Arkadaşım için önerilerinizi bekliyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve gnn86 tarafından 28 Nisan 2010 başlatılmıştır.

28 Nisan 2010
    Konu Sahibi : gnn86
  1. gnn86

gnn86 oğlum geliyor kısmetse =) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi sorun bana değil arkadaşıma ait.

Arkadaşımın abisinin paraya ihtiyacı varmış, borç istemiş.
    Kız da düğünümde takılan altınların bir kısmını bozdurmak istemiş.
    Kızın kocası önce kabul etmiş ama annesi "hayır o parayla araba alıcaz" demiş.
    Bu arada kız da kocasının ailesiyle kalıyor.
    Arkadaşım haliyle çok üzülmüş ve abisine karşı zor durumda kalmış.
    Eşinin kendisini kayınvalidesine karşı korumadığı için de çok kızgın.
    Bana bunları bugün anlattı, ben de bu foruma sık sık girdiğim için buraya yazmayı düşündüm.
    Arkadaşım da sizlerin önerilerini bekliyor.
    "Eşime tavır alıcam ama nasıl davranmalıyım?" diyor.
    Bir diğer sorunu da eşinin kendisine karşı çok ilgisiz olması.
    Daha yeni evliler ama şimdiden başlamış bilgisayar başından kalkmamaya arkadaşlarıyla geç saatlere kadar dışarıda kalmaya...

Ben nacizane, kayınvalidesine saygısızlık yapmamasını,
    altınları bozdurup abisine vermesini,
    ve kocasını da uygun şekilde uyarmasını tavsiye ettim.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın

2. 28 Nisan 2010
  3. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Eğer altınları vermek istemiyorsa, eşi keşke başta evet demeseymiş, direk vermek istemiyorum deseymiş. Annesinin aklıyla kararını değiştirmeseymiş. Kendi aklı yokmuymuş bu adamın. Ayrıca araba kime alınıyor, karı koca araba alacaklarından haberi yok mu? Klasik anneci erkek modeli. Sadece annesinin kararıyla böyle birşey yapıyorsa ve başta evet dediyse, ben olsam konuşur tekrar, bozdurur verirdim heralde.

ılgisizliğe gelince, konuşsun bence, bilgisayarda geçen zamanını azaltsın, daha yeni evli oldukları için, bazı alışkanlıkları bırakmaları zor olabilir erkeklerin. Kısıtlama getirebilir, kendine zaman ayrımasını söyleyebilir.Beraber vakit geçirmek için, birşeyler bulabilir, birazda arkadaşınız yönlendirsin eşini.

4. 28 Nisan 2010
  5. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kayınvalidesinin eşinden çok söz hakkı oluyor sanırım bu kadar karıştığına göre..

Hem gelinin altınlarıyla mı araba alcakmış :nazar:

Ben o gelinin yerinde olsam hiç vermem altınlarımı,alcaksa kendi parası varsa alsın derim.

Abisine borç vermeyi kabul ettiyse verecekti erkek adam gibi sözünün eri olacaktı,annesinin ağzına bakıp da sonradan dönmeyecekti.

İlgi mevzusuna gelince,arkadaşın eşiyle konuşsun ilgisizlikten şikayetçi olduğunu.

İnternete önem verdiği kadar eşine de önem vermesi gerektiğini söylesin

6. 28 Nisan 2010
  7. gnn86

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Teşekkürler öncelikle cevap için.

Araba ailenin olucak, ortak kullanacaklar yani. Arkadaşımın da kızdığı nokta eşinin anneci tavırları. Kız zaten daha önce arabayı boşver o parayla kendi evimize geçelim demiş ama eşi yanaşmıyormuş. Rahat geliyor tabi şimdi. Kızın işi de yok kpss'ye hazırlanıyor, bir işi olursa durum biraz kolaylaşır. Ama şimdi haklı olarak eşine çok kızgın ve nasıl davranması gerektiğinden emin değil.

8. 28 Nisan 2010
  9. gnn86

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ılgisizlik meselesini daha önce çok konuşmuş ama eşi hep kapatıyormuş konuyu.
    Abartıyorsun diyormuş. ınterneti olsa arkadaşım kendi üye olup yazacaktı bunları, benden rica etti.

10. 28 Nisan 2010
  11. piTis

piTis Emeğe Saygı + Rep ;))) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Keşke baştan kayınvalideyle kalmayı kabul etmeseydi arkadaşınız.Şimdi sık sık karışır onlara, bell ki eşi de anne sözünden dışarı çıkmıyor.ılgisiz olması da pek hayırlı gibi gelmedi bana. Eğer kayınvalidesiyle arkadaşınızın arası iyi değilse, ayrılmalarına bile sebep olabilir. Neler duyuyoruz kayınvalidelerle ilgili...

12. 28 Nisan 2010
  13. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrı eve geçmek için bozdurmak istemiyor da araba için mi bozdurmak istiyor o adam ve anası olacak kaynana...

Ben arkadaşının yerinde olsam ne diye mutlu edecem o kaynanayı hayatta vermem altınlarımı valla.

Kocası ilgisiz davranıyorsa o zaman kadın da ilgisiz davransın madem çok konuşmuş ve düzelmemiş.

Arkadaşın da pas vermesin umursamaz görünsün o zaman anlayabilir hatasını.

14. 28 Nisan 2010
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bence eşine biraz sitem etsin.

'' altınlar hakkında söz hakkı sahibi olduğumu sanıyordum. sonuçta abime tahsis etmiycem. bir süre işini halledip geri ödeme yapacaktı. buna rağmen bu tavrını anlamıyorum. bundan sonra takmam da dokunmam da al annene ver alsın arabasını desin.''

çok yanlış bir davranış. çok kızıyorum bu duruma. eşine de evlendiğüine pişman mısın. benimle vakit geçirmek hiç hoşuna gitmiyor mu diye konuşsun. içinde ne varsa boşaltsın.

16. 28 Nisan 2010
  17. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    arkadaşının bu koca ile işi zor
    anneci bir erkek herşeye karışan bir kaynana ve aynı evin içinde yaşıyorlar
    allah yardımcısı olsun

18. 28 Nisan 2010
  19. AYSEECE

AYSEECE Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ana baba kuzusu koca zordur. şimdiden böylelerse vay arkadasının haline. bence kimseye vermesin altınları. herkes kendi başının çaresine baksın. ama illa bir tercih yapılacaksa abime veririm banane kaynanamdan .yüz vermesin. ilerde mahvolur