Arkadaş Olarak Başak

Konusu 'Başak Burcu' forumundadır ve Elif tarafından 1 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1 Eylül 2006
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.191
    Ödül Puanları:
    438
    Başak'lar yaklaşılması kolay olmayan insanlardır. Çok arkadaşları olduğunu söyleyebilirler; fakat bir başkası bunları tanıdık olarak nitelendirebilir. Başak burcunda doğanlar için gerçek arkadaşlığın derinliğini ve duygusal ilişkilerini anlamak kolay olmaz. Daha çok entelektüel arkadaşlar edinirler; ilişkinin onlarca anlamı olması gerekir. Kişisel bağlantıları genellikle esneklikten yoksundur.

Bu demek değildir ki, bu pratik insanların telefon edecekleri, gidip gelecekleri ve her zaman yardım isteyecekleri arkadaşlar yoktur. Yalnızca çok seçicidirler ve yakın olmak isteyen arkadaşlarına cesaret vermezler, çünkü özel sorunlarını kutsal sayar karışılmasında hoşlanmazlar. Yalnızca çok yakınlık duydukları, güvenilir kişilere açılırlar. Gizli sırlarını paylaşabilecekleri bu tip insanları kendileri aramazlar.

Büyük bir olasılıkla bu zeki insanların meraklarından birini paylaşan bir grupta bir başak arkadaş bulabilirsiniz. İlk görüşte biraz çekingen ve kuruntudurlar. Herkes inceleyip tanıyana dek geri planda kalmayı yeğ tutarlar.

Başak'lar sessiz insanlar olmalarına rağmen, dilsiz değildirler. Konuşmalarda kıvrak ve cin gibi zekaları ile konuşmanın özünü bir anda anlarlar. Eleştirileri yapıcı olduğu için kendilerini dinletirler.

Ortak yanlarınız varsa Başaklara kolayca ısınırsınız. Açık sözlülükleri biraz acımasız olabilse de, insanı rahatlatan bir dürüstlükleri vardır. Bu en belirgin özellikleridir, insan onlarla birlikte olunca yerini tam olarak bilir. Hem vicdanlı hem ülkücüdürler.

Başakların görüş ayrılığı yüzünden arkadaşlarıyla sık sık bozuştukları görülür. Kimi insanlar yakın arkadaşlarıyla görüş ayrılıklarına önem vermeyebilirler. Fakat Başaklar bunu yapamazlar. Bu durumu olabildiğince hoş görmeye çalışsalar da yaradılışları giderek onları tartışmaya zorlar. Sorunun özüne inilmelidir. Onlar için geçerli ilke budur. Zihinleri mantıklı bir araştırma da direnir ve arkadaşlık pencereden uçar gider, kimi Başaklar en yakın arkadaşlarıyla spor ve açık hava eylemlerinde tanışmışlardır. Kavgacı olmamalarına karşın beden eğitimi ve bol temiz havanın biçimli kalmak için gerekli olduğunun bilincindedirler. Başkalarının arkadaşlarının arkasından konuşmasını istemezler. Dert yanmayı gerektiren bir durum varsa bunu açıkça yüzüne söylerler. Onurlu kişiler olduklarından onlara güvenebilirsiniz

Son düzenleme: 12 Ağustos 2008
  2. 22 Temmuz 2007
  3. ESRANIL

ESRANIL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Elifcim yazını okudum vallahi kendimi buldum.başak kadınını en iyi tanıtan yazı sanırım bu.bende bikaç özellik söyleim o zman :

*başaklar bi işi ya tam yapar yada yapmaz hiçbir işi yarım bırakmaz bırakanı da sevmez
    *gözleme çok önem verir,çok detaylara iner
    *bi insanı her yönüyle degerlendirir
    *nostaljik sarkıları sever
    *agırlıgını hissettirmeyi sever
    *bir tek kötü hareket bile karsıdaki insanı gözünden düşürür
    *kolay sevemez ama severse öyle çok sever ki inanamazsınız
    *sevdiği insan için herşeyi göze almaz başak ,mantıken hareket eder aşkından ölse bile mantıgna uymuyosa kabul etmez bazı şeyleri

4. 27 Ekim 2007
  5. sny

sny kronik duygusal Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim en yakın arkadaşım başak burcu hakikaten tam bu tarife uyuyor:)

6. 5 Kasım 2007
  7. SERRA

SERRA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    284
    Ödül Puanları:
    113
    bende uyuyorum anlatılanlara başakların özellikleri anlat anlat bitmez çünkü nerden estiği kesinlikle belli olmaz neyi nezaman yapacakları kestiremezsiniz ne söyleyeceğinede tahmin edemezsiniz.eşim bana hep umulmadık güzellikleri sende buldum der:)

8. 5 Kasım 2007
  9. Eyylxuxl

Eyylxuxl önce rütbeni bilicen Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    Konuşmalarda kıvrak ve cin gibi zekaları ile konuşmanın özünü bir anda anlarlar.

İşte ben diyesim geldi!!!:1closedeyes:

10. 5 Kasım 2007
  11. DAGLAR KIZI

DAGLAR KIZI Guest

aynen bendede var bıtek hazır cevap degılımdır oda düşünüp insanları kıracak bişey istemedıgımden

12. 21 Kasım 2007
  13. monpetit

monpetit Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tamamen katılıyorum beni anlatıyor çok zor arkadaş seçiyorum yaaaa

14. 21 Kasım 2007
  15. canavar

canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    353
    tıpkısının aynısının 3 fazlasısengözlerimebaksanablaf anlamayanlara tahammül edemiyomşakkıdı​

16. 25 Ocak 2008
  17. aykxixzz

aykxixzz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla tıpkı ben. kızlar biz ne kadar zor insanlarız yaaa

18. 30 Mart 2008
  19. Humanist

Humanist Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla başaklar çok kırıcı oluyorlar.ve tanıştığım başaklar,arkadaşlarımda aynı şeyi söyler,güzel olmadıkları halde kendilerini çok güzel sanırlar.yada bize öyleleri rast geliyor hep.