Arkadaşımın eski sevgilisi peşini bırakmıyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Cahil Peri tarafından 12 Ocak 2009 başlatılmıştır.

12 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Cahil Peri
  1. Cahil Peri

Cahil Peri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar, bu benim değil ama en yakın arkadaşımın problemi.

2 sene kadar birisiyle çıktı. Ama herif düzenbazın teki çıktı. Arkadaşım bunu sonradan anladı. Söylediği yalanları anlatsam bu yazı uzar gider. Neyse, arkadaşımın ailesi tutucu biraz. arkadaşım son 1 senesini ondan ayrılmaya çalışmakla geçirdi, ama beraber olduğu kişi türlü yollar ve tehditlerle kızı bırakmadı. şimdi ayrıldılar. ama adam hala peşinde. üniversitede okuyor arkadaşım ve adam sürekli okula geliyor, derslere dahi giriyor, kızın peşini bırakmaya da niyetli değil. sürekli bu acıyı karşılıklı çekeceğiz sen de üzüleceksin gibi tehditvari laflar ediyor. gerçekten de tehlikeli bi insan.

arkadaşım savcılığa suç duyurusunda bulunmak istiyor ama başına bişey gelmesi gerekiyormuş öncelikle sanırım. napabilir sizce? bi akıl verin lütfen. çok zor durumda.

2. 12 Ocak 2009
  3. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    Allah psikopatlardan korusun. Bence konuyu ailesine açmalı eğer mümkünse onlardan yardım almalı. Ayrıca tehdt de bir suçtur sadece bu yüzden bile savcıya başvurabilir bence.. Hem o nasıl bi okul ki dışardan insanlar gelip rahatlıkla derslere girebiliyor?.. Okul yönetimine de haber versin bence..

4. 12 Ocak 2009
  5. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    Tehdit zaten başlı başına bir suç oluşturduğundan ayrıca söylediklerinin gerçekleşmesi gerekmez, şayet gerçekleşirse bu takdirde başka bir suç oluşur.

yani şikayet etmek için birşey yapmasını beklemeniz gerekmez
    yanlız tehdit edildiğinize dair elinizde bir kanıt olması gerekir

6. 12 Ocak 2009
  7. Ferza

Ferza Mevsimlerden Firar! Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Allah yardımcısı olsun. Bence üniversitedeki diğer erkek arkadaşlarından yardım istesin. Gözünü biraz korkutmakta fayda var. Eğer savcılığa başvuruda bulunursa ciddiye alabilirler mi bilmiyorum.
    Ama o da bir çözüm.

Benimde üniversite yıllarımda peşimi bırakmayan biri vardı. Okula gidip gelirken bile sürekli peşimdeydi. Üstelik biz çıkmamıştık. En sonunda arkadaşlarıma söyledim. Onlar 5,6 kişi toplanmış. Dövmemişler, ama toplu olarak gidip tehdit etmişler. "Yakasını bırak, sonra fena olur" diye. Zaten bir daha yanıma bile yaklaşamadı. Gerçekten zor bir durum Allah kolaylık versin....

Evet bazı üniversitelerde derslik anfiler çok büyük. 250, 300 kişilik. Kimse birbirini tanımıyor zaten. Bu yüzden kolaylıkla dersler girebilir canım.

8. 12 Ocak 2009
  9. hayır canım başına bişey gelmesi gerekmiyor.zaten gelmişte başına bişey
    arkadaşının okuluna derslerine girebildiğine göre yeterince taciz ediyor demek.
    arkadaşın ya ailesiyle paylaşıcak yada hukuki yollarla sorununu çözecek.
    varmı öyle saçmalık hep böyle bir sorunla mı yaşayacak.
    sakın korktuğunu belli etmesin.o adam arkadaşının zayıf yönünden yakalamış belliki.korkmasın ve oda onun üstüne gitsin.en güzel zamanlarını bir hödük için ziyan etmesin.
    dağbaşı değil okuluna giriyor ,hem nasıl giriyor bu okulun kapısında güvenlik yok mu?
    işler iyic sarpa sarmadan ya ailesine ya da hukuki boyuta taşısın olayı..

10. 12 Ocak 2009
  11. Cahil Peri

Cahil Peri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    okulun güvenliğine söylemiş fakat savcılıktan kağıt gelmedikçe biz bişey yapamayız demişler.

Ailesine söyleyemez, kızarlar diye. ayrıca herif öyle iyi bir yalancı ki, onları bile kandırır türlü yalanlarla. sanki yatmışlar gibi bile anlatır yani kötü olur.ailesinin aklına şüphe bile düşürür.

12. 12 Ocak 2009
  13. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    canım arkadaşınız savcılıga müracaatta bulunsun yada en yakın karakola....
    eger sınıfa falan gelıyorsa muhakkak gören duyan vardır...
    savcılığa delil olarak telefon görüşmelerinide bildirsin...

14. 12 Ocak 2009
  15. Cahil Peri

Cahil Peri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Delil olarak hiç bişey yok elinde. telefon numarasını değiştirdi, yenisini bilmiyor adam.
    Başvurmak için delil gerekmiyor mu diyorsunuz siz şimdi? suç duyurusunda bulununca ne olacak peki? sadece arkadaşımın başına bişey gelirse adamı alıkoyacaklar dimi? üff illa kızın başına bişey mi gelmesi gerek yani :KK43:

16. 12 Ocak 2009

17. canım işler daha çok büyüse daha mı iyi?
    bence korkmasın ailesine söylesin.öncelikle git arkadaşınla annesine konuşun beraber.annesi gitsin o şahısla görüşsün.gerekirse polise gitsin.
    bende aynen öyle bir salakla bi süre uğraştım.ailemle paylaştım karşısına dikildiler.ailesinden sakladıkça suçlu duruma düşücek arkadaşın.hiç olmazsa annesiyle paylaşsın.ve sakın korkmasın .
    biliyomusun ben evimde otururken telefon çalar kim olduğu belli değil bir kadın sesi .selda kocamın peşini bıraksın şu anda kocamla beraber der biri. değişik adam sesleri sevgilim miş gibi evi arar..ben neler yaşadım bi salak yüzünden. ailem bana ben aileme güvendim.olay iyice büyümeden çözüldü ve hakeden hakettiği cezayı aldı.
    korkup sakladıkça arkadaşın suçlu duruma düşer haberin olsun..........

18. 12 Ocak 2009
  19. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    İçerik nedeniyle konunuz”Ah Erkekler ”bölümüne taşınmıştır

Editör arkadaşımın da bilgisine