Arkadaş Olarak Terazi

Konusu 'Terazi Burcu' forumundadır ve Elif tarafından 1 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1 Eylül 2006
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.137
    Ödül Puanları:
    438
    Terazi burcunda doğan kişilerin ait olmaya gereksinimleri vardır. Arkadaşlık onlar için nefes almak kadar gereklidir. Genellikle derin ve ürpertici dostluklar kurmazlar. Arkadaşlık onlar içini çok az yalnız kalmalarını sağlayan onur ve eğlenceli bir yoldur.

Terazi ortaklık burcudur onlara göre evlilik ve kardeşçe bir ortaklık arasında temelde bir ayrılık yoktur. Çünkü şehvet düşkünü değil idealistdirler. Sevgiliyi her şeyden önce bir arkadaş olarak görürler. Terazi'ler ender olarak kendilerini bir ilişkiye tam olarak verirler. Kendilerine biraz teklifli bir görünüm vererek, önemli bir bölümü her zaman yedekte tutarlar. "Lütfen çok içli dışlı olmayın" diyen bir ağırdan almadır bu sanki… işte bu ağırdan alma, diğer olumlu özellikleriyle birlikte onları ilginç ve aranan kişiler yaparlar. Hiç kimse çekici ve hafifçe de direnen Terazi kadar dayanılmaz olamaz…

Terazi'ler hoş, sevimli, ince, ve büyük birer diplomattırlar. Karşılaştıkları herkesin kendilerini sevmesini arkadaş olarak kabul etmesini isterler. Kabadayı, saldırgan ve yabansı tipleri sevmez, birlikte bulunmaya zorlanırlarsa hasta olabilirler.

Çoğunuzun bildiği gibi Terazi burcunu, sevgi, güzellik ve uyum gezegeni olan Venüs yönetir. Bu özellikler Terazi ilişkilerinde aradıkları temel özellikleridir. Çalıştıkları, yaşadıkları yerlerde artistik ince ve sevimli olana yaklaşırlar. En iyi arkadaşları, yaratıcı ve güzel sanatlarda ustalaşmış, bunlara değer veren, ya da merakı olan kişilerdir. Terazi'lerin kendileri de bu konularda yeteneklidirler. Renk uzmanı, dekoratör, kuaför, güzellik uzmanı ya da güzelleştirmeyle ilgili diğer mesleklerle uğraşan kişilerle ortaklık kurabilirler.

Eğlenceyi, iyi giyinmeyi, arkadaşlarının evine gitmeyi severler. Ev sahibi olarak da, konuk olarak da ince, kibar ve neşelidirler. Arkadaşlarının çoğu kentlerde sosyal yönden sivrilmiş etkili kişilerdir.

Terazi'ler çevrelerine yeni ve ilginç kişiler getirmek için ellerinden geleni yaparlar. Sık sık arkadaşlarına çöpçatanlık yaparlar.

Bu kıvrak zekalı insanlar biraz huysuzdurlar. Ne yapacakları önceden pek kestirilemez. Umursamaz kaldıklarında eleştirici, saldırgan ve parlamaya hazır olabilirler, fakat dengelerini çabuk bulurlar. Ne de olsa simgeleri Terazi'dir.

Onur ve adalet duyguları gelişmiştir. Arkadaşlarından biri onların yanında bir zavallıya haksız saldırıda bulunursa sert bir azar işitebilir. Terazi'ler insanların kardeşliğine yürekten inanırlarsa da iş uygulamaya geldi mi onları bulamazsınız, çünkü rahatlarına düşkündürler ve gereksiz sıkıntılara katlanmazlar.

Bu insanlar sevimli arkadaşlardır, ancak yaşamdan istediklerini almak için arkadaşlarını kullanırlar.

2. 3 Eylül 2006
  3. mucizem

mucizem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    canım gerçekden sölediklerin dogru bende terazi burcuyum ve bunların hepsi dogru

4. 3 Eylül 2006
  5. runya505

runya505 Guest

bende bir teraziyim.ve bunları okumak beni onurlandırdı.teşerkürler canım.

6. 10 Ocak 2008
  7. EU1

EU1 Guest

kısmen doğru çok vefakar ve arkadaş canlısı olduğmu söyliyemem mesafeli olmak en iyisi.

8. 21 Ocak 2008
  9. simge10

simge10 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Ben arkadaşlarımsız bir hayat asla düşünemiyorum ve onlara çok değer veriyorum

10. 21 Ocak 2008
  11. EKXIXNOKS

EKXIXNOKS »-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-» Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende teraziyim ve bütün özelliğini taşıyorum bu yazılanlarda doğru tam ben :1rolleyes:

12. 21 Ocak 2008
  13. masal

masal Guest

evet terazi olmak bir ayrıcalıktır:icecream:

14. 21 Ocak 2008
  15. seyda_66

seyda_66 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    148
    terazi benim ben tam beni anlatmisin eliffffffff

16. 11 Ekim 2008
  17. serapuyanik

serapuyanik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet. arkadaşlarımı tabi severim. ama sadece 3 tane dostum var şu hayatta. beni benden iyi dostlarım bilir. arkadaşlarım tanımazlar.onlara göre çok esrarlıyım:)) kısmen doğru yani

18. 3 Ocak 2010
  19. melisdeniz

melisdeniz ıkı erkek annesı :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan