Arkadaşıma bir fikir verebilir misiniz lütfen !

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve jasmeen tarafından 17 Eylül 2010 başlatılmıştır.

17 Eylül 2010
    Konu Sahibi : jasmeen
  1. jasmeen

jasmeen Yasemenler dile geldi ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar merhaba ;

İş yerimden bir arkadaşımın sorunu hakkında sizlerden yardım istiyorum . Ben pek yardımcı olamadım kendisine fisfisfis

Arkadaşım 1,5 yıllık ewli . Eşinin , ewli bir arkadaşı war . Bursa da oturuyorlar . Bu insanlar canları sıkıldıkça ; cuma günü akşamdan gelip , pazar gecesine kadar arkadaşımda kalıyorlar .Gelirken müsait misiniz diye sormuyorlar . Sadece eşine ; biz size geleceğiz diyorlarmış .

Arkadaşım çalışıyor , haliyle ewe yorgun geliyor . Bir hafta sonu war , onu da gönüllerince geçiremiyorlar .

Şimdi bu çift , istanbul a taşınacaklarmış we arkadaşımın bulunduğu semtte ew arayacaklarmış . Yine arkadaşıma emri vaki yaparak , ew bulasıya sizdeyiz demişler . Tabi ew taşınacağı için , sadece bu çift değil , çiftin anne babası vs . de gelecekmiş .

Ben eşinin birşeyler yapması gerektiğini söyledim ; ancak , eşi kimseye hayır diyemeyen biri . Kimseyi kıramam , bana ihtiyacı war diyormuş . Kaç yıllık arkadaşım diyormuş . Aslında etrafta bir sürü arkadaşları war , akrabaları war . Onlarda kalmıyorlar nedense ? Eşi de , tabii sıkıntıyı kendi çekmediği için , pek umursamıyor gibi geliyor bana a.s

Arkadaşım ; bunu benim halletmem gerekli , ama ne we nasıl söylemeliyim diyor . Kırmak da istemiyor , yapısı gereği . Kısacası , ben işin içinden çıkamadım . Yardım edebilir misiniz lütfen bilmiyorumkismile

İşyerimde yazdığım için , biraz aceleye geldi yazım . İnşaallah durumu anlatabilmişimdir

2. 17 Eylül 2010
  3. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    banada gelen çok olur Allah azaltmasın evet zor oluyor bazen ama gelene gelme denmez asla. nasıl olsa sıksık geliyorlarmış alışmışlardır artık birbilerine.ben kendimi çok sıkmam onların yanında rahat olurum onlarda rahat olur haliyle

4. 17 Eylül 2010
  5. jasmeen

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106

Bende sizinle aynı fikirdeyim . Misafir berekettir elbet . Ancak ; emri vaki yaparak insanları zor durumda bırakan insanlara da , bir yerde dur denmesi gerektiği de bir gerçek .

Arkadaşımı ; artık zor durumda bırakmaktan çıkarmış durumda şu yaşananlar . Çağrılmadıkları halde , iki haftada bir yatıya gelmeleri , bir de üzerine sülalesini yatıya getirmeye kalkmaları da biraz yüzsüzlüğe gidiyor :umursamaz:

6. 17 Eylül 2010
  7. jasmeen

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kimsenin fikri yok mu :sm_confused:

8. 17 Eylül 2010
  9. masallal

masallal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    41
    Misafir berekettir de özel hayat diye de bir şey var.daha evlilikleride yeni sayılır çalışıyorlarsa hafta sonlarını kendilerine ayırmak isterler vs vs vs. arkadaşlarının bunları düşünmesi gerek aslında .eşi yapamıyorsa arkadaşın koysun tavrını.tabi eşi taş atıp kolu yorulmadığından üstünde durmuyor.

10. 18 Eylül 2010
  11. jasmeen

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Tavır koymuş ancak ; anlamamazlıktan geliyorlarmış . Açıkça söylemesi lazım ama nasıl söylemesi gerektiğini bilemiyor . Sert çıkış yaparsa , eşiyle aralarında sıkıntı yaşanabileceğini söylüyor .

Walla ben bilemedim ne diyeceğimi . Eşinin arkadaşı sonuçta . Onun söylemesi daha doğru ; ama iş arkadaşıma düşüyor maalesef bilmiyorumkismile

12. 18 Eylül 2010
  13. smyraaa

smyraaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    88
    bir hafta sonu o kişiler geldiklerinde "biz de annemlere kalmaya gidecektik, annem hastaymış da" vs gibi bir bahane uydurarak bir şekilde gönderip, başka yerde kalmalarını sağlayabilirler belki? Madem o çiftin başka arkadaşları ve akrabaları var o başka kişilerde kalmaları için bir adım olur.

14. 18 Eylül 2010
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bence arkadasınız o hafta sonuna misafir çağırsın. eşi de evimide misafirimiz var biraz ağır top. siz rahat edemezsini falanca da kalın diyip aradan çıksın.
    yada o hafta için acil işleri çıksın ailevi sorun sağlık problemi falan. atlatsın öyle.
    yada hastayım numarası yapsın.
    o hafta yakınlarından birinin düğününe gitmiş gibi yapsın. yoğun bir tempo yaratsın.
    yada eşine resti çeksin. yap temizliği yemeği beni de yorma desin.

eşlerin sessiz kaldığı durumlarda işin bayana düşmesi kadar zor birşey yok.

16. 18 Eylül 2010
  17. cemresum

cemresum hayallerim hayal oldu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    ay bunlar tam TÜRK MALI dizisindeki kuzu ailesi erman kuzuyla abiye kuzu senin arkadaşlarda volkanla seval olmuşlar
    bide istanbula taşındılarmı e hiç çıkmazlar artık

işin şakası arkadaşınız eyer hafta içi felan gelceklerse biz çalışıyoruz ama evde kimse olmicak rahat edemezsiniz siz eniyisi bi akrabanızda kalın hem daha rahat edersiniz desin ama gelmeden önce demesi lazım kapıdan çevirmek olmaz yokrahtederiz diye devam ederlerse yok olmaz öyle şey biz olmicaz evde zaten hem annemlerde çağırmıştı belli olmaz yani bizim işimiz orayada gidebiliriz kapıda kalmayın bi akrabanıza giderseniz daha rahat edicenize eminim desin eşi armaz heralde bizzat kendisi arasın desin olmayabiliriz evde diye

18. 18 Eylül 2010
  19. MuzipRakkase

MuzipRakkase Üyelkiptali istiyrm olmuo Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Bence arkadaşınız haklı tamam misafir berekettir derler ama,sonuçta yeni evli ve çalışan bir çift
    Hele ki misafir emri vaki yapıp geliyorsa,birde bu sefer annesi babası vs getirecek ve evi ne zaman tutacakları ne zaman taşınacakları belli değil..
    Ben istemezdim şahsen başka misafirler var ablam ailem vs gelecek der,işin içinden çıkardım