Arkadaş Olarak Kova

Konusu 'Kova Burcu' forumundadır ve Elif tarafından 1 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1 Eylül 2006
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.180
    Ödül Puanları:
    438
    Kova burcundakilerin arkadaşlığı en yüksek düzeydedir. Duygusal bir doyum sağlayarak, kendilerine yakın olanlar için bir coşku kaynağı olurlar. Bu şaşılacak bir deyimle Kova'lar en iyi arkadaşlardır. Kıskanç ve bencil olmazlar. Arkadaşlıkta bir çeşit ayrıcalık arayan insanlar bu kişilerle acı bir hayal kırıklığına uğrarlar. Kova'lar arkadaşlık kavramını kişisel özgürlüğüne ve fazla istememe ilkesine bağlarlar, kişinin kendisine değil! Genel olarak sevgili ya da hayat arkadaşının yerine dost olarak daha başarılı olurlar. Değişik arkadaşlarla çeşitli entelektüel deneyler edinmek istediklerinden, evlilik onlara kısıtlayıcı gelir.

Bunların hiçbiri, sevgi ve sıcaklığa gereksinimi olmayan üstün tipler oldukları anlamına gelmez. Onlar idealistlerdir. Yalnızlıkları genellikle toplumla uyuşmayan düşünce ve davranış biçimlerine sahip olmalarındandır. Gene de kısa süre için de olsa yaradılışlarında başkalarını çeken, bir güçleri vardır denilebilir.

Kovalar insan ilişkilerine içten bir ilgi gösterirler. Birçokları gibi benimseyici olmasa bile arkadaşlığın derin yönlerini adamakıllı anlar ve yalnızca güzel bir kaç saat geçirmeye yaramadığını bilirler, arkadaşlıklarını her zaman korudukları ve anlamlı bir önemsemeyle değerlendirdikleri bir onur katarlar.

Kova'ların arkadaşları, onların sosyal yeniliklerle kitlelerin yaşamını düzeltme konusundaki biraz gelişmiş düşüncelerine katılan, genellikle entelektüel ve ciddi tiplerdir. Daha gelişmiş tipler, sosyal-hayalci değildirler. Düşünceleri kendilerini ve arkadaşlarını diğer sıradan insanlardan ayırır.

Bu kişiler radikal ve devrimci olarak isim yapabilirler. Arkadaşlarıyla oluşturduğu küçük gruplar, topluma başkaldırılar. Bohem tipi bir yaşam sürerek, modası geçmiş ve sosyal yönden baskıcı olarak gördükleri, kabul edilmiş kurallara uymayacaklarını vurgularlar. Değişik biçimde giyinebilirler. Bir sorunlar çok ciddi olarak özdeşleştiklerinde, otoriteyle sert çatışmalara girebilirler.

Fakat genellikle Kova'lar arkadaşlarına karşı çok adaletli ve cömert davranan, insaflı kişilerdir. Alma-verme konusunda duyarlı bir yapıları vardır. Yaratıcılıkları ve üstün zekaları ile arkadaşlarını etkileyerek, en olumlu yönlerini ortaya çıkarırlar

2. 1 Eylül 2006
  3. Cevrimhici

Cevrimhici Şampiyon Belli 2. Kim? Pro Üye

Beğenildi:
    222
    Ödül Puanları:
    113
    Kova burcu olmak güzel bir şey ya: )

4. 1 Eylül 2006
  5. aytaxsxxix

aytaxsxxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçekten güzel bende bir kovayım burcumu seviyorum:yes: :yes:

6. 1 Eylül 2006
  7. EU1

EU1 Guest

burcumun özelliklerini taşıyan tam bir kovayım. patnerim balık sizce uyumlumu?:rolleyes2:

8. 21 Aralık 2006
  9. selinns

selinns Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bende çoğu özelliğini taşıyorum ve iyi bir arkadaş olmaya çalışıyorum.

10. 19 Ocak 2007
  11. HELENN

HELENN Sağlıkla Gel Yavrumm .. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Paylaşımın için teşekkürler elif...
    Kovalar için dostluk arkadaşlık ilişkisi çok önemlidir.
    ne kadar çok arkadaşları olsada gerçek dostlarının sayısı 2-3 geçmez
    (Biz kovalar özel insanlardırız bizim dostluğumuzu kazananların sırtı yere gelmez:1yes2: :1yes2: )

12. 27 Ocak 2007
  13. aslianil

aslianil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben de koavyım ve mutluyum..

14. 28 Ocak 2007
  15. sozyasi

sozyasi Hüzün Dostu..! Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Çok Fazla Arkadaşım Var, Hiç Birinide İhmal Etmemeye Özen Gösteririm. Evet Genelde Kurallar Beni Sıkar, Ve İstemeden De Olsa Çoğu Zaman Asi Davranırım Kurallara, Giyim Tarzımda Bazen İnsanları Çok Şaşırtır Ama Ondan Sonra Benim Gibi Giyinirler :) ben Bir Kovayım :)

16. 17 Şubat 2007
  17. EU1

EU1 Guest

Bir kova bayanı olarak kendimi seviyorum:1yes2: :1yes2:

18. 29 Mart 2007
  19. character

character Guest

:1yes2: oldukça zeki oluruz.bu tartışımaz bir gerçek.tüm kıskançlıklara ve karalamalara rağmen dahiler listesine girebilmiş olmak ta güzel birşey:icecream: :nazar:
    kova burcu tüm tanıdığım arkadaşların zekasını takdir etmişimdir her zaman.:kahve: :çiçek: