tüm arkadaşların en zoru olabilirler. Genellikle yalnızdırlar; duygularını paylaşmaz, her şeyi bildikleri gibi yapmak isterler. Arkadaşlarının, sorunlarıyla yakından ilgilenmelerini ister yoksa ilişkilerini keserler. Akrep'lerin çevresinde verecek bir şeyleri olmadıkça olmaz. Akrep'ler gereksinme duymadıklarından arkadaş edinmeleri kolay olmaz.

Ne denli katı görünürlerse görünsünler bu Akrep'lerin temel özelliğidir. Neyse ki bu saf tip ana çizgileri aynı kalmakla birlikte doğum haritasındaki diğer etkenler tarafından değiştirilebilir.

Akrep'ler güçlü cinsel dürtülerini doyurmak isterler genellikle. İlginç burcun bu dürtüsü tümüyle karşı uca kayarak yalnız olan Akrep'i mistik dünyanın onu kendinden vazgeçiren doruklarına da yöneltebilir. Fakat Akrep'ler kadın olsun, erkek olsun şehvet duygularını şu ya da bu biçimde sevgiye yöneltirler. Bir sevgiliye gereksinme duyar ve o kişiye cinsel gereksinmelerine göre davranırlar.

Akrep'lerin arkadaşında aradığı şey nedir? Kendi düşüncelerinin yankısı mı? bir deneme tahtası mı? yoksa tutsak bir dinleyici mi? sorun, arkadaşlarının ona gereksinme duymasıdır.

Akrep'ler kimi insan için çok çekici kimi için ise olağanüstü itici olurlar. Çekici bulanlar sevgi ve bağlılığa çok önem verirler ki Akrep büyük bir olasılıkla bunu istemeyebilir. Arkadaşı olarak kalabilmek için bu kinci , kuşkucu, entrikacı, acımasız kişiliği anlamak zorundasınız.

Doğum haritasındaki olumlu ve uygun etkilerin sonucu olarak ayrıcalıklar vardır. Daha gelişmiş Akrep'ler (duygusal olarak kışkırtılmadıkça) güvenilir ve candan arkadaştırlar. Arkadaşları için cesaretle çalışır, dövüşürler. Güçsüz arkadaşları onların yılmaz karalılıklarıyla güç ve moral kazanırlar.

Fakat Akrep burcundan bir kişi biriyle arkadaşlık kurmak isterse, bu genellikle onu gizli bir amacı olduğu anlamına gelir. Patronun kişisel dostu olmak istemesi gibi örneğin. Durumu değerlendirmede gelecekteki bir iktidar kavgasında kimin üste çıkacağını (ve dolayısıyla kime yatırım yapmak gerektiğini) kestirmede şaşılacak bir hünerleri vardır. Dalaverelerdeki yeteneği diğer burçlarla karşılaştırılamaz. Çünkü kendi çıkarları söz konusu olduğunda hainlik ve kurnazlıkları sınır tanımaz.

Akrep'ler sevdikleri bir kişiye ya da amaçlarına tutku ve bağlılıkla hizmet edebildikleri gibi nefret tiksinmeleriyle aynı oranda can yakıcı olabilirler.

Gerçek arkadaşlığın güven ve paylaşma üzerine kurulduğuna inanırlar. Fakat çok ender bulunduğunun bilincindedirler.

Eğer arkadaşlığın güven ve paylaşma üzerine kurulduğu kabul ediliyorsa, Akrep arkadaşlığı bunlardan payını almamıştır diyebiliriz.

2. 11 Haziran 2007
  3. befin

befin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    neymiş bu burç be

4. 11 Haziran 2007
  5. Barcman

Barcman PR UZMANI Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    bende bir akrebim gucsuz arkadaslarımı koruma dısında hic bir yeri bana uymuyor bakalım diger akrepler ne diyecekler sevgiler

6. 12 Haziran 2007
  7. befin

befin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bencede bizi kötü falan zannediyorlar ya

8. 13 Haziran 2007
  9. papatya16

papatya16 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    yok yaa katılmıyorum bende akrebim ama ben arkadaşlarıma çok bağlıyımdır.eğer birisini kendime dost arkadaş seçtiysem sonuna kadar onunla herşeyi paylaşırım iyi sır tutarım.katılmıyorum benim burcumu kötüleyenlere yaaa..

10. 13 Haziran 2007
  11. silagul

silagul yorgun savaşçı Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    benim esim akrep ,ben oglak,oglum aslan buna ne dersiniz?

12. 13 Haziran 2007
  13. *KurabiYe*

*KurabiYe* Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Kolay Kolay arkadaş seçenlerden değilim , ince eliyip sık dokurum..
    Güvenmem herkese , çevremde dotum diyebileceğim sadece birkaç kişiden fazla yok olmazda zaten..
    Tam bir akrebim sanırım..

14. 13 Haziran 2007
  15. gamzelimm

gamzelimm Guest

benim eşimde akrep çok dost canlısıdır.
    sosyal çevresi çokta geniştir ama tabii sınırlarını bilir çok iyidir am ketundurda kolay kolay kimseye haketmediği değeri vermez,
    ne ekerseniz akrepten onu biçersiniz,
    bir yandan çok iyi sadık paylaşımcı ve deli bir eştir.
    ve iyi bir babdır hemde çok düşkün çocuğa benden fazla bende başağım..bu arada.

16. 13 Haziran 2007
  17. ebis

ebis Guest

ben de akrebim dost canlısıyım yalnız bana yanlış yaparlarsa acımam

18. 13 Haziran 2007
  19. lena

lena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla 31 yaşındayım dostlarım neredeyse herşeyden önce gelir.
    onlar için canımı verecek gibi hissettiğim olmuştur.eliffffff nerden buldun bu yazıyı bir yanlışlık var bu işte :)))