Arkadaşımın Kayinvalide sorunu

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve mamun tarafından 19 Ekim 2009 başlatılmıştır.

19 Ekim 2009
    Konu Sahibi : mamun
  1. mamun

mamun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kizlar merhaba demin msn de bir arkadasimla dertlesiyordum.Bir sorunu var ve ne yapacagini bilemiyorCADIARZU
    Bende dur KK deki arkadaslarada soralim dedim..Kisa bir ozetten sonra basliyorum
    Bu arkadasimin Kayinbabasi rahatsiz yasindan dolayi ve doktorlarda pek umitli degilmis soyledigine gore...
    Arkadasimin eside babama bisey olursa annem bizimle kalacak diyor..Kaynanasi iyi olsa kiz basinin ustunde tasir.Ama su yaprak dokumunde ki cevriye varya ayni oyle...
    Arkadasim demiski ayni evde oturmayalim nasil olsa onun bir evi var.Maddi yardim yapariz hastalaninca gelir kalir.Ama ev ev ustune olmaz demis..
    Ki arkadasimin da babasi yok ve kizinda annesi yalniz yasiyor..Kocasi nuh diyor peygamber demiyormus
    Nasil bi yol izlesek arkadaslarfisfisfis

2. 19 Ekim 2009
  3. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Kayınvalidesi gelirse,Arkadaşında annesini yanına alsın,bakalım eşi ne diyecekmiş..
    ıki anneyle gül gibi geçinir gideriz desin..
    Anneyse ikisi de anne..Birine var, birine yok olmaz..

4. 19 Ekim 2009
  5. kitape

kitape Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    allah kimseye acı yaşatmasın ama evin tek ogluysa yapacak bişeyi yok sanırım erkekler annenerini yanlız bırakmak istemez evin erkegi o olacagı için bu durumu karısının kabul etmesini bekler biraz zamana bırakmanızı öneririm belkide kadında gelmek istemez zamanla oturur diye ümit ediyorum...allah sabır versinn

6. 19 Ekim 2009
  7. mamun

mamun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canim kizcagiz kendi annemde gelmesin benim yuvam ayri onun ki ayri diyor!Kaynanasini gormeniz lazim!Kayinbabasi hastalanmadan once arkadasima misafirlige gelirken su yemegi yap bu tatliyi yap canim cekti diye siparis veriyor..KIzcagizda pisirip veriyor.O gun onlarda yedigi yetmiyormus gibi..Oglum giderken bi alisveris yap bana ben evde hic bunlardan yiyemiyorum diyor...Arkadasimin esine resmen kendini acindiriyor..

8. 19 Ekim 2009
  9. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Arkadaşının söylediği mantıklı. Kendi evinde kalması en doğrusu.
    Eşini güzellikle ikna etmesi gerekir.
    Belki kadın da yalnız kalmak ister.

10. 19 Ekim 2009
  11. mamun

mamun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bir de Kiz kardesi var o da evli!!Ama hic kizina o kadar SIK gitmez..Rahatsizlik vermek istemem demesi yok mu bi de!Yok damat rahatsiz olurmus kiziyla arasi bozulurmus.Allah askina oglunun evliligi umrunda degil..Cocugu surekli doldurur..Ben hastalandim karin beni aramadi..Ama damattan beklemez onun isleri varmis...Arkadasimda calisiyor haccettepe gibi bi okuldan mezun ve isi var...Ama damat parali ya onu kacirmak istemiyor

12. 19 Ekim 2009
  13. kitape

kitape Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    canım sanırım kadın yüzsüz arkadaşında ona göre davransın istiyorsa duymasın biraz vurdum duymaz olması şart yoksa kendini hasta eder...istedigi bişeylerde oluyorsa evde yoktu hastaydım yada başka bahanelerle duymadım anlamamışım gibi oda kendini kocasına acındırsın şikayet etmesin annesini..ama diger arkadaşın dedigide dogru arkadıaşın eşine kendi annesinede bakmasını istesin bakalım tavrı ne olucak...ama babasıda hastaysa hassas olabilirler bu aralar üstüne giderse daha kötü olabilir diye düşünüyorum

14. 19 Ekim 2009
  15. mamun

mamun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Ama nasil ikna edicek.Annen gelmesin bak sunu yapalim dese cocuga kufur gibi geliyormus...KAynanasi zaten iyi olsa oglum sizin bi duzeniniz var ben evimde kalirim der..Kadin ayni sehirde oturmalarina ragmen gelip 1 hafta kaliyordu.Neymis oglunu ozlemiskötükedihüso

16. 19 Ekim 2009
  17. mamun

mamun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kizlar bu erkeklerin anneleri neden evlenince degerleniyor anlamiyorum ki!Evlenmeden mesela benim esimde annesiyle tartisirdi hatta ben uyarirdim.Ayip anneni uzme diye..Simdi bi kiymete bindi ki sormayin..Aynisi arkadasimin esi icinde gecerli kac kere evi terk etti annesinin cenesi yuzunden simdi yok benimle kalacak diyor..Dusunun bunlar daha 3 yillik evlileer..

18. 19 Ekim 2009
  19. kitape

kitape Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    çünkü o el oglu bu kendi oglu bakmak zorunda gibi görüyor eski kafalar malesef...kız ele gider oglan benim der o bana bakmak zorunda ama arkadaşın tavrını koymalı ben istemiyorum diye..kızı da var kendi evinde kalsın birhafta orda bir hafta bizde desin ama ev ev üstünde hele o kaynanayl ahayatta olmazzzz...ama kavga etmeden sakince durumu anlatmalı ben annenle anlaşamam evliligimiz biter bir yolunu bul desin.bu arada kadının kendi evimi kiramııı?