arkadaşımı tanıyamamışım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve prensesanne tarafından 1 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1 Kasım 2010
    Konu Sahibi : prensesanne
  1. prensesanne

prensesanne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba,derdimi sizlerle paylaşmak istiyorum.Yaklaşık 15 yıllık bir arkadaşım var.Nasıl başlıyacağımı bilemiyorum ama anlatmayı sizlerin düşüncelerini almayı çok istiyorum.Ben çok fazla para kaybeden biri olduğumu düşünüyordum.Fakat durum böyle değilmiş.O zamanlar henüz evli değildik,eşime para kaybettiğimden birkaç kez bahsetmiştim.Oda birgün bana farkındaysan hep X kişi yanındayken oluyor dedi ve ben ağzıma geleni söledim.Nasıl böle düşünürsün o benim en yakın arkadaşım yıllardır birllikteyiz evime girip çıkıyor böyle bir şeyi asla yapmaz düşünmüş olmana inanamıorum demiştim.Daha sonra arkadaşım beni evine davet etti,gittiğimde cüzdanımda ne kadr param olduğunu hatırlıyorum.birlikte markete gittik geldik markette ne kadr harcadığımı ve ne kadr param kaldığını çok net biliyorum.Eve geldik ben ellerimi yıkamak için lavaboya gittim geldiğimde alışverişten kalan paraları cüzdanıma koymak için cüzdanımı açtım veeee para yok...Arkadaşıma param yok dedim gayri ihtiyari oda hadi ya eminmisin cizdanındamıydı filan dedi.Emindim onun aldığına ama arkadaşlığımızın bu kadr basit olduğunu,senelerdir sömürüldüğümü düşünmek istemiyordum resmen birbaşkasından saklar gibi kendimden bile sakladım bu durumu.Ama birtürlü kendime yediremiyordum.O günden sonra inanılmaz soğudum ondan hala evime girip çıkıyor eşimin istememesine rağmen.O geldiğinde evdeki tüm paraları saklıyoruz.Artık evime gelmesini istemiyorum ama bunu nasıl söliyeceğimi bilemiyorum.Birde annemi buna inandıramıyorum,yanlış hatırlayabileceğimi söylüyor.Annelerimizde görüşüyor çünkü.O anneye hiç uymayan bir kız olduğunu düşünüyorum.Çok uzun oldu sanırım ama düşüncelerinizi merak ediyorum.Tşkler.

2. 1 Kasım 2010
  3. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    ilişkini kesmeye bak bugün paranı çalan yarın napar bilinmez...bunun arkadaşlığından da bişey olmaz bişeyi bahane et söylersen kabul etmez zaten yada soğuk davran gelmek istediğinde işim var falan de............

4. 1 Kasım 2010
  5. tulayy...

tulayy... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    soğutmaya çalış canım.bahaneler bul.
    tahmin ediyorum parayı çaldığını anladığın için , böyle davrandığınıda anlar..
    utanır..bidahada gelmez.

6. 1 Kasım 2010
  7. EseN77

EseN77 @..Mea Culpa..@ Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Ne kadar kötü ya.. Uzak durmakla iyi yapıosun.. Resmen suistimal etmiş dostluğunu..

8. 1 Kasım 2010
  9. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Soğuk davran yeterli...
    Zamanla anlayacaktır onu istemediğini...
    Madem ondan soğudun, eşin de istemiyor.
    Açıkça söylemek belki annelerinizin ilişkisini etkileyebilir...
    Sen uzak dur yeter, o da zamanla senden uzaklaşacaktır. :KK34:

10. 1 Kasım 2010
  11. ironihayat

ironihayat Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    aynen katılıyorum sana canım.yarın bırgun kocanada goz dıker dıkkatlı ol.soguk davran zaten esek degılya anlar neden boyle davrandıgını

12. 1 Kasım 2010
  13. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    soğuk davran
    evine davet etme
    onun evine gitme
    konuşma
    mecburen biraraya geldiğinizde aynı yerdeolmaktan kaç ve uzaklaş
    e deli değilya anlar

14. 1 Kasım 2010
  15. yaowwwwssss

yaowwwwssss Hayırlısı be Gülüm :) Üye

Beğenildi:
    390
    Ödül Puanları:
    163
    Merhaba

Konu bana çok tanıdık geldiği için yazmak istedim senin 15 yıllık arkadaşın benimse 20 senelik en yakın kuzenim
    Dediğin olayın aynısını yapıyordu hemde tüm akrabalara ama biz konduramıyorduk ama o varken hep paralarımız kayboluyordu onun aldığından emindik ama ne yapacağımızı bilemiyorduk ta ki çok büyük bir hırsızlık yapana dek ve o gün annem dediki ben konuşcam x ile dedi yeter artık dedi ve kuzenim inkar etmiş anneme ama sonra annem sıkıştırınca itiraf etmiş
    ve bu bi hastalık bunun adı var ve bu kişi tedavi olmazsa durum kötüye gidiyor
    Biz hemen en iyi doktora gittik tedaviye başladık 2 senedir tedavi oluyor ve sırf onu denemek için neler yaptık alıyormu diye asla almıyor artık hatta kendi maaşından bize hediyeler yemekler alıyor çok şükür düzeldi hee düzeldiğinden eminmisin derseniz evet % 100 eminiz doktoruda aynı şeyi söylüyor
    Bu durumlarda dışlamamak gerekiyor tam tersine ilgi ve tedavi şart benden söylemesi...

16. 1 Kasım 2010
  17. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Bu hareketi bilinçli yaptığını sanmıyorum,
    hepimiz biliyoruz ki bu bir hastalık (Kleptomani--çalma hastalığı ) ve
    tedavi edilmesi şart.bunu kendisinin de,ailesininde bilmesi gerek diye düşünüyorum..
    Belli bir yaşa gelmiş bir bayanın bu şekilde adının çıkması hiç hoş değil.
    benimde başımdan geçti,insan konduramıyor ama bile bilede görüşmek olmuyor.
    benden çaldığı birşeyi,güzelce kullanırken görünce,oda beni görünce
    hemen kamufle etmeye çalıştı ama o durumda yola devam etmem enayilik olurdu,durdum,
    onu bekledim ve konuştum.İhtiyacın varsa keşke benden isteseydin dedim,
    hiçbirşey diyemedi,bende fazla birşey demeden yanından hızla uzaklaştım,
    ogün bugün konuşmam,zaten beni görünce kaçacak yer arar utancından.
    kısacası yüzleşin diyorum ama emineniz...

Son düzenleme: 1 Kasım 2010
  18. 1 Kasım 2010
  19. prensesanne

prensesanne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    inanın benim ona ve kardeşine yaptığımı kimse yapmamıştır.Bir araya geldiğimizde sürekli ben ödüyordum herşeyi,tabi normal arkadaşlıkta böyle şeylerin lafı olmaz ama bunlar yetmedimi ona anlamadım ve inanın ki benden isteseydi ihtiyacım var die aldığı paranın kaç katını verirdim.Olmasa bile bulup buluşturur verirdim.Çünkü çok seviyordum onu.Ve hala beni arayıp nie arkadaşını arayıp sormuyorsun diyor.Bu kadar pişkinlik pes...